Juhendid

Tagasi "SEO"

Kuidas saan ma oma kodulehe otsingumootorite jaoks nähtavaks muuta?

Loe lähemalt kuidas enda Voo sait Google'i ja Bingi otsingumootoritesse kaasata.

Google Webmaster tööriista ühendamine Vooga

Kui olete just loonud uue veebilehe, ei tea sellest veel keegi, kaasa arvatud otsingumootorid. Kui tunnete, et olete valmis oma lehte maailmale näitama, tuleks sellest otsingumootoritele teada anda. Lihtsaim viis seda teha on teatada oma lehest otse Google'ile ja Bingile.

Samuti on võimalik kasutada keerulisemat ja võimsamat tööriista Google Webmaster Tools. See on tasuta teenus, mis annab Teile rohkem kontrolli selle üle, kuidas otsingumootorid Teie lehte näevad. 


Selleks logige sisse Google Webmaster Tools'i — https://www.google.com/webmasters/tools/ (selleks on vaja Google'i kontot). Lisage oma saidi aadress (näiteks www.mycompany.com) oma kontole. Kui Teie aadess on lisatud, palub Google teil tõestada, et olete selle lehekülje omanik. Valige HTML file tõestamismeetodina ning teile antakse kood, mis väeb välja umbes nii: googlef52f1d814b8972e9.html.


Selle koodi peate nüüd oma lehele lisama. Seda saab teha nii: valige Seaded > Sait. Sellel lehel liikuge allapoole kuni leiate lahtri Google Webmaster teenuse verifitseerimiseks vajalik faili nimi. Sisestage kood lahtrisse ja vajutage Salvesta. Seejärel saate tõestamisprotsessi lõpetada, vajutades oma Google Webmaster Toolsi lehel Verify.

NB! Jälgige, et sisestaksite oma Google Webmaster Toolsi lehel õige aadressi. Kui soovite oma lehte tutvustada aadressiga 'http://www.mycompany.com' siis sisestage just see aadress, mitte http://mycompany.com. Samuti tuleb seda tähele panna, kui soovite, et Teie saidi külastajad suunatakse alati turvalise https:// SSL ühenduse peale. Sellisel juhul peate Google Webmaster Tools'i lisama aadressi kujul 'https://mycompany.com'

Kui olete oma lehe otsingumootoritesse sisestanud, siis jääb teil ainult seda reklaamida. Selleks tuleks saada oma lehele linke populaarsetest blogidest, panna oma leht suurtesse kataloogidesse nagu neti.ee jne.

Bing Webmaster tööriista ühendamine Vooga

Kõigepealt loo endale Bingi / Microsofti konto või logi juba olemasolevale kontole sisse siit - http://www.bing.com/toolbox/webmaster.

Seejärel saad enda personaalse domeeni lisada profiilile Add a site väljalt ja sisestatud aadressi salvestada Add nupuga.

Domeeni kinnitamiseks CNAME kaudu verifitseerimiseks kopeeri CNAME kood enda Bingi profiililt ning saada oma registripidajale. Kui teie domeen on meie juurest ostetud, siis saada CNAME kood meie kasutajatoele aadressil support@voog.com. Lisame sinu unikaalse CNAME kirje omalt poolt domeeni DNS-tsooni ning saadame sulle juba peatselt kinnituse.

Kui oled kinnituse kätte saanud, võidki suunduda tagasi enda Bingi lehele ning domeeni Verify lingilt ära verifitseerida. Roheline teade annab märku, et domeen on edukalt ühendatud, punane aga seevastu tähendab, et midagi on valesti. Anna sellele mõni tund kuni päev toimima hakkamiseks.

Kuidas enda sait või mõni kindel leht Google'i otsingutulemustest eemaldada?

Google võib sinu veebilehe nii ära indekseerida, et see ei ole sinu jaoks just kõige sobilikum — näiteks on otsingutulemustes kuvatud leht mis tegelikult on ära kustutatud. Sa saad Google'ile märku anda, et nad selle tulemuse teiste seast eemaldaks. 

Kui su sait on ühendatud Google Webmasters Tool tööriistaga, siis kõigepealt tuleb kustutada oma sait või veebisaidi alamlehed ning seejärel logida oma Google Webmasters Tool kontole ning valige vasakust menüüst Google Index - Remove URLs. Kui eelnevalt saiti kustutatud ei ole, siis see rakendus peidab teie veebisaidi otsingumootoritest vaid ajutiselt, 90 päevaks. Täpsema informatsiooni leiad meie inglise keelsest blogipostitusest siin.

Kui sa oled hiljuti oma saidil muudatusi teinud, siis sa saad paluda Google’l see uuesti indekseerida, kasutades Fetch as Google tööriista. Fetch as Google tööriista leiab samuti Google Webmasters Tool tööriistade alt Crawl - Fetch as Google menüüst.