Kuidas lisada Voo saidile e-poodi?

Loe siit, kuidas astuda vajalikud sammud oma e-poe üles seadmiseks Voo keskkonnas.

Voo e-poe toe lisamine saidile

Kõikidel Voo pakettidel (ka tasuta prooviperioodil) on e-poe lahendus vaikimisi olemas, niisiis on veebipoe ehitamine kiirem kui kunagi varem. Seadista pood, lisa tooted, kliki plussmärgiga ikoonile, millega lisa Tooted sisuala ja põhimõtteliselt oledki valmis oma tooteid müüma.

Poe seadistamine

Oma e-poe saad üles seada klõpsates Pood > Seaded, misjärel suunatakse sind Seaded vaatesse. Seaded vaates saad teha järgnevaid e-poega seotuid toiminguid.Pane tähele, et Poe info vaates (Pood > Seaded > Poe info) on tarvis täita kõik kohustusliku tärniga väljad, et sinu e-pood oleks kodulehe külastajatele nähtav.

Poe info

Poe info all saad määrata lisaks aadressandmetele ka enda e-poe toodete käibemaksu protsendi. Näiteks, kui käibemaks on 20.5, siis protsendimärki eraldi juurde lisada vaja ei ole ja komakoha jaoks tuleb kasutada punkti.  

Lisaks tuleb Poe info vaatesse lisada ka oma poe üld- ja tagasimakse tingimuste lehe aadress. See leht peab käsitlema nii kauba tagastamise tingimusi kui kliendi isikuandmete käsitlemise protseduure. Vaata lähemalt, kuidas luua e-poele üld- ja tagasimakse tingimusi.

Automaatselt genereeritud tootelehtede indekseerimine otsingumootorite poolt

Sarnaselt terve saidi indekseerimise keelamisele on sul võimalik kontrollida, kas poe alla lisatud automaatselt genereeritud tootelehed on nähtavad otsingumootoritele või mitte.
Vaikimisi on kodulehel automaatselt genereeritud toodete indekseerimine lubatud.

Automaatselt genereeritud tootelehtede indekseerimist saad seadistada Pood > Seaded > Poe info vaates, kus Üldine sektsioonis Tootelehed on otsingumootoritele nähtavad saad teha järgnevad valikud:

  • Lülitades välja - keelad terve poe automaatselt genereeritud tootelehtede indekseerimine otsingumootorite poolt.
  • Lülitades sisse - lubad otsingumootoritel automaatselt genereeritud tootelehtede indekseerimise.

Pane tähele, kui tervel saidil on indekseerimine keelatud on ka automaatselt genereeritud tootelehtede indekseerimine keelatud.

Lisaks, kui poe asukohaks määratud leht on otsingumootorite eest peidetud, siis on ka automaatselt genereeritud tootelehed peidetud.

Toodete lisamine

Pärast poe esmast seadistamist saad oma e-poodi tooteid lisada. Toodete lisamiseks on kaks varianti:


  1. Ava Pood > Tooted ja klõpsa nupul Lisa uus.
  2. Lisa poe lehele Tooted sisuala ja klõpsa +Toode nupul.

Lisa uus toode 'Tooted' sisualas


Mõlemal juhul suunatakse sind poe seadetes toote lisamise vaatesse, kus saad sisestada toote andmed. Kui oled lisanud toote ainult poe seadetes, saad Tooted sisuala hiljem soovitud lehele lisada ja seal vajadusel kategooria määrata. Loe lähemalt siit juhendist.

Makseviisid

Vaikimisi tuleb Voo e-poga kaasa võimalus tooteid arve alusel müüa. Täpsem info makseviiside lisamise kohta.

Raportid

Raportite vaade


Müügiraportid on igale poepidajale kasulik informatsioon. Klõpsates PoodRaportid on näha e-poe läbimüük kuude ning aastate lõikes ja Voo vahendustasu. Klikkides erinevatel kuudel, näeb läbimüüki antud perioodi lõikes ning igalt tellimuselt teenitud tasu. Tellimusi on võimalik filtreerida kuupäeva, summa ning vahendustasude alusel nupust Filtreeri. Klikkides tellimusel avaneb tellimuse info.

Vahendustasu (3% müügist) rakendub e-poele juhul, kui poepidaja on valinud Standard või Pluss paketi. Vahendustasu ei arvestata Voog Pay maksetelt. Samuti ei lisanud vahendustasu Premium paketis.


Kui vahendustasude summa ületab 30 €, saadame poodnikule uue kuu alguses arve. Arvele lisandub käibemaks ning arve saadame vaid korra kuus.

Raporteid uuendatakse üks kord ööpäevas ning need koostatakse ainult Makstuks märgitud tellimuste pealt.