Tellimuste olekud

Sinu e-poel on olemas eraldi tellimuste vaade. Seal näed kõiki enda e-poes tehtud tellimusi ja saad nende olekuid muuta vastavalt sellele, kas tellimus on makstud, välja saadetud või vaja hoopis tühistada.

Vaata oma tellimusi

Tellimusi näed, kui avad menüüst Pood > Tellimused. Kui oled poe seadistamisel lisanud “Poe teadete e-maili aadressi”, tuleb sulle iga uue tellimuse kohta lisaks ka meilile teade.

Poe tellimuste vaade

Tellimuste üldvaates näed peamist infot, nagu näha ülaloleval pildil. Iga tellimuse kohta saab sellel kursoriga vajutades detailsemat infot. Seal on eraldi olemas ka Aadress vaheleht tellimuse saatmise andmetega ja Tellimuse detailid, kus on kuvatud täpsem tellimuse sisu kuvatud. Teisisõnu, tellimuse detailvaates saad kogu vajaliku info kliendi tellimuse komplekteerimiseks ja välja saatmiseks.

Tellimuse detailid

Tellimuste olekud

Et oma tellimusi paremini hallata, saad kasutada erinevaid olekuid, näitamaks, mis järgus tellimus parajasti on. Pane tähele, et tellimuse olek mõjutab ka tellitud toodete laoseisu. Tellimuste paremaks haldamiseks on Voos eristatud makse ja tarne olekud.

Makse olekud

  • Maksmata – klient on tellimuse kinnitanud, aga makset ei ole veel laekunud. See olek on reeglina vajalik ainult PDF-arvega tehtud tellimuste jaoks, kuna teiste makseviiside puhul toimub maksmine tellimuse vormistamisega samaaegselt. Kui pangalingiga või krediitkaardiga tehtud tellimus läheb "Maksmata" olekusse, võib põhjuseks olla näiteks tehniline tõrge panga keskkonnast poodi tagasi suunamisel või on klient ostu katkestanud. NB! PDF-arvega tehtud tellimus tuleb käsitsi "Makstud" olekusse muuta, kuna kliendi makse laekub sinu panka ja Vool puudub info makse laekumise kohta.
  • Makstud – tellimus on vormistatud ja makstud. NB! Tellimuse vormistamise järel toode või tooted broneeritakse, sõltumata sellest, kas tellimus on “Maksmata” või “Makstud” olekus.

  • Ootel – seda olekut saad valitud tellimustele ise määrata, kui soovid mõne tellimuse märgistada “ootel” olevaks.

  • Tühistatud – seda olekut saad samuti ise määrata, kui klient on tellimusest loobunud või soovid tellimuse ise tühistada, sest klient on jätnud arve maksmata. Tellimuse tühistamisel broneering samuti tühistatakse ja broneeritud toode muutub uuesti saadavaks.

    Tellimuse makse oleku muutmine

Tarne olekud

  • Välja saatmata – uus tellimus on vaikimisi välja saatmata olekus.
  • Välja saadetud – kui oled tellimuse kliendi poole teele saatnud, saad tellimuse oleku muuta välja saadetuks. Välja saadetud tellimusel olevate toodete broneering kustub ja tooted arvestatakse laoseisust maha.

    Tellimuse tarne oleku muutmine