Voog Pay makseviis

 • Voog Pay jookseb Stripe’i tõhusal ja turvalisel makseplatvormil.
 • Voog Pay’ga saad lisada oma veebipoe ostukorvi ühe kliki maksed, Apple Pay, Google Pay, integreeritud kaardimaksevormid ja soovi korral veel 100+ muud rahvusvahelist makseviisi.
 • Voog Pay kaudu tehtavatele maksetele ei rakendu Voo täiendav 3% e-poe vahendustasu üheski Voo paketis.
 • Vahendustasu hinnad alates 2% + 0,3€ tehingu kohta.
 • Voog Pay kasutamisel rakendub igale tehingule Voo poolne tasu 0,5% + 0,05€. Lisaks rakenduvad Stripe'i vahendustasud vastavalt nende hinnakirjale. Näiteks EU pangakaartide puhul kujuneb tehingu hinnaks 0,5% + 0,05€ Voole ja 1,5% + 0,25€ Stripe'ile. Voog Pay vahendustasu on väljamakselt automaatselt maha arvatud ja täiendavat arveldamist ei vaja.
 • Voog Pay makseviise kasutades teostavad sinu e-poe kliendid makse otse sinu e-poe ostukorvis, st kliente ei suunata võõrale makselehele.

Voog Pay

Voog Pay makseviisid

Voog Pay kaudu saad oma käsutusse laia valiku makseviise, mille valik sõltub sinu e-poe sihtriigist. Allpool leiad ülevaate kõige olulisematest makseviisidest:

 • Krediit- ja deebetkaardid nagu Visa, Mastercard, American Express ja teised moodustavad 41% kõigist veebipoodide maksetest üle maailma.
 • Digitaalsed rahakotid nagu Apple Pay ja Google Pay võimaldavad makseid kinnitada oma nutitelefonist, mis teeb maksmise väga mugavaks. Kaheastmeline autentimine (näiteks Face ID abil) mitte ainult ei suurenda turvalisust, vaid vähendab maksete vaidlustamise määra.
 • Osta nüüd, maksa hiljem meetodid nagu Klarna võimaldavad klientidel maksta ostude eest osade kaupa, mis teeb ostuotsuse lihtsamaks eriti just kallimate toodete puhul. Poepidaja saab raha kohe kätte, samal ajal kui kliendid saavad maksta osade kaupa. Pane tähele, et Eesti poepidajatele pole Klarna veel Voog Pay kaudu kättesaadav.

Ühe kliki maksed

Ühe kliki maksed võimaldavad veebipoe ostukorvis oste sooritada ühe klõpsuga, ilma et iga kord peaks makseandmeid uuesti sisestama, muutes ostuprotsessi kiiremaks ja mugavamaks.


Seega Voog Pay teeb maksmise, sh kordusostud sinu klientidele lihtsamaks ja kiiremaks, vähendades ostukorvide hülgamist. Lisaks selline maksete ostukorvi toomine tähendab seda, et su kliente ei suunata võõrale makselehele. Ühe kliki maksed on näidanud, et need suurendavad klientide usaldust veebipoe vastu ja lihtsustavad maksetega lõpuni minekut.

Voog Pay ja teiste makseväravate kombineerimine

Voog Pay ei toeta kohalike pankade maksealgatusteenust ega pangalinke. Kohalike pankade makseviiside pakkumiseks oma e-poes kombineeri Voog Pay’d teiste makseväravatega, nagu näiteks Montonio, Maksekeskus ja teised.

Vajalikud sammud Voog Pay ülesse seadmiseks

Voog Pay sisselülitamine ja seadistamine on lihtne - selleks on sul põhimõtteliselt tarvis sisesta oma ettevõtte andmed ja ühenda pangakontoga. Ühise juhtpaneeli kaudu saad hallata kõiki makseviise, välja- ja tagasimakseid ühest kohast. See teeb väljamaksed lihtsalt hallatavaks ja sealjuures väljamaksed laekuvad su ettevõtte pangakontole igapäevaselt.

Siin ülesseadmise täpsemad sammud.

 1. Logi enda Voo kodulehele sisse ja vali alt tööriistaribalt Pood > Seaded. Leia Makseviiside sakk.
 2. Voog Pay ülesse seadmiseks klõpsa Voog Pay makseviisi all Seadistamine nupul, mille järel suunatakse sind Stripe keskkonda, kus sul on tarvis luua Stripe’i konto või logida sisse juba olemasoleva kasutajakontoga. Peale konto loomist või sisselogimist täida küsimustik oma ettevõtte kohta (ettevõtte andmeid, ettevõtte tüüpi, väljamaksekonto infot jm). Küsimustiku täitmine on vajalik Stripe‘i konto aktiveerimiseks. Eduka konto loomise järel suunatakse sind automaatselt Stripe keskkonda, kus saad seadistamise lõpule viia.
 3. Peale Stripe’i konto ülesse seadmist suunatakse sind tagasi Voo kodulehele Makseviisi vaatesse, kus Voog Pay makseviis alla ilmub teade Maksete vastuvõtmiseks aktiveeri makseviisid.
 4. Voog Pay makseviisid saad aktiveerida, kui klõpsad Seaded nupul.
 5. Voog Pay makseviisi aktiveerimiseks ostukorvis, lülita sisse Aktiveeri maksevahendaja nupp.
 6. Makseviisid sektsioonis tee valik, millised Voog Pay makseviisid soovid aktiivseks teha ja salvesta tehtud muudatused.

Halda makseviise ja väljamakseid

Kui klõpsad Voog Pay plokis oleval Väljamaksed nupul, siis sind suunatakse Stripe keskkonda.

Stripe makseteenus pakub maailmatasemel turvalisust ja pettuste ennetust. Lisaks saad hõlpsasti ja ühes kohas hallata makseid ja vaadata raporteid.

Stripe keskkonnas saad täpsemalt vaadata:
 • Maksete infot
 • Väljamaksete infot
 • Otsida tellimusi tellimuse numbri alusel. Tellimuse juures leiad ka info rakendunud vahendustasude kohta.