Juhendid

Tagasi "Statistika ja saidi haldamine"

Google Analyticsi lisamine sinu veebilehele

Süvene detailidesse ning saa veelgi rohkem liiklusest enda veebilehel teada.

Kuidas ma saan Google Analyticsi koodi lisada oma kodulehele?

Logige sisse Google Analytics'sse https://www.google.com/analytics/ (selleks on vaja Google'i kontot). Klikkige Lisa uus konto ning registreeruge. Seejärel luuakse Teile kood, mis näeb välja umbes selline:

<script type="text/javascript">
var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");
document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));
</script>
<script type="text/javascript">
try {
var pageTracker = _gat._getTracker("xxxx");
pageTracker._trackPageview();
} catch(err) {}</script>


Kopeerige kood ning minge oma Voo kodulehele: 'Seaded - Sait' ning kleepige kopeeritud kood vastavasse välja ning klikkige "Salvesta" ikoonil tööriistamenüü alumises servas.

Ärge unustage oma Google Analytics'sse lisada oma õiget aadressi. Kui Te soovite oma kodulehekülge tutvustada "http://minufirma.com" aadressiga, siis Te peaksite Google Analytics'sse lisama just selle "http://minufirma.com" aadressi, mitte "minufirma.voog.com" või "http://www.minufirma.com" aadressiga.

Kui Te olete Google Analytics'i koodi oma kodulehele lisanud, siis võib minna kuni paar päeva enne kui Google Teie konto aktiveerib ning Te tulemusi hakkate nägema.

Täpsemalt võib juurde lugeda ka Google'i ametlikult lehelt.

NB! Kui lisad andmeid koguvaid kolmandate osapoolte rakendusi enda veebilehele, siis tuleks sellest teavitada ka veebilehe külastajaid. Vaata siit täpsemalt küpsiste kasutamise teavituse kohta.