Domeeni seaded

Kinnita domeeni vaikekuju ja suuna see sobivale aadressile ümber.

Kuidas saan enda domeeni seadistada?

Ava enda saidi halduspaneelis Seaded > Domeenid menüü ning klikka domeeni järel olevale hammasratta kujulisele seadete nupukesele. Saad seadistada nii tehnilist kui personaalset domeeni.

Domeeni vaikekuju

Miks on domeeni vaikekuju oluline? Kui oled kunagi enda veebilehe SEO kohta uurinud, oled võib-olla teadlik, et pole just kõige parem kui su veebilehe lingid levivad Google'is www-liidese ja ilma selleta üheaegselt. Kui valid kindla vaikekuju, siis on aadress kindel ning alati ühel kujul serveeritud.

Domeeni vaikekuju muutmine domeeni seadetes

Domeeni suunamine

Suunamise funktsiooni võid kasutada näiteks siis kui oled enda saidile mitu erinevat domeeni ostnud ning soovid need ühele aadressile kokku suunata.

NB! Enne oma Voo tehnilise domeeni ( .voog.com lõpuga) ümber suunamist veendu, et uus domeen on su saidile korrektselt imporditud ja kuvab seda. Kui sinu domeen on ostetud teise registripidaja juurest, siis selle seadistamisest võid lugeda siit.

Domeeni suunamine domeeni seadetes

SSL'i lisamine

Nüüd saad enda domeenile tasuta Let's Encrypti sertifikaadi aktiveerida Seaded > Domeenid > SSL sertifikaadid vaatest. Valida domeen või domeenid, millele sertifikaati soovid ja aktiveeri protsess. Sertifikaadi lisamine jõustub tavaliselt paari tunni kuni 24 jooksul.

Tugevama SSL turvasertifikaadi saad domeenile külge lisada, kui oled tellinud meie Premium paketi.

SSL sertifikaadi seaded

Kui soovid oma veebilehel kasutada ainult turvalisi päringuid (https:// ), siis vastava seadistuse saab domeeni seadetes ära muuta. Leia võimalus "SSL'i kasutamine" ja vali "Kasuta alati SSL'i".

NB! Veendu, et sinu domeenil on sertifikaat tööle hakanud. Kontrollimiseks trüki aadressi ribale enda veebilehe aadress https:// eesliitega ning kui see kuvab sinu lehte, siis sertifikaat toimib. Kui sunnid lehekülge SSL'i kasutama enne sertifikaadi aktiveerimist, ei saa sa veebilehele enam ligi.

Domeenil SSLi kasutamise sisselülitamine

Saidi kuvamine iFrame's

Sisuliselt on iFrame aken kellegi teise veebilehele, näiteks Youtube'i video või sotsiaalmeedia uudisevoo lisamine lehele iFrame'i lahendus. Samamoodi saad anda nõusoleku enda veebilehe osa kuvamiseks kellegi teise veebilehel.