Tootenimekirja sisuala

E-poe tootevalikud saad hõlpsasti kuvada, kasutades sisuala Tooted. Toodete muudatused ning hiljem lisatud tooted kajastuvad sisualas automaatselt.

Mis see on ja kuidas see töötab?

Toodete e-poes kuvamiseks saad lehele lisada sisuala Tooted, mille leiad sisualade valikust.


Sisualade menüüs "Tooted" tüüpi sisuala


Sisuala kuvab kõiki sinu poes olevaid aktiivseid tooteid.


Lehele lisatud tooteloendi sisuala


Tootel klõpsates avaneb vastava toote leht, kus on toote pilt, kirjeldus ja ostunupp.

Aga kõigepealt…

Lisa poodi tooted ja määra igale tootele kategooria

Toodete loomiseks ava menüüst Pood > Tooted. Uue toote saad lisada, klõpsates nupul Lisa uus. Tootele saad määrata nime, hinna, laoseisu, variatsioonid jm andmed. Kui su tooted on jagatud rohkem kui ühte kategooriasse, siis tuleks igale tootele määrata ka kategooria. Selleks kirjuta lahtrisse Kategooria selle pealkiri, näiteks “mööbel”.


Kategooriate lisamine toote seadete vaates


Ühele tootele võib määrata ka mitu kategooriat. Nii võib sama toode olla nähtav mitmes tootekategoorias – näiteks saad lisaks kategooriale “mööbel” määrata tootele ka kategooria “Uus” või “Soodus”. Nii saad erinevatesse kategooriatesse kuuluvaid uusi või soodushinnaga tooteid kuvada ühel eraldi lehel.

Too tooted nähtavale

Kui tooted loodud ja kategooriad määratud, saad sobivale lehele – kas e-poe üldlehele või mõnele tootekategooria lehele – lisada sisuala Tooted. See kuvab vaikimisi kõiki tooteid. Et kuvada ainult üht (või ka mitut) kindlat tootekategooriat, ava sisuala seaded.


Ava tooteloendi sisuala seaded


Avanevas seadete aknas vali Kategooriate menüüs üks või mitu kategooriat.

Tootenimekirja seadetes kategooria valimine

Kuidas luua struktuuri

Kui sul on lihtne pood ja kõik tooted kuvatud ühel lehel, saad sellele lehele lihtsalt lisada Tooted sisuala ja müügiga alustada. Kui sul on aga rohkem kui üks tootekategooria, siis on sul võimalik tuua välja eraldi toodete loetelud kategooriate kaupa. Saad ise valida, kas soovid luua eraldi lehed iga kategooria jaoks või kuvada kõiki kategooriaid ühel lehel. Siin on mõned näidislahendused:

  • Reykjaviki näidispood – menüüs on leht “E-pood”, kus Tooted sisualas on kuvatud kõik tooted; “E-poel” on omakorda alamlehed, kus on kuvatud ainult vastava kategooria tooted. Külastaja jaoks näeb vasakul veerus olev alamlehtede menüü välja nagu tootekategooriate filter.
  • Boulderi näidispood – tootekategooriad on koondatud kõik ühele lehele; Tooted sisualad eri kategooriate jaoks on eraldatud vahepealkirjadega.

Kohenda toodete nimekirja välimust

Tootenimekirja seadetes saad kohendada sisuala välimust ja toodete paigutust. Sisu vahelehel saad rakendada kategooriafiltri ning määrata toodete järjestuse.


Tootenimekirja seadetes toodete järjestuse määramine


Kujunduse vahelehel saad määrata, kas tooted on lehel kuvatud teljestiku või nimekirjana. Teljestikus on tooted mitmes veerus ning nimekirjas üksteise all, kirjeldused tootepiltide kõrval. Veerud määrab, kui mitmes veerus tooted teljestikus on – nimekirja puhul läheb see valik peitu – ja Toodete arv määrab, kui mitu toodet maksimaalselt selles sisualas kuvatakse. Lisaks saad märkida, kas soovid tootenimekirjas näidata hindu ja ostukorvi lisamise nuppe.

Tootenimekirja seadetes kujunduse valikud

Tõlgi tooted ja muuda toodete kirjeldusi

Kui sinu saidil on mitu keelt, saad kõik tooted koos kirjeldustega mugavalt kõikidesse keeltesse tõlkida. Üks võimalus seda teha on toote seadetes, kus saad tõlkida nii toote nime, kirjelduse, kategooria kui ka variatsioonid. Sellest on lähemalt räägitud selles juhendis.


Et tooted ka teises keeles näha oleks, tuleks tõlkida ka kõik e-poe struktuuris olevad lehed koos Tooted sisualadega. Saad nad otse ühest keelest teise kopeerida või ka käsitsi lisada, kui poe struktuur peaks uues keeles teistsugune olema. Viimasel juhul ära unusta Tooted sisualasid lisada.


Tooteid ja kirjeldusi saad tõlkida ka otse lehel, avades Tooted sisualast mõne toote.