5 lihtsat SEO tööriista, mis muudavad su elu

Stuart Garlick

SEO-d (search engine optimization) peetakse sageli justkui imenipiks, mida vaid üksikud mustkunstnikud valdavad. Tegelikult on tänapäeval üha rohkem erinevaid SEO tööriistu, millega tavakasutajad samuti hõlpsasti hakkama saavad. Märkimisväärne osa sisuturundusest tähendabki otsingumootorite vahendusel enda teenuse või toodete jaoks sihtgrupi leidmist ning vastavate tööriistade kasutamine tasub ära nii otsingutulemustes kui ka klikkide arvus. 

Kui kasutad mõnda neist viiest otsingumootorile optimeerimise (SEO) tööriistast, siis saab sinu vaev kuhjaga tasutud.

CoSchedule Headline Analyzer

Mõned head asjad on siiski tasuta nagu näiteks CoSchedule Headline Analyzer. Pealkirjad ei ole pelgalt iluasjadeks nagu esmapilgul tunduda võib. Potentsiaalsete klientide tähelepanu köitmiseks on oluline, et pealkiri neid koheselt kõnetaks ja lugema kutsuks.

Lisaks huvi äratamisele toimivad pealkirjad justkui ka kindlustusena, et sinu veebileht oleks otsingumootorites kõrgel kohal. Pealkirjade lisamine enda veebilehele ei tähenda alati täielikku garantiid, ent lihtsam on läbi lüüa tabava ja intrigeeriva pealkirjaga, mis külastajaid lugema ja klikkima kutsub.

Kui liitud CoSchedule Headline Analyzer’i uudiskirjaga, siis avaneb sulle võimalus selle tööriista tasuta kasutamiseks. See on kindlasti üks paremaid SEO tööriistu, kuna näitab kui tõhusad on sinu veebilehe pealkirjad ning milliseid pealkirju võiks veel parandada ja kohendada. Lisaks saab pealkirja uuendamise korral võrrelda selle edukust eelmiste versioonide tulemustega ning soovi korral taastada endine seis, kui see juhtus olema uuest siiski menukam.

Kasulik on teada, et pealkirja tulemus jaotatakse kategooriatesse, mis näitab tugevate sõnade või isikupära olemasolu ning kuidas see mõjutab sinu artikli klikkide arvu.

Tabav pealkiri äratab huvi ning aitab kaasa otsingutulemustes tõusmisele.
Tabav pealkiri äratab huvi ning aitab kaasa otsingutulemustes tõusmisele.

Buzzsumo

Buzzsumo on tõhus multifunktsionaalne turundustööriist, mis aitab sul paremini mõista interneti populaarseid trende. Sisesta teema või veebilehe nimi tööriista otsinguribale ning tulemuseks on nimekiri populaarseimatest ning enim jagatud artiklitest ja veebilehtedest.

Kui valid Buzzsumo “influencers” ehk suunamudija saki, siis saad sinna sisestada teema või ettevõtte nime, mille peale annab tööriist sulle nimekirja Instagrami, Twitteri, Facebooki ja teiste sotsiaalmeedia kanalite inimestest, kellel on suurim jälgijaskond ning kellega neist kõige paremini ühendust saab võtta.

Buzzsumo annab su ärile suurepärase võimaluse partneri või töötaja leidmiseks ning kui su ettevõtet mainitakse erinevates sotsiaalmeedia kanalites, siis annab see hoogu otsingutulemustes tõusmiseks. Sinu bränd on seeläbi rohkem nähtaval ning suunamudijate kajastus tõstab su ettevõtte populaarsust ja usaldusväärsust.

Keywordtool.io

Keywordtool.io on sobivaim neile, kes ei soovi Google Ads tööriista keerukusega rinda pista ning soovivad vaid märksõnade funktsionaalsusele keskenduda. Google Ads’iga sarnased põhilahendused lubavad sul leida enim otsitud märksõnu või fraase, mida sisestatakse otsingumootorisse. Tulemusi saab filtreerida ka otsingumootori või regiooni kaupa.

Ehkki see tööriist katab ära kõik põhilise ning annab esmased baasandmed, tuleb soovi korral täpsemate andmete saamiseks tellida Keywordtool.io preemiumpakett — see aga sõltub pigem juba sinu ettevõtte vajadustest. Sellegipoolest tasub seda tööriista kindlasti proovida.

Google Keyword Planner

Veebilehe puhul tuleb kindlasti silmas pidada ka OG-tag’e. Keywordtool.io on küll oma funktsionaalsuses suurepärane, aga Google Keyword Planner tööriist pärineb interneti algusaegadest, mil märksõnad üldse leiutati. See tähendab, et Keyword Planner on arenenud koos interneti endaga ja on nüüdseks peensusteni välja arendatud. Sellest hoolimata on see siiski lihtsasti kasutatav kui suudad
Google Ads registreerimisvormidest läbi murda.

Tööriista olemus ise aga ei ole läbi aegade üldse muutunud — see on siiani märksõnade otsimise süsteem. See teeb Google Keyword Plannerist ühe parima SEO vahendi. Google ei pruugi küll kõiki enda saladusi vaid ühe tööriistaga lagedale tuua, aga see annab siiski hea aluse otsustada, milliseid märksõnu ja fraase kasutada ning mis toovad parimad otsingutulemused.

Ole ettevaatlik — üleliigseid märksõnu enda veebilehele kuhjates võib Google selle otsingutulemustest hoopis eemaldada.

SEMRush

SEMRush on SEO kogukonna üks kauaaegseid lemmikuid ning paljutõotav digiturunduse tööriist. Tööriista kohta käivaid kiidusõnu õigustab aastate jooksul kogunenud üüratu kasutajaskond. Kasutajate abil loodud juhendid sisaldavad mitmeid nippe, kuidas oma veebileht konkurentidest paremaks muuta. SEMRush omab kahtlemata oskusteavet, mida oleks suisa patt kasutamata jätta.

Lõviosa SEMRush funktsionaalsusest moodustab veebileheülene SEO audit, mis selgitab piinliku täpsusega sinu projekti tulemusi otsingumootorites ning kuidas parandada otsitulemustes tõusmist, backlink’ide kasutamist ning sihtgrupi leidmist uutes regioonides.

SEMRush ei nõua kasutamiseks tellimust, ent kui oled turundusspetsialist ja vajad turundusplaanide koostamiseks täpseid andmeid, mitte pelgalt oletusi, siis tasub see siiski ära teha. Tööriist aitab sul muutuda produktiivsemaks, enesekindlamaks ning loob parema aluse sisuturunduseks. See on vaieldamatult üks paremaid tööriistu nii väikestele kui ka suurematele ettevõtetele.

SEO tööriistad avavad su veebilehe uuele publikule
SEO tööriistad avavad su veebilehe uuele publikule.

Voog on üks parematest SEO optimeerimise funktsiooniga veebiehitamise tööriistadest ning julgustame siinkohal ka sind Voogu tasuta proovima, et saaksid selles veenduda.

Voog on tehtud kõigile võimalikult mugavaks – nii professionaalsetele arendajatele kui ka alles veebilehtede ehitamisega alustajale. Tööriista lihtne funktsionaalsus ja elegantsed kujundused aitavad sul oma veebilehe sisule keskenduda.