Voo kaasturundaja: "Raha teenimine internetis on praegu minu põhitöö!"

Voog

Persoonilugu Voo kaasturundajaga, kelle põhitööks on affiliate marketing ehk raha teenimine internetis. Loe mis soovitusi jagab kogenud affiliate teistele!


Imre, tegeled kaasturundusega, räägi lühidalt, millega on tegu!


Affiliate marketing ehk kaasturundamine on USA-st alguse saanud modernne turundusvorm, mis näeb ette kolmandata isikute kaasamist ettevõtte toodete ja teenuste reklaamimisel.


Lihtsustatult öelduna affiliate'i eesmärk on mõjutada inimesi sotsiaalmeedias või spetsiaalsel nišilehel ehk tuua kaupmeestele internetis uusi kliente, kelle ostu pealt makstakse partnerile hiljem komisjonitasu.


Affiliate süsteemi skeem

Affiliate partneri, tarbija ja kaupmehe vaheline sümbioos

Üldiselt on kaasturundus on ettevõtetele väga mugav ja kuluefektiivne viis oma müüginumbite kasvatamiseks, sest raha makstakse ainult reaalsete tulemuste pealt. Affiliate'i jaoks on tegu, aga ahvatleva asukohavaba äriga, kus kulud on madalad ja tulud selle eest täiesti pöörased.


On küll mõned põhireeglid, millest partnerid peavad kinni pidama, kuid sisuloomes on iga affiliate 100% vaba, ega oma mingeid kohustusi ettevõtete ees. Samuti pole alustamiseks vajalik omada OÜ-d.


Kui kaua oled tegelenud Voo partnerlusprogrammiga ja kuidas meid leidsid?


Tänaseks olen Voogu promonud läbi õpetliku niši juba ca viis kuud. Kokku olen web development’i maailmas keerlenud ca 5 aastat. Olen selle iseseisvalt nullist selgeks õppinud. Leidsin teid üsna sihilikult guugeldades "Voog + affiliate marketing".


Teadsin, et iga tuntud website builder pakub sääraseid soovitusprogramme. Suurt rolli mängis Voo, kui teenuse positiivne tagasiside, mida olin varem siit ja sealt kuulnud. Otsisin nö uusi väljavaateid Eesti turul.


Kas on näha ka esimesi tulemusi?


Jah, esimesed tulemused pisemate summade näol teenisin juba mõne nädala möödudes peale oma Voo arvustuse valmimist. Siinkohal peab toonitama, et mu affiliate-leht ise oli eelnevalt juba pool aastat varem valmis. Tegu on lihtsalt ühe artikliga paljudest.


Kui rääkida tulemustest, siis möödunud kuudega on olen aidanud Vooga veebilehe tegemist proovima ca 60 inimesel, kellest 15 on jõudnud lõpptulemuseni ehk nendest tublidest inimestest on saanud Voo jaoks uued kliendid!  Veidi hiljem avaldasin oma Voo teise kaasturundusliku artikli, mis on oma olemuselt lihtne e-poe tegemise õpetus algajatele.


Kaasturundus on mahuäri ja Eesti huvigruppide suurusi arvestades sellega ratsarikkaks ei saa. Küll aga võib passiivselt teenida tubli keskmise palga, kui tegutseda mitmes nišis korraga ja näed turundamisega ja artiklite loomisega palju vaeva.  Ise enda teenistusest rääkida ei taha, aga päris 100% sellest veel ära ei elatu. 


Millega sa veel tegeled?


Põhiliselt turundan veel kodulehe majutajaid ja pakun teenusena erinevaid internetiturunduse alamliike. Kõige paremini läheb WordPressi õpetusel, sest nõudlus on päris hea. Kõik mis teenin Eestis, plaanin investeerida järgmistesse projektidesse.

Palun valgusta meie lugejaid, kuidas kaasturundusmaailmas raha teenimine käib.


Klassikaline affiliate marketing on lihtne! Kaasturundajad soovitavad läbi spetsiaalsete linkide oma külastajatele teenuseid/tooteid ja kui külastaja jõuab pärast lingile klikkimist ostuni, teenib kaasturundaja tehingu pealt komisjonitasu. Olenevalt tootest või teenusest võib komisjonitasu küündida lausa mitmetuhande dollarini.


Olemas on ka cost per action tüüpi lingid, mil raha teenimiseks piisab ainult inimese saatmisest ettevõtte kodulehele, kuid selles vormis on komisjonitasu u $1 või isegi veel vähem. Heaks näiteks on siinkohal odavaid lennupileteid koondav Momondo.


Veel tasub märkida, et kaasturundajate lingid sisaldavad lisaks partnerikoodile ka küpsiseid, mis talletuvad internetilehitseja vahemällu. See tähendab, et partner võib raha teenida ka siis, kui klikist on möödunud näiteks 90 päeva. Iga ettevõte seadistab küpsised ja komisjonitasu loomulikult parima omanägemise järgi.


Kõik klikid, konversioonid ja teenistus on jälgitavad spetsiaalse dashboard’i pealt!

Näiteks Voog maksab partnerile 50% kliendi esmaarvest ja seejärgel 20% teenuse pikendamise pealt. Olen sellega rahul!


Igal ettevõtjal peavad olema suured eesmärgid. Millised on sinu eesmärgid seoses kaasturundamisega?


Minu põhieesmärk on luua nišileht, mis lööb rahvusvahelisel turul läbi ja saab vähemalt 100 000 unikaalset külastust kuus. Valdkonna jätaks siinkohal ärisaladuseks. 

