Voo disainitööriist

Voo disainitööriistaga saad ridagi koodi kirjutamata muuta oma saidi kujundust.

Disainitööriista avamine

Disainitööriista leiad Voo alumise halduspaneeli menüüst Seaded > Kujundus. Menüü ilmub ekraani paremasse äärde ning sul on võimalik lohistada see enda jaoks mugavasse asukohta.

Disainitööriista kasutamine

Disainitööriist on mõeldud kogu saidi kujunduse muutmiseks. See tähendab, et disainitööriista sätted rakenduvad tavaliselt kõikidele sinu saidi lehtedele. Mõned spetsiifilisemad sätted rakenduvad kõikidele kindlat malli kasutavatele lehtedele (Front Page, Common Page, Blog & news).

Kursor disainitööriista 'Teine värv' valikul

Peamised stiilid

Peamiste stiilide alt on sul võimalik muuta lehel kuvatavate menüüde ja linkide värve. Samuti on sul võimalik muuta lehel kasutatavat šrifti.

Päis

Kui soovid, et sinu veebisaidil oleks iga lehe taustapildi peal veel kindlat tooni vahekiht, mis menüünupud hästi välja tooks, on päise lisamise võimalus selleks ainuõige. NB! Pane ka tähele, et sinu päisele on vaikimisi sisse lülitatud värv: läbipaistev. Selle muutmiseks klikka lihtsalt muule värvile. Samuti saad vaatest Täpsem valik muuta värvi toonilisi eriärasusi ning heledust.

Alapealkirjad, Sisu, Nupp, Tabel, Vorm ja Jalus

Neis alamosades saad muuta vastavate elementide parameetreid, teksti suurust ning mitmeid muid väiksemaid muutujaid. Kasutades Disainitööriista võimalusi saad oma veebilehe kergesti muuta just selliseks, nagu sina tahad.

Kujunduse vahetamine uuele standardmallile

Kui sa oled juba oma Voo veebilehe kujundamisega algust teinud, kuid soovid malli vahetada vali Voo alumisest halduspaneeli menüüst Seaded > Koodimuutja ning ekraani alumisest servast leiad lingi Vaata meie kujundusi.

Kursor 'Vaata meie kujundusi' lingil koodimuutja vaates

Sulle avaneb lehekülg, kust saad endale uue meelepärase malli valida. NB! Pea meeles, et malli vahetamine eemaldab sinu saidile tehtud muudatused nagu sotsiaalmeedia nupud, vormid jne. Pärast kujunduse valimist saad tagasi lehekülje muutmisvaatesse, kui valid vasakult alt nurgast nupu Muuda.