Jätkusuutlik e-kaubandus: lugu Seco teekonnast ehete valmistamisest ettevõtteni

Ethel Linnasaar

Turunduse projektijuht

Avasta Jane Ausi ja tema inspireeriv käsitööjuveeliäri Seco kütkestav teekond. Seco stuudio, mis asub Tartus, valmistab tõeliselt erakordseid ja ainulaadseid metallaksessuaaride kollektsioone. Iga detail valmib hoolikalt käsitööna, et tagada igale kliendile ainulaadne ehe.

Selles blogipostituses tutvustame lähemalt Jane kirge kaunite ja individuaalsete tükkide loomise vastu ning kuidas see viis Seco ja selle kasutajasõbraliku e-poe loomiseni Voo platvormil. Hangi inspiratsiooni Seco loost ja õpi, kuidas saad luua eduka veebipoe oma äri jaoks, kasutades samuti oma käsitsitööoskusi.

Seco by Jane Aus ehete tegemine.

Seco sünnilugu – loodud armastusega ja inspireeritud loodusest

Seco sündis soovist pakkuda klientidele käsitsi valmistatud metallist ehteid. Paar aastat enne ettevõtte loomist olin juba loonud ehteid erinevatest materjalidest, aga liikusin suhteliselt kiiresti edasi, sest varasemalt kasutatud materjalid ei pakkunud minu jaoks piisavalt loovaid võimalusi. Jõudsin metallini ja sealt kasvas huvi valatud ehete valmistamise ja juveliiritöö vastu.

Aastatega on bränd koos minuga muutunud ja hetkel leiab Seco valikust peamiselt minimalistlikke hõbeehteid. Armastus looduse ja loomade vastu on esialgsest brändi ideest siiski säilinud ning sealt ammutan inspiratsiooni tänaseni. Iga ehtemudel kannab eraldi nimetust ning toote kirjelduses püüan avada ka lugu, kust sain inspiratsiooni just sellise ehte valmistamiseks. Ehted on jagatud kollektsioonidesse, kuid need on pidevalt muutuvad ja täienevad kollektsioonid.

Seco usaldusväärse müügikanali sünd ja jätkusuutlik ettevõtlus

Seco by Jane Aus autoriehete bränd ja ametlik e-pood on tavaliselt üks usaldusväärsemaid ostukohti, seda ka tooteinfo seisukohast. Soovin oma kliendile pakkuda võimalust osta otse autorilt. Usun, et iga kunstniku jaoks on otsemüük alati kõige olulisem. Esiteks saab suhelda otse kliendiga ja koguda vajalikku tagasisidet toodete kohta. Teiseks paljud edasimüüjad võtavad toote lõpphinnast päris arvestatava osa endale.

E-poes on mul võimalik pakkuda kliendile kogu Seco tootevalikut ilma, et ma peaksin kõiki tooteid füüsiliselt laos hoidma. Minu jaoks tähendab jätkusuutlik ja vastutustundlik ettevõtlus ka on-demand tootmist. See tähendab, et enamasti valmistan tooted alles peale tellimuse saamist. Nii hoian kokku tootmiskuludelt ja välistan laojääkide tekkimise. Edasimüüjatele pean valmistama tooteid kohapeal müümiseks ja nende valikusse ei suudaks ma iial teha kogu tootevalikut. Seega jääb Seco ametlikule e-poele alati kõige laiema tootevaliku eelis kliendi jaoks.

Seco esimene e-pood oli ehitatud OpenChart moodulile. Suhteliselt lühikese ajaga tekkis vajadus muuta veebi kujundust ning paar aastat hiljem oli kogu platvorm juba ajale nii jalgu jäänud, et veebi oleks pidanud uuele moodulile põhimõtteliselt otsast peale hakkama ehitama. Sain aru, et eraldiseisva e-poe üleval pidamine ja töökorras hoidmine käib nii väiksele ettevõttele lihtsalt üle jõu.

Otsisin lihtsamini hallatavaid lahendusi ja uurisin infot tuttavatelt, kes juba olid Voo keskkonda oma e-poe loonud. Voog tundus väga mugav ja koroona algusega tekkis piisavalt vaba aega, et juba mitu kuud tõrgetega töötav vana veebileht uude keskkonda ümber kolida. Just siis tegi Voog omalt poolt ka kampaania ja pakkus uuele liitujale 6 kuud tasuta kasutusaega, sellega oli otsus tehtud.

Jane Bee kollektsioonist sõrmus, käevõru ja kõrvarõngad

Voog toetab mikroettevõtjaid: stressivaba veebihaldus ja parim klienditeenindus

Olen Voogu kasutanud Seco e-poe loomisel ja see on olnud üllatavalt lihtne – peamiselt pidin laadima üles tooted ja lisama vajaliku info. Mõned elemendid sain varasemast e-poest lihtsalt ümber kopeerida, kuid erineva ülesehituse ja disaini tõttu tuli teha ka paar uut lisamist. Ka praegu ei ole Seco e-pood kindlasti lõpuni valmis, lisan pidevalt uusi tooteid või muudan infot. Eks see ongi mikroettevõtja võlu ja valu, et kõike saab ise teha, aga alati ei jätku iga asja jaoks lihtsalt vajalikku tähelepanu.

