Lastetoa sisustuse otsingust La La Lastela sünnini

Ethel Linnasaar

Turunduse projektijuht

Otsid ainulaadseid ja põnevaid tooteid lastetoa sisustamiseks? Pole vaja edasi otsida – La La Lastela on Eesti ettevõte, mis on pühendunud kõige armsamate ja silmapaistvamate toodete pakkumisele, mida mujalt Eestist leida ei ole võimalik. Too enda lapse magamistoa unistused ellu koos La La Lastelaga!

Selles blogipostituses sukeldume La La Lastela loosse, sealhulgas räägivad nad enda teekonnast Voo veebipoe loomiseni ja jagavad nippe, mida nad oma igapäevase äritegevuse sujuvamaks muutmiseks kasutavad. Samuti paljastame, mis ajendas La La Lastelat looma silmapaistva lastetoa sisustuse ja disaini e-poe.

Loo kirjutamiseks pöördusime otse La La Lastela asutaja
Eliise Tust poole, et jagada nende kogemusi e-kaubandusega. Loe lähemalt ja uuri välja La La Lastela edu võlu.

La La Lastela sünnilugu: lastetoa sisekujundusele ja disainile pühendunud ettevõtte loomine

Kuidas sündis on La La Lastela?
La La Lastela sündis läbi reaalse vajaduse leida iseenda väikestele sugulastele veidi omanäolisemaid sisustus -ja kujundustooteid nende peagi valmivasse tuppa. Varsti sai aga selgeks, et Eestist ei leia me päris täpselt neid tooteid, mida selle lastetoa sisustamiseks ja kujundsamiseks saada soovisime. Seetõttu viisid otsingud meid päris mitme tootjani teistest Euroopa riikidest ning kogu protsessi kestel tekkiski lihtsalt mõte, et miks mitte proovida ise Eestis lastetoa sisustusele ja kujundusele mõeldud tooteid müüma hakata. Üks asi viis teiseni ja varsti oligi loodud ettevõte nimega La La Lastela OÜ, millega paralleelselt hakkas koheselt ka e-poe ülesehitus.

Muuda oma lapse tuba seinakleebistega imedemaaks. Pildi autor: La La Lastela

Miks on La La Lastela veebipood Vool: ettevõtte esmase müügikanali sünd ja areng

Ilma meie e-poeta ei oleks meil ka ettevõtet La La Lastela OÜ. Soov hakata tegelema lastele suunatud toodete müügiga tähendaski meie jaoks ainult ühte – hakkame e-poodi ehitama! Mitte ühtegi teist varianti meie jaoks ei eksisteerinud ning nii on see tänaseni. E-pood meie ettevõtte jaoks kõige tähtsam ja tegelikult ka ainuke müügikanal, tööriist kui ka visiitkaart.

Algusest peale oli kindel, et tahame kasutada veebitööriista – ennekõike aitas otsusele jõuda meie pea olematut eelarve kui ka asjaolu, et meil puudus absoluutselt igasugune varasem kokkupuude veebiehitusega. 

Kui tuli langetada otsus erinevate veebitööriistade vahel siis oli minu jaoks asi lihtne, tingimuseks oli, et tegemist peab olema Eesti enda tegijaga. Seda ennekõike seetõttu, et meil oleks kindlustunne ja teadmine, et kasutajatugi on alati 100% olemas ükskõik, mis küsimused, probleemid vms meil tekkida võivad. Lisaks tahtsime, et kogu asjaajamine, mis on meil e-poe haldamise ja ülalpidamisega seotud, peab olema võimalikult mugav, lihtne ja kiire.

Arusaades, mida otsime, asusimegi uurima ja otsima Eesti enda veebiehitustööriista ning ega siinkohal palju aega ja mõtlemist vaja ei läinud – Voog oli ilmselgelt kõige parem ja kindlam teenusepakkuja, seda nii enda mulje kui ka teiste Voo klientide tagasiside põhjal. Nüüd meie igapäevane äri on pea täies ulatuses seotud Vooga, sest meie äri toimibki vaid meie e-poe olemasolu tõttu.

Maga, mängi, unista – sinu armsale särasilmale voodi. Pildi autor: La La Lastela

Kuidas olete rahul Vooga? Kas e-poe seadistamine osutus keerulisemaks kui arvasite?

