Juhendid

Google Apps juhend

Google Apps võimaldab ettevõtetel oma domeeni all kasutada erinevaid Google’i tooteid, k.a Gmail e-posti teenust koos viiruse- ning rämpspostitõrjega. Samuti kuuluvad sinna hulka Google Docs, Google’i kalender ja Google Talk. 

Juhend Google Appsi kasutuselevõtuks

Voo kasutaja jaoks koosneb Google Apps konto registreerimine kolmest etapist:
  • G Suite konto registreerimine
  • Domeeni omaniku tuvastamine
  • Kasutajate lisamine

G Suite konto registreerimineKonto registreerimiseks mine aadressile https://www.google.com/work/apps/business ning kliki nupul Get Started:


Alusta konto loomist oma andmete sisestamisega. Lisa nimi, e-posti aadress ja telefon.

Seejärel tuleb sisestada olemasolev domeeniaadress. Jäta valituks "yes, I have one I can use" ning sisesta lahtrisse oma asutuse domeeni aadress (näiteks minufirma.ee).
Kolmandas punktis tuleb sul luua Google Apps kontol administraatori kasutaja. See kasutaja saab edaspidi hallata kõiki selle kontoga seotud aspekte. Loe läbi ja aktsepteeri Google Apps konto kasutajatingimused ning sinu konto koos tasuta 14 päevase prooviajaga ongi loodud.


Domeeni omanikuks olemise kinnitamine

Google Apps tahab veenduda, et registreerumise ajal sisestatud domeen (meie näites minufirma.ee) ikka kuulub sulle. Selle kinnituseks pead sa näitama, et sul on võimalik oma domeeniga seotud asju muuta.

Pärast edukat konto loomist suunataksegi sind Google Admin konsooli juurde. Domeeni omanikuks olemise kinnituseks vali ülevalt menüüst Start Setup, kus kuvatakse administratsiooni halduspaneel. Vali sealt Verify Domain.


Kui sinu domeen on registreeritud mõne populaarse registrandi juures (nagu näiteks GoDaddy), küsib Google su käest selle jaoks kinnitust. Saad seda teha klikkides Yes, take me to ... lingile.


Kui aga oled oma domeeni registreerinud Voos, vali kõigepealt domeeni haldajate valikust Other ning seejärel Begin verification.


Järgnevas aknas vali Alternate methods.


Ees asetsevast kolmest valikust vajuta HTML file upload nupukesele. Peaksid selle all nägema rida mis ütleb Download this HTML verification file, kus saad nurksulgude vahel oleva nimetuse ümber kopeerida (see näeb välja stiilis google34fb6c44f9997e87.html).

Nüüd logi sisse enda Voo kodulehele ning liigu Seaded > Üldine menüüsse. Saad Google Webmaster Toolsi reale kleepida kopeeritud failinime.

Vajuta seejärel salvestamise ikoonile ning mine tagasi Google Apps domeeni kinnitusvaatesse ja kliki seal Verify. Sinu Google Apps konto on valmis kasutamiseks.

Kui sinu domeen on registreeritud meie juures, tuleb sul veel üks viimane samm teha, et saaksid meililiikluse tööle. Kirjuta meile aadressil support@voog.com ning me lisame omalt poolt sinu domeenile vajalikud MX-kirjed külge.

Juhul kui sinu domeen on registreeritud mujal, veendu palun, et sellele saaksid vajalikud MX-kirjed külge lisatud. Võid ka julgelt domeeni haldaja support-meeskonna poole pöörduda.

Teised meetodid domeeni omaniku kinnitamiseks


Võid ka kasutada DNS-il baseeruvat verifitseerimise meetodit - see on abiks siis kui failinime lisamine mingil põhjusel ei toimi. Selleks, et antud meetod rakendada vali Google Appsi verifitseerimise menüüs Recommended method. Seejärel otsi domeeni haldajate rippmenüüst välja Other ning peaksid nägema esimese punkti järel analoogset tekstirida:

google-site-verification=kGspa5CnUIxonkjnoGeLbanvPzoZ1mPo8ltNaZo0y9U

Palun saada see kood koos enda domeeninimega meile aadressil support@voog.com. Kui oleme omalt poolt vajalikud muudatused teinud ning sulle kinnituse saatnud, liigu palun tagasi Google Appsi lehele ja vajuta Verify.

Täiendavad lingid