Voog on oluliselt lihtsustanud minu veebihaldust ja teinud selle pingevabaks. Ma ei pea ise värskenduste ega andmeturbe peale mõtlema, sest selle eest hoolitseb teenusepakkuja. Voog areneb pidevalt ja lisab värskendusi, muutes e-poe haldamise ja klienditeeninduse palju lihtsamaks. Saan poele lisada mõõdikuid ja analüüsida andmeid, et jõuda klientideni veelgi paremini.

Lihtne ja kliendisõbralik ostlemine Seco e-poes

Seco e-poes tahame muuta ostlemise oma klientide jaoks väga lihtsaks. Alustasime sellest, et kliendid ei pea täitma palju tarbetuid välju – saadan tellimused kohale enamasti läbi pakiautomaatide, seega on minule oluline info ainult kliendi nimi, telefoninumber ja meiliaadress – erinevalt teistest e-poodidest ei küsi me täielikku kontaktaadressi.

Voog pakub e-poele selget ja lihtsat kujundust ehk välistab ebavajaliku info sattumise lehele. Ka meie soov on, et fookus oleks toodetel ja sinna juurde lisatud infol, et nad leiaksid otsitava lihtsalt üles.

Voog on hiljuti teinud uuenduse, mis võimaldab klientidel ühelt lehelt vaadata tootevalikut ja hindu ilma vajaduseta avada iga toote jaoks eraldi lehte. Ka meie töötame praegu oma tootelehtede kallal, et need ümberseadistada, sest tahame säästa oma klientide väärtuslikku aega.

Seco Tropic kollektsiooni kõrvarõngad Philodendron

Nipid, kuidas luua edukas veebipood

Veebipoe loomine on põnev seiklus, kuid pakub ka väljakutseid. Eduka poe loomise tagamiseks on oluline meeles pidada mõnda peamist nõuannet.

Esiteks koguge ja analüüsige veebisaidi külastajate andmeid, et saada selge pilt sellest, kuidas kliendid teie e-poe leiavad ja sellega suhtlevad. Tööriistad, nagu Google Analytics on suureks abiks statistika kogumisel. Andmetest saab lugeda välja, milliseid kanaleid kasutada – võib-olla paned kogu turunduse mahu ja eelarve sotsiaalmeediasse, aga tegelikult tulevad kliendid lehele hoopis mujalt.

Teiseks veenduge, et teie e-pood on usaldusväärne. Too välja oma ettevõtte kontaktandmed ja vähemalt üks kontaktisik, kelle poole kliendid saavad küsimuste või murede korral pöörduda. Kahtlev klient saab vajadusel otsingumootori abil kindlaks teha, et tegemist on usaldatava ettevõttega. Ettevõte on ju inimesed, kes seal töötavad, ära jäta anonüümset muljet.

Lisanipp: kui sina ise oled toodete valmistaja või disainer - too ennast ka nähtavale! Meie kaubanduses on väga palju brände, mis reklaamivad ennast Eesti disaini nimetusega, kuid tegelikult on müüja teinud lihtsalt kureeritud valiku kusagil mujal kellegi teise poolt valmistatud toodetest.

Väga oluline on lisada oma toodetele mõõdud ja materjaliteave. Kuna kliendid ei saa tooteid füüsiliselt proovida ja puudutada, tuginevad nad teadliku otsuse tegemisel sellele teabele. Lisaks võib selle teabe lisamine vähendada tagastamiste arvu.

Lihtsus kohtub stiiliga: Seco by Jane Ausi minimalistlik veebipoe avaleht

Avasta oma veebipoe turunduse eelised

Turundus mängib e-poe edus üliolulist rolli. SEO abil saan parandada oma lehe leitavust veebis, et eristuda oma konkurentidest. Statistika näitab, et orgaaniline otsing toob poodi palju kliente, kuid tegelen endiselt SEO seadete ja märksõnade täiustamisega, et seda veelgi paremaks muuta. Lisaks olen e-poodi lisanud meililistiga liitumise võimaluse – mitte ainult klientidele, vaid ka poe huvilistele, kes pole veel ostu sooritanud. Ma ei soovi saata sellega liitunutele arutult sageli reklaami, seetõttu saadan uudiskirjaga just eripakkumisi ja kasulikku infot.

Liigu Jane jälgedes: loo oma e-pood koos Vooga

Seco teekond on olnud inspireeriv ning on edukas näide sellest, kuidas ise luua veebipood oma äri jaoks. Voo platvormi kasutades on Jane suutnud luua usaldusväärse müügikanali, mis on võimaldanud tal jõuda rohkemate klientideni ja tegeleda jätkusuutliku äritegevusega. Jane kirg ilusate ja individuaalsete esemete loomise vastu on olnud tema teekonna liikumapanev jõud ning see on inspireeriv lugu kõigile, kes soovivad alustada oma ettevõtlusteekonnaga.

Vooga on veebisaidi ja veebipoe loomine väga lihtne. Igaüks saab nüüd hõlpsasti luua oma veebipoe ja, nagu Jane, tuua ellu oma ettevõtlikud unistused.
Loo oma e-pood tasuta
Loo veebileht tasuta