Juhendid

Tagasi "E-pood"

Kuidas e-poodi makseviise lisada?

Pangalingid ning krediitkaardimakse tugi teevad sinu klientide elu lihtsamaks ja aitavad sul e-poodi efektiivsemalt hallata.


Kui oled Voo e-poe edukalt üles seadnud, saad koheselt hakata kaupu arve alusel müüma. Voo veebipoe lahendusega tuleb vaikimisi kaasa arvega tasumise võimalus. Suuremate müüginumbritega e-poodidel soovitame kaaluda pangalinkide ning krediitkaardimakse võimaldamist.

Enne makseviiside lisamist veendu, et

  • sa oled ära registreerinud domeeni, mille alt hakkad e-poodi kasutama;
  • sa oled loonud oma e-poe saidile privaatsustpoliitika ning kasutustingimuste alamlehe(d).

Kuidas lisada e-poodi pangalinkide tugi?

Kõige lihtsam viis Voo e-poodi pangalinke lisada on kasutada selleks meie platvormi sisse ehitatud Maksekeskuse integratsiooni.

Esimene asjana tutvu Maksekeskuse teenuse hindade ja liitumistingimustega.

Seejärel saad ära täita Maksekeskuse kodulehel asuva uue uue kaupmehe avalduse.

Kui oled edukalt Maksekeskusega liitunud, logi sisse iseteeninduskeskkonda merchant.maksekeskus.ee . Iseteeninduskeskkonnas pead avama menüü Seaded -> API. Sealt leiad pangalinkide liidestamiseks vajalikud andmed: Poe ID (Shop ID) ja API võti (Secret key)


Kui oled vastava info leidnud, logi enda Voo kontole ja vali Pood > Seaded, leia Makseviiside sakk ning klõpsa 'Lisa maksevahendaja' nupul.


Avanenud vaates on võimalik lisada enda veebipoele PayPal ja Maksekeskuse tugi. Klõpsa Maksekeskuse valiku juures olevale 'Lisa' nupule ning sisesta vasakul olevatesse väljadesse Poe ID ja API salajane võti ning vajuta 'Salvesta ja jätka' nupule. 


Seejärel saad Makseviiside seadetest linnukestega valida, millised makseviisid enda klientidele aktiivseks teha ning Maksekeskus ongi Sinu veebipoele lisatud! 

Kuidas lisada e-poodi Stripe'i tugi?

Voo e-poes saad kaardimakseid vastu võtta ka läbi Stripe Checkout liidestuse. Lisaks võimaldab Stripe vastu võtta Apple Pay ja Google Pay makseid.

Kõigepealt tutvu Stripe’i hindade ja liitumistingimustega ning loo endale konto.

Kui oled edukalt Stripe'i kasutajaks registreerunud, siis logi sisse Stripe'i juhtpaneelile. Ava vasakpoolsest menüüst Developers > API keys, kust leiad järgneva info Voo keskkonda kopeerimiseks: salajane võti (Secret key) ja avalikustatav võti (Publishable key).


(Võtmete testimiseks saad nupust 'View test data' sisse lülitada testrežiimi. Nii saad kopeerida testvõtmed.)

Seejärel logi enda Voo kontole, ava Pood > Seaded > Makseviisid ning vali 'Lisa maksevahendaja'. Klõpsa 'Lisa' nupule Stripe'i juures ning sisesta väljadele Stripe'i keskkonnast kopeeritud API salajane võti (Secret key) ja Avalikustatav võti (Publishable key). Linnukestega saad aktiveerida sobivad makseviisid. Kui oled valmis, vajuta 'Salvesta ja jätka'.


(Testvõtmete katsetamiseks saad ka siin vaates lülituda 'Test' režiimile, kasutades sarnast lülitit lehe paremal ülanurgas.)

Kuidas lisada e-poodi PayPali tugi?

PayPal võimaldab sul turvaliselt vastu võtta nii PayPali kui krediitkaardi makseid. Seejuures ei pea poe kliendil endal oma PayPali konto olema.

Esmalt tutvu palun PayPali kasutustingimuste ja hinnakirjaga ning loo endale PayPali keskkonda müüja konto.

Seejärel logi enda Voo kontole, vali Pood > Seaded > Makseviisid menüü ning lisa uus maksevahendaja PayPal näol. Sisesta enda PayPal konto e-mail ning aktiveeri linnukesega sobivad PayPal makseviisid. Ära unusta vajutada 'Salvesta ja jätka' nupule!