Kasutajalugu: Tuul

Mathias-Erik Tempel

Kasutajatoe vanemspetsialist

2015. aasta lõpus asutatud, meestele suunatud kosmeetikabränd Tuul on veebis tublisti kasvanud — nende esimene veeb oli lihtne maandumisleht ning sealt edasi avati täisvõimsusel e-pood tuul.care Voo platvormil juba 2016 lõpus.

Habemeõlid, näoveed ja šampoon läksid nõnda hästi peale, et huvi veel paremate ja väljatöötatud toodete järgi tekkis kiirelt. Seetõttu ongi Tuulest saamas 2017 suvel Tuul Lab — see tähendab, et peagi tulevad välja uued laboris valmistatud tooted ning koostöö erinevate põnevate brändidega jätkub veelgi suuremal kujul.

Tuule asutaja Kaarel Kala on muuseas Voo partneragentuuri AKU üks juhtivatest disaineritest, seega on ta meile juba vana tuttav. Võtsime mehega ühendust, et kuulda tema Voo kogemusest — Tuule sait on nimelt tema päris esimene Voo veebileht.

Kaarel, millal oli sinu esimene kokkupuude Voo platvormiga?

See oli läbi AKU veel Edicy ajal aastal 2013. Mina tööriista siis ei kasutanud — nägin protsessi kõrvalt ning esimene reaalne kogemus tuli alles Tuule veebilehe loomisega aastal 2016.

Vajadus tekkis sellest, et oli tarvis luua funktsioneeriv e-pood koos pangalinkidega, mida oleks ka lihtne kasutada. Kuna oleme AKUs teinud Wordpressi hardcode'itud lahendusi ning Shopify'le ja teistele populaarsetele poe platvormidele projekte, siis valisingi endale esmalt tööriistaks Shopify. Proovisin seal poodi ise ehitada kuid esimese kuu jooksul sain siiski aru, et koodi lugemine on minu jaoks liialt keerukas ning aeganõudev, ja sealt edasi oligi järgmine valik Voog.

E-poe loomine peab olema lihtne ja kiire protsess, muidu läheb saidi ehitamise isu üle, eksole?

Minusuguseid väiksemaid ettevõtjaid on palju — poes on valikus näiteks kaks kuni kümme toodet ning reaalne vajadus keerulise lao- ja raamatupidamise liidestuse jaoks puudub. Pangalingid, arve väljastamine ja pakiautomaadid, nii nagu teil on, on juba enam kui küll. Sellist väiksemate vajadustega netipoe platvormi enne Voogu ei olnud.

Lisaks, väiksemal ettevõtjal ei ole üldjuhul võimalik 4000 eurot netipoe alla panna, ja Voos saabki toimiva poe juba paarikümne euroga kuus tööle.

Kuidas sulle saidi haldamine meeldib — kas drag and drop loogika teeb protsessid lihtsamaks ka?

Esimesed proovimised olid veidi võõrad, nagu alguses Macbooki peal, et püüad leida peidetud funktsioone. Aga kui sisu lisatud, saab tööriista lihtsasti selgeks. Kädi on samuti saidile infot lisanud ja ilma juhenditeta täiesti hästi hakkama saanud.

Tõsi, mobiilis on tellimuste menüü hetkel halvasti loetav. Kui ma pakiautomaadi ees olen, siis on vaja seal menüüs just infot näha. Vaadake sellele peale. Ja allahindluskoodi võimalust läheb ka tarvis.

Aga kokkuvõtvalt, tööriist on loogiline ja kui vaja, siis teil on maailmatasemel kasutajatugi mida välismaistel teenustel eestlaste jaoks ei ole. Kiire ja personaalne lähenemine.

Aitäh sulle, Kaarel! Täiendame mobiilis tellimuste menüüd ja ütleme meie kasutajatoe meeskonnale kiidusõnad edasi. Ja muidugi kutsume üles kõiki huvilisi kaasa elama Tuule tegemistele nende Facebooki lehel ning Instagramis!