Kriisi edulugu: restoran Uulits

Voog

Uulits on tänavatoidurestoranide kett, mida võib süüdistada käsitööburgerite trendi loomises. Samuti olid nad ühed esimesed, kes oma foodtruck'i ehitasid. Kõigele sellele lisaks valmistavad nad kõik oma kastmed algusest lõpuni ise. Sellest, kuidas Uulits kriisi üle elas, rääkisime ühe asutaja, Artur Parmuga.

Kuidas sa tutvustaksid oma restorani inimestele, kes ei ole sellest kunagi kuulnud?

Uulits on koht, kus me valmistame käsitööburgereid, wrappe ning kartuleid. Käsitöö tähendab seda, et me teeme kõik oma kastmed ise — majoneesid, sibulamoosid, vürtsikad chorizo kastmed, pestod jne. Lisaks sellele teeme ka kõik oma veiselihapihvid ja friikartulid ise — seda kõike igapäevaselt. Kasutame ainult värsket toorainet ning eelistame kodumaist. Burgerisaia me küll ise ei tee, kuid see valmib meie retsepti järgi kohalikus pagaritöökojas.

Ise peame Uulits Tänavagurmeed Eestis tänavatoidu teerajajaks. Olime ühed esimestest, kes tulid käsitööburgeritega turule ning ilmselt oleme siiani ainukesed, kes teevad oma kastmeid nullist. Me olime ka üks esimestest, kellel oli üldse nn foodtruck

Uulits on oma suurepäraste käsitööburgeritega kohaliku tänavatoidukultuuri teerajaiad

Milline on olnud koroonaviiruse mõju teie restoranile?

Eks see on ikka laastav olnud. Kuna meil on kokku 6 erinevat toidukohta, siis mõnes kohas kukkus käive 100% ning mõnes natukene vähem. Üldpilt oli ikka keeruline. Käive kukkus praktiliselt päeva pealt ära, aga kulusid nii kiiresti peatada ei saanud. On olnud palju unetuid öid ja muretsemist ning ka teadmatust, kui kaua see kestab. Eks see olukord avardab silmi igas võimalikus suunas.

Kuidas jõudsite mõtteni ise toidukulleri teenust pakkuma hakata? Kas see on midagi, mida oleksite ka nö tavaolukorras kaalunud?

Jõudsime selleni siis, kui nägime, millised vahendustasu summad peame suurtele kullerfirmadele ära maksma. Iga sent oli vajalik, aga kõrge vahendustasuga on raske kriisi ajal ellu jääda. Seega tuli kiiresti otsustada ning kõvasti mõistlikum oli hakata ise toidukulleri teenust pakkuma. Teeksime seda ka tavaolukorras, aga murekohtadeks on suured vahemaad Tallinnas ning piisava autopargi puudumine.

Kui keeruline oma kullerteenuse püsti panemine teie jaoks oli?

Kuna ma ei ole absoluutselt arvutiinimene, siis ma olen üllatunud, et sain ise päris paljude asjadega hakkama. Kui rahulikult süveneda ja asjad selgeks teha, siis ei olnud keeruline. Suureks abiks oli Zoomi vahendusel tehtud koolitus ning ka Voo kodulehel olevad õpetusvideod jne. Samuti sai Tartu tuttavatelt abi, kes enne meid selle kullerteenuse püsti panid.

Kuidas teie kliendid uue teenuse vastu on võtnud?

Kliendid võtsid teenuse vastu päris kiiresti. Süsteem on hea ja lihtne ning mingeid probleeme ei esinenud.

Uulits on üks esimestest siinsetest tänavatoidurestoranidest, kes foodtrucki käima pani

Kas toidu kojuveo korraldamine on teie jaoks pigem ajutine lahendus või näete sellel ka pikemat perspektiivi?


Hetkel on see kahjuks ajutine lahendus, sest pole vabu autosid, mis saaksid toitu laiali vedada. Pikemas perspektiivis oleks selle vastu ikka huvi, kui seda natukene edasi arendada või muuta see veel mugavamaks ja automaatsemaks . Et seal oleks nt toidukohad kes soovivad toitu müüa ning ka inimesed, kes otsivad tööd — selle saaks muuta tõhusaks kullerteenuseks.

Kas toitlustussektor tervikuna vajaks rohkem innovatsiooni?

Kindlasti. Juba see idee ja teostus — VAU, kui kiiresti see kõik välja arendati! — on väga lahe ettevõtmine ning kindlasti oleks sarnaseid projekte rohkem vaja.

Loe lähemalt restoranis Uulits kasutusele võetud kullerlahendusest: