Voo blogi

Kuidas teha oma veebileht Google’ile leitavaks ja indekseeritavaks?

Lihtsaim viis on kasutada Google Add url võimalust. Kahjuks ei anna see aga kontrolli indekseerimise protsessi üle – selle üle, kuidas Google sinu lehekülgi läbi vaatab ja neid otsingu jaoks salvestab.

Google pakub aga veel üht tasuta teenust nimega Google Webmaster Tools (GWT). Soovitame seda väga, kuna see lubab sul:

  • Teha oma lehekülg Google’is nähtavaks
  • Kontrollida uuendamise regulaarsust ning sundida Google’it oma lehte üle vaatama (taas-postitades oma sitemap.xml faili)
  • Näha, kas Google on sinu lehte külastanud ja indekseerinud
  • Mõista, kuidas kasutajad sinu lehele jõuavad (suunavad lingid ja otsingusõnad)
  • Saada Google’i ülevaade oma lehest
  • Diagnoosida probleeme (katkised lingid, dubleeritud lehe pealkirjad)

Saada leht Google’ile: Webmaster Tools

Google Webmaster Tools’i kasutamiseks tuleb sul esmalt kasutaja luua. Pärast seda saad sa oma veebilehe aadressi sisestada (minufirma.ee). Kui see on tehtud, küsib Google sinult kinnitust, et kindlustada, et sina oled tõesti lehekülje omanik. Kinnitusmeetodiks tuleb valida HTML – see annab sulle umbes sellise kinnituskoodi:

"googlef52f1d814b8972e9.html".

Oleme lisanud Voogu lihtsa viisi, kuidas Webmaster Tools’i kinnituskood oma Voo lehele lisada.

Google Webmaster Tools’i kasutamine Voos

Saad Google’i kinnituskoodi oma lehele lisada Lehe Seadete vaates. Sinna saamiseks klikka „Seaded“ – „Sait“, otsi üles Google Webmaster Tools’i rida, kleebi sinna oma kinnituskood ja salvesta muudatused. Pärast seda saad lõpetada kinnitusprotsessi vajutades oma Webmaster Tools’i kasutajalehel nuppu „Verify“. 

Samuti on hea idee sisestada Webmaster Tools’i kasutajale oma sitemap.xml aadress. Voog genereerib sinu lehele sitemap.xml aadressi automaatselt. Selle leidmiseks lisa oma veebiaadressi lõppu „sitemap.xml“ (näiteks www.minufirma.ee/sitemap.xml). Selle aadressi võid postitada Webmaster Tools’i menüüs „Crawl“ „Sitemap“ sektsiooni, vajutades „Add/test sitemap“ nuppu ülemises paremas nurgas. Kui soovid anda Google’ile käsu oma lehte re-indekseerida (kui oled näiteks mõningaid muudatusi teinud), siis lihtsalt sisesta oma sitemap uuesti.

Ülesanne tulevikuks — pääseda tippu

Pärast indekseerimist oled aga alles poolel teel. Google’i otsingutulemuste tippu jõudmiseks on tarvis veel kõvasti tööd teha. Ainus viis tippu pääseda on oma lehele külastatavust koguda – kuuluta seda populaarsetes blogides, veebisaitidel ja oma sõprade seas. Lase neil oma saidist kirjutada ning palu neil kindlasti ka oma veebilehele lingiga viidata. Kuid enesestki mõistetavalt on selle kõige eelduseks, et sinu lehekülje sisu on väärtuslik ja läheb inimestele korda.

Mõned kasulikud lingid

Autorist

Tanel Jakobsoo

Tanel vastutab arendajatele ja edasimüüjatele mõeldud tööriistade arendamise eest. Tanelil on arendajate hulgas üks haruldane isikuomadus – inimlik empaatia.
comments powered by Disqus