Taustavärvi ja -pildi muutmine

Tausta haldamise tööriistaga saad oma saidi kiiresti omanäoliseks muuta.
Kursor pliiatsi ikoonil ja sellest avanenud tausta haldamise tööriist

Kui näed oma Voo lehel ümmargust pliiatsi ikooni, on sellel lehele lisatud tausta haldamise tööriist. Tavaliselt leiad tööriista ikooni lehe ülemisest vasakust nurgast. Tööriista avamiseks klikka ikoonile. Olenevalt sinu poolt valitud kujundusest saad tausta haldamise tööriistaga sättida taustavärvi või taustavärvi ja taustapilti.

Kursor värvi valimise nupul tausta haldamise tööriistas

Kui tausta haldamise tööriist avaneb otse taustavärvi valimise vaatesse, saad sellel lehe alal valida ainult tausta värvi. Kui tööriist avaneb taustapildi muutmise vaatesse, saad sellel alal muuta nii taustapilti kui taustavärvi.

Taustavärvi valimine

Taustavärvi valimiseks võid värvitabelis hiirega lihtsalt sobiva värvi peale klõpsata.

Kursor värvivalikul tausta haldamise tööriistas

Kui avad taustavärvi tööriista vaate Täpsem valik, saad seadistada ka taustavärvi läbipaistvust ning sisestada täpseid värvide väärtusi.

Taustavärvi tööriista vaade 'Täpsem valik'

Taustapildi valimine

Taustapildi muutmiseks lae taustapilt esmalt Failid menüüs asuva failihalduri abil Voo keskkonda üles. Seejärel ava tausta haldamise tööriist ja lohista pilt Failid menüüst tausta haldamise tööriista alale, mille all näed teksti "Lohista pilt failipaneelist siia".

Kursor lohistamas pilti tausta haldamise tööriista

Taustapildi ja -värvi samaaegne kasutamine

Kui sinu valitud malli tausta haldamise tööriist toetab nii taustavärvi kui -pildi valimist, saad neid ka korraga kasutada. See võimaldab taustapildile lisada tonaalsust muutva poolläbipaistva värvikihi.

Taustavärvi ja -pildi samaaegseks kasutamiseks määra esmalt alale taustpilt. Seejärel ava tausta haldamise tööriistas vaade Värv ning seejärel vajuta nupule Täpsem valik.

Kursor 'Täpsem valik' nupul tausta haldamise tööriistas

Nüüd saad suurendada värvi läbipaistvust, mis võimaldab taustapildil sellest läbi kumada. Nii saad otse Voo keskkonna seest lisada pildile lehe üldise kujundusega kokku sobiva ilme.

Kursor tausta haldamise tööriistas tausta nähtavuse protsenti valimas

Taustavärvi eemaldamine

Taustavärvi eemaldamiseks ava tausta haldamise tööriista vaade Värv ning vajuta värvitabeli paremas ülemises nurgas olevat punase joonega läbi tõmmatud ikooni.

Kursor taustavärvi eemaldamise ikoonil