Juhendid

Tagasi "Domeen"

Kuidas veebisaidi aadressi muuta

Loe lähemalt, kuidas panna oma leht personaalselt domeenilt avanema.


Ühel veebilehel võib olla mitu aadressi

Luues endale Voos veebilehe, määratakse sellele vaikimisi domeeninimi (näiteks  minusait.voog.com). Seda nimetatakse tehniliseks domeeniks ning see on hädavajalik, et lehekülg veebis ligipääsetav oleks. Enda veebilehele saab aga domeene alati juurde lisada.

Kuidas lisada enda saidile teistsugune domeen?

Voos on selleks mitmeid võimalusi, hoolimata sellest, kas soovid osta uue domeeni meilt või on see sul juba varem mõne teise teenusepakkuja juurest ostetud. 

Mul on juba domeen olemas

Sellisel juhul tuleb sul minna oma lehekülje halduskeskkonda, valida alumiselt menüüribalt Seaded > Domeenid ning vajutada nupule Lisa uus ning Impordi. Importimine on vajalik, et Voo süsteem teaks, millist domeeni lehega siduda soovitakse.


Seejärel tuleb ära muuta domeeni DNS-seaded. Seda saad teha oma registripidaja juures, st. seal, kust sa oma domeeni ostnud oled. Suunised, kuidas DNS seadeid muuta, leiad siit juhendist.

NB! Pea meeles, et domeeni DNS seadete jõustumiseks võib minna kuni 48 tundi. See sõltub domeeni TTL (time to live) sätetest.

Soovin osta uue domeeni

Ka sellisel juhul tuleb sul valida oma alumiselt menüüribalt Seaded > Domeenid ning vajutada 'Lisa uus' menüüs 'Osta uus' nupule. Seejärel tuleb kontrollida oma soovitud domeeni saadavalolekut domeeniturul. Kui domeen on saadaval, saad selle endale ostukorvi lisada.
NB! Tasuta proovikontodele pannakse vaikimisi kaasa ka Voo paketitellimus. 

Pane tähele, et pärast .ee domeeni soetamist tuleb sul täita Eesti Interneti Sihtasutuse avaldus, mis saadetakse sulle e-posti aadressile.

Soovin tasuta domeeni

Sul on võimalus lisada tasuta voog.com lõpulisi domeene oma veebilehele nii palju kui soovid. 


Veebisaidi aadressi muutmine


Enne domeeni ümbersuunamist enda personaalsele domeenile (minuveebileht.voog.com > leht.ee) veendu, et uus domeen oleks on korralikult sinu lehel tööle hakanud. Seda saad kontrollida, kui kirjutad enda domeeni aadressiribale ning see avab sinu Voo kodulehe. 

Kui aga soovid, et näiteks nii domeenid minuveebileht.voog.com kui minuveebilehtleht2.voog.com suunaksid kasutaja aadressile minuveebileht.ee, tuleb ära muuta nende domeenide seaded. Neid saad muuta oma halduskeskkonnas Seaded > Domeenid menüüs vastava domeeni nime taga olevast hammasrattaga tähistatud seadetest.

Avanud seaded, vali menüüst 'Suunamine' > 'Kindlale aadressile' ning kirjuta aadress, kuhu soovid domeeni suunata (kujul näiteks minudomeen.ee).
Seejärel saad oma veebilehele logida, kui kirjutad aadressiribale minudomeen.ee/admin