Voo persoonilugu: Merle Palk ja liikuv eluviis

Merle Palk

Kasutajatoe spetsialist

Meie meeskonnas on kaksteist liiget ning igaüks nendest tublidest asjatundjatest elavad väljaspool tööaega põnevat ja värvilist elu. Esitleme teile Voo persoonilugude esimest osa, kus kasutajatoe spetsialist Merle Palk räägib sportliku elustiili ja kontoritöö sümbioosist.

Kõik teavad, et mõõdukas liikumine on kasulik. Sportlike inimeste nägemine tänaval mõjub motiveerivalt ning üha rohkem räägitakse meedias sellest, et isegi tund aega treeningut nädalas aitab ennetada depressiooni. Kõige sagedamini kuuldud vabandus, et treeninguteks ei ole aega, taandub enamasti suutmatusele oma harjumusi muuta. Siit tekibki küsimus — kui me tahame olla tervemad, kuidas siis leida see tasakaal aktiivse eluviisi ja kiire elutempo vahel?

Ole aktiivne

Öeldakse, et treeninguga alustamise juures on kõige raskem alustamine ise. Minu jaoks tuli alustamise otsus lihtsasti, hoopis keerulisem oli järjepidevuse hoidmine. Tavaliselt kaob inimestel esmane motivatsioon ning suundutakse tagasi vanasse harjumuspärasesse mugavustsooni. Treeningharjumuse tekitamine on keerukas ja pikaajaline käitumise muutus ning loobumismõtted kipuvad kergesti tulema. Minul aitas järjepidevust hoida põhimõte, et vähemalt teen algust iga planeeritud treeninguga. Kui juba alustada, siis enamasti jõuab selle ka lõpuni teha. Lisaks märkisin iga trennikorra kalendrisse – selline ülestäheldamine tekitas saavutustunnet ja regulaarsust.

Voo meeskond koosolekut pidamas
Voo meeskond Tartu kontoris

Vali endale sobiv spordiala

Kuid milline treening on just see õige? Avastasin enda jaoks jooksmise, kui mu paarikilomeetrised trennieelsed soojendusjooksud üha pikemaks venisid. Paljudele tundub motiveerivam kellegagi koos treenida. Mina leidsin, et üksi saab valida omale sobiva tempo ning korrastada päeva jooksul kogunenud ideid ja mõtteid. See mõjus meditatiivselt. Esimeseks sügiseks täitsin oma püstitatud eesmärgi – joosta järjest 10 kilomeetrit. Järgneval aastal läbisin Tallinna SEB poolmaratoni (21 km) ning seejärel oli loogiline joosta juba Tartu Linnamaraton (42 km).

Lisaks regulaarsetele treeningutele püüan ma ka igapäevastes toimetamistes oma tervise eest hoolt kanda. Arvutiga tööd tehes on oluline vähemalt korra tunnis mõneks minutiks silmi puhata. Selle kohta leidub internetis mitmeid juhendeid, kuid tavaliselt ma sulgen lihtsalt natukeseks silmad ja vaatan seejärel aknast välja mõnda kaugemasse punkti. Teinekord tõusen hoopis laua tagant püsti ja sirutan. Lisaks käin lõunapausi ajal iga ilmaga pead tuulutamas ning teen umbes pooletunnise jalutuskäigu.

Mina ja Voog

2017. aasta kevadel asusin klienditoe spetsialistina tööle Voos. Voog on väike kodumaine ettevõte, mis tegeleb veebilehtede ja e-poodide ehitamise ja haldamise tööriista arendamisega. Üllatusin positiivselt, kui selgus, et töökas kollektiiv on ka väga sportlik - tegeletakse jiu-jitsuga, sõidetakse rattaga, käiakse jõusaalis, jooksmas, öörännakutel ja matkamas ning mängitakse isegi sulgpalli. Kõik on leidnud endale meelepärase spordiala. 

Voog osales Tartu Heateo Jooksul 2017
Voog Tartu Jooksumaratonil

Lisaks individuaalsele aktiivsusele oleme kollektiiviga osalenud ühiselt ka erinevatel spordiüritustel - 2017. aasta mais jooksime Tartu Heateo Jooksul, mis toetas SA TÜ Kliinikumi Lastefondi ning sügisel osalesime Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi heategevuslikul inimlauajalgpalli turniiril.

2017. aasta detsembris viisime Voos kolleegide initsiatiivil läbi ka majasisese liikumisnädala - 7 päevaga läbiti mitme peale tublisti üle 200 kilomeetri ning motiveeriti teineteist rohkem liikuma.

Sobiva tasakaalu aktiivse eluviisi ja kontoritöö vahel muutis mind tervemaks, enesekindlamaks ja aitas ka teistes eluvaldkondades eesmärke sammhaaval üles ehitada. Soovitan kõigil istuva tööga lugejatel rutiini julgelt murda ning võtta eesmärgiks terve kollektiiviga aktiivsem olla.