Kasutajatugi

Tagasi "Domeenid"

Domeeni seaded

Kinnita domeeni vaikekuju, suuna see sobivale aadressile ümber ning aktiveeri Preemium 

Kuidas saan enda domeeni seadistada?

Ava enda saidi halduspaneelis Seaded > Domeenid menüü ning klikka domeeni järel olevale Seaded nupukesele. Saad seadistada nii tehnilist kui personaalset domeeni.

Domeeni vaikekuju

Miks on domeeni vaikekuju oluline? Kui oled kunagi enda veebilehe SEO kohta uurinud, oled võib-olla teadlik, et pole just kõige parem kui su veebilehe lingid levivad Google'is www-liidese ja ilma selleta üheaegselt. Kui valid kindla vaikekuju, siis on aadress kindel ning alati ühel kujul serveeritud.

Domeeni suunamine

Suunamise funktsiooni võid kasutada näiteks siis kui oled enda saidile mitu erinevat domeeni ostnud ning soovid need ühele aadressile kokku suunata.

NB! Enne oma Voo tehnilise domeeni ( .voog.com lõpuga) ümber suunamist veendu, et uus domeen on su saidile korrektselt imporditud ja kuvab seda. Kui sinu domeen on ostetud teise registripidaja juurest, siis selle seadistamisest võid lugeda siit.

SSL'i hankimine

Nüüd on SSL'i kasutamine kättesaadav igaühele – Nüüd saad enda domeenile tasuta Let's Encrypti sertifikaadi aktiveerida Domeenid - SSL vaatest. Sinul ei tule teha muud, kui valida domeen/domeenid, millele sertifikaati soovid.

Tugevama SSL turvasertifikaadi saad domeenile külge lisada, kui oled tellinud meie Preemium paketi. NB! Preemium paketi SSL sertifikaati ei saa sina ise lisada. Selle lisamiseks võta ühendust meie kasutajatoega aadressil support@voog.com.

SSL'i kasutamine

SSL'i reaalseks kasutamiseks on sul vaja see oma domeenide menüüs eelnevalt "force"'ida. See tähendab, et sa pead käskima süsteemil kuvada sinu leht alati turvalise ühenduse läbi.

Kui soovid määrata "kasuta alati SSL'i" Let's Encrypti sertifikaadi puhul, siis veendu, et sinu kõigil (või vähemalt peamisel (kuhu sinu ülejäänud domeenid suunatud on)) domeenil on sertifikaat juba aktiveeritud. Kui sunnid lehekülge SSL'i kasutama enne sertifikaadi aktiveerimist, ei saa sa veebilehele enam ligi. Sellisel juhul saad abi aadressilt support@voog.com.


Saidi kuvamine iFrame's


Sisuliselt on iFrame aken kellegi teise veebilehele. Sisuliselt on ka Youtube'i video lisamine lehele iFrame'i lahendus. Nüüd aga on sul võimalik ka oma veebilehte näidata (kui keegi sealt midagi iFrame'i kaudu oma lehele toob).
Üldiselt lülitaktase teiste lehti iFrame'i sisse võrdlemisi harva. Kui aga tead, et osa sinu saidist tahab keegi endagi lehel kasutada, siis saad seda nüüd lubada.