Sinu saidi ehitamine mitmes keeles

Siit leiad juhendi kuidas luua mitmekeelne sait Voos.

Selleks, et luua sinu sait uues keeles, vajuta lehekülje päises asetsevas keelemenüüs +Lisa nuppu.

Kursor 'Lisa' nupul lehekülje päisel keelemenüüs

Avaneb vaade Lisa saidile uus keel menüü, kus saad paika panna uue keele

üldised sätted.

Kui eelistad, et sinu saidi külastajad näeksid automaatselt nende geograafilise asukohaga sobivat keelt, jäta sätte Mis keelt külastaja näeb? väärtuseks Asukohapõhine tuvastus. Kui aga eelistad, et kõik sinu saidi külastajad suunataks praegu loodavale keelele, vali väärtuseks Alati see keel

Regiooni
 määramisega saad valida, millise riigi lippu saidil kuvatakse. NB! Regiooni määramise võimalus oleneb valitud standardkujundusest.

Saidile uue keele lisamise vaade

Samuti saad saidile uue keele lisada, kui avad Voo halduspaneelist vaate Sisu > Struktuur ja vajutad seejärel menüü päises Lisa keel nupule. Seejärel avaneb taas Lisa saidile uus keel menüü kus saad eelnevalt kirjeldatud väljad ära täita.

Kursor 'Lisa keel' nupul saidi struktuuri seadetes

Kuidas saan enda saidi lehed teise keelde tõlkida?

Kõik lehed on erinevates keeltes omavahel seotud. See tähendab, et kui sinu saidi külaline on näiteks eesti keeles blogi lehel ning ta valib soome keele, suunatakse ta edasi soome keelsele blogile. Kui aga soome keeles ei ole blogi loodud, suunatakse ta saidi soomekeelsele esilehele.

Kursor tõlkimata leheküljele 'About' näitamas

Kui oled uue keele loonud, võid näha kõiki veel tõlkimata lehti nii peamenüüs kui ka Sisu > Struktuur lehel hallina. Vajutades Tõlkimata märgiga lehele suunatakse sind menüüsse Lisa uus leht, kus saad määrata lehele nime, aadressi ja malli.

Lehe sisu kopeerimine teise keelde

Lehe sisu kopeerimise valik 'Tõlgi lehekülg' aknas

Kui oled mõnele lehele lisanud galeriid või näiteks suures mõõdus tabelid ning ei soovi neid uues keeles uuesti otsast peale lehele lisada, siis kasuta uues keeles struktuuri lisamisel samuti meie lehe sisu kopeerimise võimalust.

NB! Juhul, kui sul on ühes keeles loodud leht mida sa teises keeles ei soovi luua, siis võid jätta selle halliks. Seda näed ainult sina ja su saidile lisatud kasutajad, mitte külalised.

Kuidas saan kustutada saidilt keele mida ma enam ei vaja?

Kui soovid eemaldada lehelt keelt, sisene Sisu > Struktuur lehele ning kliki keele taga olevale prügikasti ikoonile. Kinnita avanevas aknas oma soovi ning oledki edukalt ühe keele saidilt eemaldanud.


NB! Kui eemaldad keele, eemaldad ühtlasi ka kõik selles keeles lisatud sisu. Jälgi alati, et su Voo lehel oleks olemas vähemalt üks keel, vastasel juhul muutub su sait kättesaamatuks.


Juhul, kui oled eemaldanud kogemata enda lehelt ainsa keele, kirjuta meile aadressil support@voog.com ning aitame su saidi taastada.