Täiesti algajate “veebiehitajatena” asusime kõigepealt uurima ja lugema Voo kodulehelt, kuidas ja mida, millal ja miks tegema peab. Tuleb aga tunnistada, et me olime päris kärsitud ning asusime siiski praktiliselt koheselt seadistustöödega ka pihta. Arvasime, et küll kogu selle seadistusprotsessi kestel saab proovida ja katsetada ning nii õpime kõige paremini kõiki neid tööriistu ja funktsioone kasutama, mida Voog veebiehituseks pakub.

Kokkuvõtteks oli see ainult hea, et olime piisavalt kärsitud ning puudus isegi eriline visioon, et millisena me oma e-poodi kindlasti näha tahaksime ennekõike selle kujunduse osas. See kõik hakkas sündima samm-sammult loomisprotsessi kestel ning see oli hirmus äge tegemine.

See kõik oli nii äge ja lihtne tänu sellele, et Voog on tohutult kasutajasõbralik, kõik on igati lihtne ja loogiline ka täiesti asjatundmatutele inimestele. Veidi aega süvenemist ja proovimist ning e-pood valmib lenneldes. Vähemalt meie kogemus oli ja on siiani selline.

Meil on ka tohutult hea meel, et Voog tegeleb pidevalt nii olemasolevate funktsioonide täiendamise kui ka täiesti uute funktsioonide loomisega. See on muutnud aja jooksul meie e-poe haldamist ainult tõhusamaks, ennekõike ajalist kokkuhoidu silmas pidades.

Kõige viimatine funktsioon, mille kasutusele võtsime, on automaatne andmevahetus tarnepakkujatega. Kui senimaani trükkisime ja sisestasime iga kliendi andmed käsitsi tarnepakkuja iseteeninduskeskkonda, et printida välja vajalikud pakisildid, siis nüüd tänu automaatsele andmevahetusele me seda tegema ei pea ning see on meie jaoks tohutu ajaline kokkuhoid.

Lase oma pisikese kujutlusvõimel lennata nende päris oma tipi telgis. Pildi autor: La La Lastela

La La Lastela e-poe lihtsus ja autentsus

Meie e-pood sai kohe alguses tehtud võimalikult lihtsakoeline ning väljanägemise mõttes võimalikult “helge ja valge”. Mitte liialt kirju ega tohutul hulgal erinevate alakategooriate ja lisafunktsioonidega – klient peab hõlpsasti jõudma toodeteni, saama nendest kiiresti ja lihtsasti hea ülevaate ning ka ostuprotsessi saama läbida võimalikult valutult. Seda kõike on Voog ka võimaldanud.

Mida aga oleme konkreetsele meie teinud võib olla veidi teisiti? Meie tootefotod e-poes on suuremalt jaolt meie enda klientide tehtud fotod, mitte stuudios pildistada lastud. Oleme selle juurde jäänud, sest hakkasime kohe alguses saama klientidelt tagasisidet, et nendele tohutult meeldib näha, milline näeb see toode “päriselt” välja selle loomulikus keskkonnas. Ning kuna fotomaterjal on meie jaoks tähtis, siis sai ka kujundusmall valitud selliselt, et fotod oleksid kuvatud suurelt ning et fotosid saaks lisada just nii palju ja täpselt sinna, palju ja kuhu meil vaja.

Niiet meie suur trump on kindlasti meie e-poe lihtsus ning selle ilus, helge, aga rõõmus välimus, nagu paljud kliendid on tagasisidena teada andnud.

Vaata, milline näeb välja La La Lastela e-pood.

Mida meeles pidada veebipoe ehitamisel?

Kui kasutate Voo veebiehitustööriista, siis julgege hästi palju katsetada ning kindlasti proovige ja õppige kasutama kõiki pakutavaid funktsioone, kuna just tänu nende funktsioonide kasutamisele on hilisem e-poe haldamine kordades lihtsam ja kiirem.

Otsid enda veebi jaoks õiget tööriista?

Pole vaja kaugemalt otsida – avasta Voo veebiehitaja jõud ning vii oma äri uutesse kõrgustesse. Tänu võimsatele tööriistadele ja erakordsele kasutuskogemusele saad luua vapustava veebipoe, mis avaldab kindlasti muljet.

Ära oota enam, alusta Vooga juba täna! Voo 30-päevase prooviperioodiga saad riskivabalt proovida ja erinevust ise näha.

Alusta oma unistuste e-poe loomist


Loo oma e-pood tasuta
Alusta tasuta