Kasutajatugi

Tagasi "Domeenid"

Kuidas veebisaidi aadressi muuta

Veebisaidi aadressi all mõeldakse domeeni. Näiteks, kui sa soovid, et sinu lehele saaks ligi teistsuguselt aadressilt, siis käibki jutt domeenidest.


Kuidas see kõik töötab — kiirelt ja lihtsalt


Sisuliselt on sinu veebisait nagu maja ning domeen on selle aadress. Hoolimata sellest, kas tänav kannab üht või veidi teistsugust nime - maja jääb ikka sama koha peale. Niisamuti on ka veebis.

Luues endale Voos veebilehe, määratakse sellele vaikimisi domeeninimi, mis on .voog.com lõpuga. Seda nimetatakse tehniliseks domeeniks ning see on hädavajalik, et teie lehekülg veebis ligipääsetav oleks — seda nii teile kui teie külastajatele.

Kui aga külastaja soovib teie lehele jõuda, ütleb ta oma veebilehitseja otsingumootorile: “Vii mind aadressile leht.voog.com” (võite teda näiteks võrrelda sõbraliku autojuhiga). Brauser teeb, kuis kästud ja varsti maabubki kasutaja teie leheküljel. Samas, mis siis, kui tahaksid enda leheküljele teistsugust aadressi kui leht.voog.com?

Kuidas lisada enda saidile teistsugune domeen?


Voos on selleks mitmeid võimalusi, hoolimata sellest, kas soovid osta uue domeeni meilt või on see sul juba varem ostetud. Mõlemal juhul on domeeni veebilehega ühendamine imelihtne ning olemasoleva domeeni ühendamisel sinu lehega on see sinu jaoks täiesti tasuta.

Mul on juba domeen olemas

Sellisel juhul tuleb sul minna oma lehekülje halduskeskkonda, valida alumiselt menüüribalt Seaded - Domeenid ning vajutada nupule Lisa uus ning Impordi. Importimine on vajalik, et Voo süsteem teaks, millist domeeni lehega siduda soovitakse.


Seejärel tuleb ära muuta domeeni DNS-seaded. Seda saad teha oma registripidaja juures, st. seal, kust sa oma domeeni ostnud oled. Suunised, kuidas DNS seadeid muuta, leiad siit juhendist.

NB! Pea meeles, et domeeni DNS seadete jõustumiseks võib minna kuni 48 tundi. See ei sõltu mitte Voo süsteemist, vaid domeeni TTL (time to live) sätetest.

Soovin osta uue domeeni

Ka sellisel juhul tuleb sul valida oma alumiselt menüüribalt Seaded - Domeenid ning vajutada Lisa uus menüüs Osta uus nupule. Seejärel tuleb kontrollida oma soovitud domeeni saadavalolekut domeeniturul. Kui domeen on saadaval, saad selle endale lihtsasti osta. Ostes domeeni Voost, ei pea sa muretsema ka DNS seadete pärast - seadistame need sinu eest ise.

Pane tähele, et pärast .ee domeeni soetamist tuleb sul täita Eesti Interneti Sihtasutuse avaldus, mis saadetakse sulle automaatselt domeeni registreerimisel meilile.

Olles Pluss- või Premiumpaketi tellija, saad sa ühe enda valitud domeeni täiesti tasuta (tingimus on ka, et oled ostnud/ostad vähemalt aastase paketi). Kui sooritad ostu koos Voo tellimusega, vali esmalt pakett ning siis lisa domeen. Sellisel juhul saab sinu domeeni hinnaks 0 eurot. Aktiivse tellimuse puudumisel (näiteks on see aegunud või oled sa alles prooviperioodil) ei ole sul võimalik domeeni eraldi osta, küll aga on seda võimalik teha tellimusega koos.

Soovin tasuta domeeni

Lugesid õigesti! Ka selline võimalus on sul täiesti olemas — voog.com lõpulisi domeene võid võtta endale palju tahes ning need on sinu jaoks täiesti tasuta.Veebisaidi aadressi muutmine


Juba ette teadmiseks — enne domeenide ümber suunamist (leht.voog.com —> leht.ee) veendu, et uus domeen oleks korrektselt Voo saidiga seotud! (Sa ei kujuta ette, kui sagedasti sellega probleeme tekib).

Domeeni õigesti sidumisest saad selgust siis, kui kirjutad uue domeeni aadressiribale ning see avab sinu Voo kodulehe. Näiteks sidusid sa juba eile oma domeeni veebilehega, kirjutades see aadressiribale, näed sa, et jõuad välja enda Voo veebilehele. See tähendab, et sinu domeen on töökorras.

Kui aga soovid, et nii domeenid leht.voog.com kui leht2.voog.com suunaksid kasutaja aadressile leht.ee, tuleb ära muuta nende domeenide seaded. Neid saad muuta oma halduskeskkonnas Seaded - Domeenid vaates, kust leiad iga domeeninime tagant just tolle domeeni seaded (tähistatud hammasrattaga).

Avanud seaded, vali menüüst Suuna kindlale aadressile ning kirjuta aadress, kuhu soovid domeeni suunata (kujul domeen.ee)


See artikkel on vaid üldpõhimõtteid tutvustav juhend. Täpsematele juhistele leiad lingid artikli seest või siitsamast:

Domeeni seaded
Kasuta juba eelnevalt eksisteerivat domeeni
Personaalse domeeni ostmine
Lisa saidile tasuta domeene