Kuidas lisada toodetele variatsioone?

Toote variatsioonid on ühe toote alternatiivsed variandid, näiteks erinevad suurused ja värvid. Variatsioonide lisamine võimaldab sul oma tooteid efektiivsemalt hallata.

Variatsioonide lisamine

Variatsioone saad lisada ainult olemasolevale tootele. Toodete lisamise kohta leiad juhendi siit. Kui toode on lisatud, vali alumiselt menüüribalt Pood > Tooted ja vali toode, millele soovid variatsioone lisada.

Vajutamine nupul 'Lisa variatsioonitüübip' olles toote seadetes

'Lisa variatsioonitüüp' nupust saab määrata variatsiooni tüüpi ja väärtuseid. Variatsiooni tüübiks on näiteks 'värv' ning väärtusteks näiteks 'valge', 'must' või 'punane'. Pärast iga väärtuse sisestamist tuleks nende kinnitamiseks enterit (ehk reavahetamise klahvi) vajutada. Ühele tootele on võimalik lisada ka mitu variatsiooni tüüpi. Pärast variatsiooni sisestamist vajuta kindlasti ka Salvesta nuppu. Ära unusta muudatusi ka toote muutmisvaates salvestada.

Variatsioonitüübi lisamine

NB! Variatsioonide maksimaalne maatriks on 200. See tähendab, et ühe toote erinevate variatsioonide kombinatsioonide summa ei tohiks seda ületada. Vastaval juhul kuvatakse need variatsioonid toote laohalduses inaktiivsetena.

Kui oled edukalt variatsiooni tüübi loonud, siis saad seda kopeerida ka mõnele teisele tootele vastava variatsioonide tüüpide menüü kaudu.

Variatsioonide eemaldamine

Üleliigse variatsiooni kustutamiseks vajuta vastava varianditüübi järeloleval kolme punkti ikoonil. Terve variatsioonitüübi kustutamiseks vali Kustuta. Üksikute väärtuste kustutamiseks vali Muuda ning avanevas hüpikaknas klõpsa väärtuse küljes oleval x-nupul.

NB! Variatsiooni tüüpide lisamisel või kustutamisel luuakse tootele täiesti uus variatsioonide nimekiri ning eelnevalt salvestatud variatsioonid kustutatakse.

Variatsioonide haldamine

Variatsioonide haldamiseks mine Pood > Tooted ja vajuta tootele. Allpool 'Variatsioonide' sektsioonis saab seada erinevatele variatsioonidele eri hindasid, määrata laoseisu ja nähtavust poes. Näiteks kui musta värvi ja M suurusega toode on laost otsas, leiad variatsioonide loetelust variandi "M / Must", saad määrata laoseisuks 0 ning tehtud muudatused salvestada.
Variatsioonide muutmise vaade toote seadetes