Kuidas lisada Voo saidile e-poodi?

Loe siit, kuidas astuda vajalikud sammud oma esimese e-poe üles seadmiseks Voo keskkonnas.

Voo e-poe toe lisamine saidile

Kõikidel Voo pakettidel (ka tasuta prooviperioodil) on e-poe lahendus juba sees, niisiis on veebipoe ehitamine kiirem kui kunagi varem. Lihtsalt kliki plussmärgiga ikoonile ja lisa ostunupp, seadista ning oledki valmis oma toodet müüma.

Poe seadistamine

Oma e-poe saad üles seada menüüst Pood > Seaded.


E-poe seadete vaates saad meie süsteemi sisestada enda ettevõtte andmed ning kindlaks määrata kliendile saadaolevad kauba kohaletoimetamise viisid.

Lisaks saad määrata enda poe toodetele käibemaksu protsendi. Käibemaksu protsendi komakohaga lisamisel tuleb kasutada punkti ehk näiteks kujul 20.5 ning protsendimärki eraldi juurde lisada vaja ei ole.

Seadete vaatesse pead kopeerima ka oma poe üld- ja tagasimakse tingimuste lehe aadressi. See leht peab käsitlema nii kauba tagastamise tingimusi kui kliendi isikuandmete käsitlemise protseduure. Sellest, kuidas luua veebipoele tingimusi, loe siit.

NB! Tee kindlaks, et oled seadete all täitnud kõik tärniga väljad. Vastasel juhul veebipoe rakendus ei toimi.

Poe seadete vaade

Ostunupu lisamine

Pärast poe esmast seadistamist saadki kohe asuda oma saidile ostunuppe asetama. Ostunupu leiad sisualade valikust, kui vajutad plussmärgiga ikoonile seal, kuhu soovid ostunupu paigutada.

Ostunupu lisamine luues uue sisuala ning valides sisualade valikust 'Ostunupp'

Kui oled nupu lehele lisanud, pead sisestama veel toote nime ning hinna ja saadki oma uue e-poe kaudu toodet müüma hakata.

Makseviisid

Makseviiside vaade poe seadetes

Vaikesätetes tuleb meie e-poega kaasa võimalus tooteid arve alusel müüa. Samuti on meie e-poe moodulisse integreeritud Maksekeskuse ja PayPali tugi, mille abil saad oma poodi lisada nii pangalinkide kui krediitkaardi makse toe. Täpsema info makseviiside lisamise kohta leiad siit.

Raportid

Raportite vaade

Müügiraportid on igale poepidajale kasulik informatsioon. Avades saki Raportid on näha e-poe läbimüük kuude ning aastate lõikes ja Voo vahendustasu. Klikkides erinevatel kuudel, näeb läbimüüki antud perioodi lõikes ning igalt tellimuselt teenitud tasu. Tellimusi on võimalik filtreerida kuupäeva, summa ning vahendustasude alusel nupust Filtreeri. Klikkides tellimusel avaneb tellimuse info.

Vahendustasu (3% müügist) rakendub e-poele juhul, kui poepidaja on valinud Standard või Pluss paketi. Premium paketiga pole vaja vahendustasu tasuda. Kui vahendustasude summa ületab 30 €, saadame poodnikule uue kuu alguses arve. Arvele lisandub käibemaks ning arve saadame vaid korra kuus.

Raporteid uuendatakse üks kord ööpäevas ning need koostatakse ainult Makstuks märgitud tellimuste pealt.