Trad.Attack!: jõuline ja vastupandamatult nakkav

Veiko Strauss

Müük & Turundus


Te olete oma veebilehte ja poodi Voo peal jooksutanud nüüd juba mõnda aega. Kuidas te oma kasutajakogemuse kokku võtaks?

Probleemide korral on Voo töötajad alati abivalmid ja leiavad kiired lahendused. Üldiselt on Voo veebileht ja pood lihtsasti käsitletav ja arusaadavalt üles ehitatud. Samuti näevad nii koduleht kui ka pood kenad, lihtsad ja maitsekad välja.

Kindlasti on vahepeal häirinud see aspekt, et lehel on olnud tõrkeid, näiteks tehtud muudatuste salvestamisega. Samas on sellistel juhtudel Voo kasutajatugi alati abiks olnud ning oleme saanud kõik mured lahendatud. Seega kokkuvõtteks võib öelda, et Voog ei ole alati ideaalne, aga meil ei ole mitte midagi tegemata jäänud.


Kuvatõmmis Voo peale ehitatud Trad.Attack!-i kodulehest.

Millist rolli veebileht teie (muusika)äris üldse täidab, mis on selle eesmärk? 


Veebileht on väga oluline osa meie tööst, sest sinna on kokku kogutud kogu meie bändi kohta käiv info (bio, tulevad/olnud kontserdid, muusika, pildid, kontaktid jne) ja sealt saab edasi minna meie sotsiaalmeedia lehtedele või linkidele, kust saab muusikat osta. Lisaks on meil on seal oma pood, mis müüb meie fännitooteid.

Trad.Attack!-i viimane kauamängiv — Kullakarva. Osta siit.

Veebilehe aadress on tavaliselt kõikidel plakatitel, flaieritel ja muudel reklaammaterjalidel. Seda on hea lihtne jagada nii suusõnaliselt kui ka sotsiaalmeedias ning tegelikult tahamegi kõik inimesed lõpuks oma veebilehele suunata.

Oma kogemust arvesse võttes, millised on need kolm kõige olulisemat nõuannet, mida teistele muusikutele veebiturunduse kohta annaksid?

  • Olge aktiivsed
  • Katsetage erinevaid mõtteid-nippe ja leidke see tee, mis sobib teie brändi ja muusikaga.
  • Tehke endale selgeks kuidas kõige efektiivsemad süsteemid toimivad — näiteks kuidas teha FB-s väga konkreetsele sihtgrupile reklaami.

Mis on Trad.Attack!-i lugu ja selle säravaimad hetked? Mis on teis erilist ja kordumatut?

Erilised ja kordumatud on need inimesed ja nende kombinatsioon ehk mina (Sandra), Jalmar, Tõnu ja meie energiast sündiv muusika. Trad.Attack!'i muusikat on vast kõige lihtsam tutvustada läbi teiste inimeste sõnade:

" ..enesekindlad muusikud, kes kasutavad osavalt ära oma annet esitada suurepäraseid lugusid." (USA)

“Suurepärane kombinatsioon nende kodumaa laulutraditsioonidest koos modernsete pulseerivate rütmidega.” (Saksamaa)

“See ületab žanri absoluutselt kõik piirid.” (Saksamaa)

“Nende muusika on jõuline, innustav, lendlev ja vastupandamatult nakkav (UK)

Meie bändi loo juures on olnud väga palju tööd ja õnne. Ja mis kõige olulisem — tahet ja motivatsiooni!

Tõnu, Sandra ja Jalmar Viljandi pärimusmuusika festivali laval. Foto: Silver Tõnisson

Säravamaid hetked on ikka kontserdilavadelt — Viljandi pärimusmuusika festival 2016, 7000 inimest publikus; esinemine Womad festivalil UK-s. Ja kindlasti need esinemised, kus tekib mingi eriline sünergia publikuga. Aga ka tunnustavad hetked Eesti Muusikaauhindade jagamiselt, kus oleme mitmeid auhindu võitnud.

Mida tulevik Trad.Attack!-ile toob? Millised on järgmised eesmärgid ja unistused?

Kindlasti ei loobu me kunagi oma sisetunde kuulamisest, rõõmust muusika tegemisel, panustamisest 110% igasse oma tegemisse ja kvaliteedist!

Lähitulevik toob Eesti tuuri! Senise pikima tuuri Eestis, sest esineme 15 maakonnas. Lisaks sellele tuuritame bändiga sel aastal nii Euroopas kui ka kaugemal. Tuleb tihe aasta, mis algas juba kontsertidega Šveitsis, Sloveenias ja Rootsis.

Eesmärgid selleks aastaks on anda häid kontserte ja tuuritada viimase albumiga “Kullakarva”. Koguda uusi fänne ja rõõmustada vanu.

Uus album on plaanis 2019. aastal ja sellega on unistused veel suuremad! :)


Kui tuurid ja fännid juba jutuks tulid — mitmes riigis te nüüd juba käinud olete? Kindlasti on teiega tuuritades ka omajagu uskumatuid lugusi juhtunud.

Nelja tegevusaasta jooksul oleme esinenud 33 riigis. Mitmes aga korduvalt — Poola, Kanada, Tšiili jne.

Põnevaid lugusid juhtub kogu aeg! Alustades väljakutsetest — kui Tšehhis laval olles läks elekter ära ja pidime jätkama kontserti 1000 inimesele ilma võimenduseta.

Või toredatest e-kirjadest ja kommentaaridest, mis jäetakse meie kanalitesse. Hiinas oli üks laulukoor ära õppinud paar meie lugu ja esitas neid meile — see on ilmselt üks meeldejäävamaid juhtumisi.

Kust inimesed teid leida võivad, nii veebi- kui ka päris-maailmas?

Veebis: www.tradattack.ee ja Youtubes, Facebookis, Instagramis, Twitteris.

Päris-maailmas näeb meid juba kohe-kohe 20. veebruar - 10. märts EESTI TUURIL! Anname kontserdi igas Eesti maakonnas.