Kuidas lisada toodetele variatsioone?

Toote variatsioonid on ühe toote alternatiivsed variandid, näiteks erinevad suurused ja värvid. Variatsioonide lisamine võimaldab sul oma tooteid efektiivsemalt hallata.

Variatsioonide lisamine

Variatsioone saad lisada ainult olemasolevale tootele. Toodete lisamise kohta leiad juhendi siit. Kui toode on lisatud, vali alumiselt menüüribalt Pood > Tooted ja vali toode, millele soovid variatsioone lisada.

Vajutamine nupul 'Variatsioonide tüübid' olles toote seadetes

'Lisa uus variatsiooni tüüp' nupust saab määrata variatsiooni tüüpi ja väärtuseid. Variatsiooni tüübiks on näiteks 'värv' ning väärtusteks näiteks 'valge', 'must' või 'punane'. Pärast iga väärtuse sisestamist tuleks nende kinnitamiseks enterit (ehk reavahetamise klahvi) vajutada. Ühele tootele on võimalik lisada ka mitu variatsiooni tüüpi. Pärast variatsiooni sisestamist vajuta kindlasti ka Enter või Tab nuppu. Ära unusta muudatusi salvestada.

Variatsiooni tüüpide vaade toote seadetes

NB! Variatsioonide maksimaalne maatriks on 200. See tähendab, et ühe toote erinevate variatsioonide kombinatsioonide summa ei tohiks seda ületada. Vastaval juhul kuvatakse need variatsioonid toote laohalduses inaktiivsetena.

Kui oled edukalt variatsiooni tüübi loonud, siis saad seda kopeerida ka mõnele teisele tootele vastava variatsioonide tüüpide menüü kaudu.

Variatsioonide eemaldamine

Üleliigse variatsiooni kustutamiseks vajuta vastaval variandi tüübi lahtri hammasratta ikoonil.

NB! Variatsiooni tüüpide lisamisel või kustutamisel luuakse tootele täiesti uus variatsioonide nimekiri ning eelnevalt salvestatud variatsioonid kustutatakse.

Variatsioonide haldamine

Variatsioonide haldamiseks mine Pood > Tooted ja vajuta tootele. 'Variatsioonide muutmine' sektsioonis saab seada erinevatele variatsioonidele eri hindasid, määrata laoseisu ja toote olekut. Näiteks kui musta värvi ja M suurusega toode on laost otsas, saab loodud variatsioonide hulgast valida väärtused M ja must, määrata laoseisuks 0 ning tehtud muudatused salvestada.
Variatsioonide muutmise vaade toote seadete 'Detailid' alammenüüs