E-poe vahendustasu arvestus

Kui sul on Voos e-pood ja kasutad Standard- või Pluss-paketti, arvestame poe müügitehingutelt vahendustasu (tehingutasu).

Standard- ja Pluss-paketis on vahendustasu 3% e-poe müügilt. Muide, kui kasutad maksete vastuvõtmiseks Voog Pay makselahendust, siis nende tehingute pealt me vahendustasu ei arvesta.


Vahendustasu protsendi arvestame müügitehingu summalt (arve summa koos käibemaksuga). Arvestusse lähevad kõik e-poe tehingud, mille makse olek on Makstud – see tähendab, kui klient on jätnud arve maksmata või oled tellimuse tühistanud, siis selliste tehingute pealt me vahendustasu ei arvesta.

NB! Premium-paketis ja Voog Pay maksetega vahendustasu puudub.

Vahendustasu saad maksta arve alusel, mille väljastame siis, kui eelmise kuu lõpuks on maksmata vahendustasu kogunenud vähemalt 30 €. Arvel kajastuvale tehingutasule lisandub käibemaks. Täpsemalt käib arvutuskäik nii:

Kui e-poes tehakse ost summas 50€, siis arvestab Voog tehingutasu järgnevalt:

0.03*50€ = 1.5€.
Tehingutasult arvestatakse lisaks ka kehtiv käibemaks (20%):

0.2*1.5€ = 0.3€.
Seega lõplik tehingutasu selle müügitehingu peal on

1.5€+0.3€ = 1.8€.

Ülevaadet enda poe müügist ja kogunenud vahendustasust näed e-poe raportitest. Selleks ava menüüst Pood > Raportid ning näed müügi ja vahendustasu kokkuvõtet kuude kaupa. Detailsema ülevaate nägemiseks klõpsa mõne rea peal.