Pealkirjad ja kirjeldused

Lisaks pealkirjadele on kasulik lisada lehtedele ka kirjeldused, sest see mõjub teie veebilehe külastatavusele hästi. Nii on sait otsingumootorites korrektselt kuvatud ning lihtsamini üles leitav.

Mis on pealkiri?

Kujuta, et sinu veebilehe pealkiri on justkui tootel asetsev embleem, mis annab edasi külastajale kutsuva signaali. See on väga oluline element sinu saidi SEO struktuuris, kuna seda kuvatakse nii brauseri päises kui ka otsingumootori tulemustes saidi pealkirjana.


Kui lisad saidile pealkirja, püüa see maksimaalselt mahutada 55 tähemärgi sisse. See on optimaalne suurus mida Google automaatselt lühendama ei hakka.

Miks on pealkirjad vajalikud?

Pealkiri antud kontekstis on saidi või lehe nimetus. Saidi nime võid näha brauseri ja ka veebilehe päises ning lehtede nimesid menüüs kuvatuna. Lisaks kuvatakse neid otsingutulemustes kirjelduste kohal.

Lehe seadete menüü

Erinevad pealkirjad sinu Voo saidil

Saidi pealkiri

On oluline lahti mõtestada veebilehe pealkiri nii, et saaksid täpselt aru mida see külastajale ütleb. Kui võimalik, lisa lühikesel kujul (kas märksõna või slogan) pealkirja kõrvale. Jälgi ainult, et märksõna või slogan on võimalikult iseenesest ning lihtsasti mõistetav. Sedasi jääb sinu sait otsingutulemustes paremini silma.

Lehe pealkiri

Lehe pealkiri on konkreetse alalehe nimi ning seotud selle sisuga. Erinevalt saidi pealkirjast, ei ole sellele tarvis midagi juurde lisada.


Juhul, kui sinu saidil on e-poe alaleht, siis võite alati proovida erinevaid lahendusi peale lihtsa "Pood" pealkirja. Näiteks "Soodusmüük" või ka "Tühjendusmüük" tõmbab lehe külastaja tähelepanu tunduvalt paremini. See tähendab, et oluline on ikkagi läbi mõelda ka lehtede pealkirjad.

Kuidas ma saan muuta enda saidi või alalehe pealkirja?

Palun loe sellest lähemalt "Lehtede pealkirjade ja kirjelduste muutmise" peatükist.

Mis on kirjeldus?

Kirjeldus on informatiivne, ülevaatlik tekst mis käib kaasas sinu veebilehega otsingumootori tulemustes. Ühtlasi kuvatakse seda näiteks sotsiaalmeedias sinu saiti jagades. See peaks mahtuma u. 150-160 tähemärgi sisse ning edastama sinu veebilehe eesmärgi.


Samuti peaks see olema mõistetav külalisele, kes ei pruugi sinu veebilehel sisalduva terminoloogiaga tuttav olla.

Miks on kirjeldused vajalikud?

Kui oled oma saidi edukalt Google Search Console tööriistaga ühendanud, hakkab see peatselt Google'i otsingumootori tulemustes esile tulema. Võid näha, et seal on kuvatud sinu saidi nimi, teinekord ka alalehe nimi, selle URL ehk veebiaadress ja kirjeldus.


See tähendab, et kirjeldus on otsingumootoris lehe kuvamisel ülimalt oluline element - see võib sinu lehele kutsuda külastajaid. Palun pööra tähelepanu sellele, et kõige tähtsam kirjeldus mille võid enda saidile lisada on selle esilehel. See konkreetne kirjeldus on kuvatud sinu saidi nime all otsingutulemustes.

Kuidas ma saan enda alalehtedele kirjeldused lisada?

Palun loe sellest lähemalt "Lehtede pealkirjade ja kirjelduste muutmise" peatükist.