Voo kujundused ning kuidas neid enda kasuks tööle panna

Kalle Valge

Kasutajatoe spetsialist

Laias laastus jagunevad Voo kujundused kolmeks: poe-, blogi- ja tavalehe kujundused. Kuigi igal neist on tegelikult kõik funktsionaalsused olemas, töötavad nende visuaalsed ja detailsed iseärasused just vastavate lehetüüpide kasuks kõige paremini. Küsimustele, millist võiksid sina oma veebilehe jaoks kasutada ning mida saidi ehitamisel silmas pidada, püüame vastuse anda järgnevas artiklis.

Veebipood

Esimene veebist ostetud toode oli 1994. aasta Stingi album “Ten Summoner’s Tales”. Tänaseks on veebikaubandus suure hüppe teinud ning lõppu ei paista sellele kusagilt. Veebilehed nagu Amazon, Ebay ja AliExpress muutsid veebist ostmise kiiresti populaarseks. Et aga maailm üha enam internetti kolib, on müüjale oma veebipoe haldamine juba hädavajalik. Koostöös kulleritega on kauba tellimine mugavam kui kunagi varem ning tõepoolest, miks peakski progressi peatama?

Stingi 1994 . aasta album "Ten Summoner's Tales", mis oli muuseas esimene veebist ostetud toode.

Voos on loodud turvaline veebipoe-funktsionaalsus, mis lubab sul lisada nii makse-kui tarneviise, hallata arveid ning tegeleda oma tellimustega kiirelt ja mugavalt. Samuti saad iga toote kohta lisada ka variatsioone. See on eriti kasulik olukorras, kui müüd sarnaseid tooteid, millel on ehk ainult suuruse- või värvivahe. Parimad kujundused veebipoe ehitamiseks on Anchorage, Sapporo, Santiago ja Longyearbyen. Kõigil neljal on ilus maandumisleht, suured pinnad piltide jaoks ning product ning product list mallide tugi. Viimased lubavad sul tekitada tootelehti, mis on justkui visuaalsed vitriinid, mille seast sinu klientidel hea oma tooteid on valida.

Tootelehtede jagamine product list ja product mallideks võimaldab tooteid paremini kategoriseerida ja teeb klientidel soovitu leidmise hõlpsamaks.

Vaatame näiteks Anchorage kujunduse peale rajatud veebilehte kindlingcracker.ee — Kohe avalehel ilutseb suur ja ilus pilt tootest ning sinna juurde käiv slogan. Samuti on lehel logo ning tellima suunav nupp. Kogu edasine veebileht on kauni õhulise disaniga ja paljude ilmekate piltidega, mille vahele on kliendile taas viiteid antud, kust ta toote endale kiiresti tellida saaks.

kindlingcracker.ee lehekülg on suurepärane näide hästi koostatud veebipoest. Avalehel on toodet iseloomustav pilt, logo, slogan, call to action nupp ja menüü. Klient saab koheselt aru, mida müüakse ning kuidas ta toote osta saaks.

Piilume aga korraks siia — Santiago peale ehitatud kaihinnosaar.com. Taaskord näeme, et leheküljel on kasutatud väga lihtsaid ja korduvaid värvitoone, mis hoiavad lehe puhtana ning lubavad külastajal keskenduda lehekülje sisule, pidamata seda silmadega dešifreerima. Veebilehel on sõnadega kirjutatud nii vähe kui võimalik — igati mõistetav, kuna tegemist on disaintoodetega. Ent moraal peitub siin ometigi: too oma toodete tugevused välja seal, kus neid on. Kui sinu pakutava võlu peitub selle sisemuses, idees või kvaliteedis — luba kliendil sellest lugeda. Kui tugevus peitub selle visuaalsuses — luba tal seda näha!

kaihinnosaar.com on stiilne, kerge ja kaunis veebipood, mis väljendab kogu leheküljega väärtust, mida firma pakub. Santiago malliga on saavutatud õhulisus, mis teeb lehitsemise meeldivaks ja kutsub ostma.

Blogi

Niisamuti kui veebipoed, said ka blogid oma kiire käigu 90datel. Wordpress ja Blogspot tegid blogimise kõigi jaoks lihtsaks ja nii on see ka jäänud. Tänapäeval ei ole blogid enam ammugi lihtsalt jutukatkendid kellegi igapäevaelust — sajad tuhanded firmad postitavad igapäevaselt uuendusi tootearendusest, tehes informatsioon kliendile kättesaadavamaks kui kunagi varem. Selline teadmiste küllus on hädavajalik, et konkurentsis püsima jääda. Vaatad ju sinagi pigem filmi, mida kiidetakse, kui sellist, millest sa midagi ei tea.

Blogi annab sulle võimalused oma käed veelgi kaugemale sirutada. Kutsuda enda juurde külastuskonda, kellel sinuga ühised huvid on, jagada nendega oma elamusi ning miks mitte teenida oma blogipostitustega ka raha. Vool on mitu kujundust, mis on loodud justnimelt blogide paremaks haldamiseks: Paris, Barcelona, Sapporo ja Amsterdam.

Siin on üks ilus blogi Paris kujundusel — meelva.voog.com. Leht on lummav, jutustab ilma süvenematagi loo ning soovi korral saab uudistaja ise asjast juurde lugeda. Sarnaselt töötab enamus kvaliteetseid blogisid — Arvukate piltidega luuakse inimeses tundmus, mida soovi korral kirjeldada saab.

Veebiblogi meelva.voog.com jutustab peale vaadateski loo ning kutsub oma sumeda ilmega külastajaid edasi lugema. Kasutatud on selle jaoks Paris kujundust.

Kokkuvõtteks

Oma igapäevatöös näeme me üha uusi ja uusi veebisaite, millest igaüks on kui kunstiteos. Läbimõeldud sõnastus, pildid ja puhas disain teevad veebilehitsemise tõeliseks naudinguks ning meil on rõõm näha, et üha rohkem neist saitidest on loodud Voog. Võib-olla on sinugi veebileht meie platvormil? Võib-olla kibeled seda alles ehitama?

Igal juhul oleme rõõmsad, et sind jälle nägime ning loodame, et sinu veebileht saab olema superäge!