Kasuta juba eelnevalt eksisteerivat domeeni

Saad alati varasemalt soetatud domeeni enda Voo saidile külge lisada.

Pärast seda, kui oled liitunud Voog Standard / Plus / Premium paketiga, saad sa suunata juba olemasoleva aadressi (näiteks minudomeen.ee) oma Voo saidile.

Teise registripidaja juurest ostetud domeeni kasutamiseks Voo keskkonnas tuleb importida domeen oma Voo kontole ja seejärel suunata domeeni A-kirje Voo serverite IP-aadressile 85.222.234.14

Välise domeeni importimine Voo keskkonda

Esimese sammuna pead Voo keskkonnas siduma domeeninime ja enda veebilehe. See on vajalik, et meie süsteem teaks, millist lehte päringu minudomeen.ee vastusena näidata.


Logi sisse Voo lehele, millega tahad domeeni siduda ning mine Seaded > Domeenid menüüsse.

Välise domeeni importimine vajutades domeenide vaates 'Lisa uus' ning 'Impordi'

Vali menüüst 'Lisa uus' ja Impordi ning sisesta oma domeeninimi. Domeen kirjuta ilma www eesliiteta, st www.minudomeen.ee asemel kirjuta lihtsalt minudomeen.ee. Domeeni kujul www.minudomeen.ee tunneb süsteem ära juba automaatselt.

DNS kirjete muutmine

Järgmisena pead muutma oma registripidaja halduskeskkonnas domeeni DNS kirjeid.

  1. Logi sisse oma registripidaja halduskeskkonda.

  2. Leia haldusliidesest nimeserveri (DNS) seadistamise võimaluste alt aadressi suunamise osa, näiteks IP suunamine (IP Forwarding) või Muuda oma A-kirjet (Modifying an A-Record). Tavaliselt leiad selle DNS haldamise (Advanced DNS Management ) alajaotusest.

  3. Muuda domeeni A-kirje IP-aadress Voo serveri IP-aadressiks: 85.222.234.14 . Lisa oma domeeni nimi A-kirjesse ilma www eesliiteta, kujul minudomeen.ee.

  4. Lisa domeenile CNAME kirje www kolmanda astme domeeni jaoks. Kontrolli, et kirje nimi oleks www.minudomeen.ee, tüüp CNAME ja väärtus minudomeen.ee.

Sinu domeeni A-kirje ja CNAME peaksid nüüd sellised välja nägema:

NAME 
TYPE
VALUE
minudomeen.ee
A
85.222.234.14
www.minudomeen.ee
CNAME
minudomeen.ee

NB! Pärast IP-aadressi muutmist võib minna kuni 48 tundi, enne kui muudetud kirje üle kogu interneti levib ning antud aadressil hakkab avanema sinu Voo lehekülg. See sõltub domeeni TTL (time to live) seadetest.

DNS seadete muutmine populaarsemate registripidajate veebikeskkondades

Siit leiad täpsemad juhendid DNS seadete muutmiseks populaarsemate registripidajate veebikeskkondades:


Domeeni vaikekuju muutmise ning suunamise kohta loe edasi meie juhendist Domeeni seaded.