See on minu puhul juba teine katse, sest esimene kord olin liiga roheline ja tegin palju fundamentaalseid vigu nii SEO-s, kui turunduses üldiselt. Nüüd olen saanud Eesti turul palju kogemusi juurde, käinud koolitustel ja lähen oma meeskonnaga vaikselt uuele katsele.


Mis juhtus?


Valisin endale liiga laialivalguva teema, millega ei tulnud üksi toime ja mõtlesin ainult suurest rahast! Ajapikku motivatsioon kadus ja 1,5 aastaga ei teinud ühtegi tehingut ehk põrusin täiega.


99% uuetest kaasturundujatest tahavad suures vaimustuses kohe minna nö "kullapaja" järele, andmata endale aru, mida korraliku nišilehe tegemine reaalselt sinult nõuab ja mis konkurents suuremahuliste märksõnade taga tegelikult valitseb.


Kaasturundusega internetis raha teenimine on peaaegu, et unistuste töö, kui sa oled iseloomult introvert ja turustatav toode/teenus on sulle kui perekonnaliige. Sellesse peab uskuma tingimusteta ja tundma kui oma viite sõrme. Lisaks pead olema hea copywriter, SEO analüütik ja valdama hästi veebiarendust. Need on baastingimused. Selline äri ei sobi kaugeltki igale inimesele. Metsikult tuleb teha "musta" tööd.


Kas saaksid avaldada, millised SEO alased vead saatuslikuks said?


Esiteks peab arvestama, et kodulehe optimeerimine on üks suur masinavärk, mis on aastal 2019 tugevalt põimunud kasutaja üldise käitumisega veebilehel. 

Piltlikult öeldes võib ühe väikse hammasratta puudumine kogu masina seisma panna ja positsiooni paranemine peatub.

Minu suuremad SEO õppetunnid:

  • Arvasin, et eeskujulikust on-page SEO-st piisab, et hakata rankima ega tegelenud backlinkide otsimisega!

  • Sisu oli vähe, millest tingituna polnud võimalik teha head internal link-building'ut!

  • Ei tegelenud sotsiaalmeedia kanaliga, millest tulenev liiklus on Google algoritmis tähtsal kohal!

  • Muutsin mitmeid kordi URL-e seoses focus keyword'i vahetamisega. Hiljem sain teada, et uus URL on Google silmis justkui uus sisuleht, mis nullib ära senise SEO väärtuse ehk page rank'i ning kõik algas justkui otsast peale.

Kokkuvõtvalt võib väita, et inglise keelsel turul (loe: kõrges konkurentsis) pisiasjad puuduvad.

Karm. Mis on sellise õppetunni suurim järeldus?


Alustage ja omandage kogemusi esialgu kohalikul turul. Unustage ulmelised palgad, mida see maailma pakub. Tähtis on hoida fookust. Pole mõtet ühel lehel rääkida 10 täiesti erinevast asjast. Tuleb minna sügavuti ühe teemaga.

Valige välja mõni kodumaine toode või teenus ja promoge seda kohalikele. Eesti keeles on võimalik 3-4 kuuga jõuda ükskõik, millise märksõnaga orgaanilises otsingus TOP 5 sekka.


Lugege palju internetiturunduse kohta ja ärge pusige üksi. Esimene eesmärk võiks olla saada stabiilne orgaaniline veebiliiklus ja alles siis esimese tehingu peale mõelda.  Eesti turg on küll väike, aga selle eest suhteliselt vaba. Globaalne turg on vähemalt 2-3 aasta projekt ja nõuab backlinkidesse süsteemset investeerimist ning sh 100%-line kindlus ikkagi puudub!


Mis on sinu hinnangul perspektiivikamad nišid/valdkonnad, millega tasub tegeleda ja kuidas neid leida?


Äri perspektiiv oleneb mõistagi märksõnadest ja selle otsingumahust. See on kõige alus. Näiteks veebinduse valdkonnas on parim märksõna "kodulehe tegemine", mida guugeldatakse Ahrefsi tööriista andmetel keskmiselt 1500 korda kuus.


Vähem kui 1500 otsingut saavaid märksõnu kindlasti ei soovita võtta focus keyword’iks, sest Google 1. positsioon saab sellest veebiliiklusest endale kõigest ca 35%. Oma osa saavad reklaamartiklid ja alati leidub inimesi, kes ei kliki mitte millelegi. 


Siin joonisel näete, kuidas mõjutab Google positsioon klikkimist: 

Google positsioon klikkimisel


Nagu näete, siis kaasturunduse mõistes algab äri umbes 6-7. positsiooni juures.

Teine oluline aspekt on partnerlusprogrammi olemasolu ja komisjonitasu suurus. Külasta programmidega tutvumiseks selliseid veebilehti nagu www.pay4results.eu või www.doubleresults.com, kes on koondanud kokku Eesti ja baltikumi suurimad partnerlusprogrammi pakkujad.


Nišid, mis alati töötavad, on:

  • "How to" õpetused
  • Toode 1 vs. Toode 2
  • TOP10 list
  • Arvustused


Tasub rõhutada, et affiliate marketing pole otsene pähe määrimine, vaid ennekõike väärtuse pakkumine või inimeste probleemide lahendamine. Klassikud ütlevad: "Content is king" aga kaasturundajad lisavad omaltpoolt tabava täienduse: "but context is God" — ja nii ongi!


Kas on head materjali/tööriistu, mida teistele alustajatele soovitad?


Internet on täis pseudo-artiste, kes kuskilt midagi kuulsid ja lõpuks moonutavad tõde nagu vanas heas telefonimängus. Tähtis on valida endale 2-3 autoriteetset allikat ja jääda neile truuks. 

Autoriteetsed ja usaldusväärsed allikad on:

Samuti soovitan Twitteris jälgida selliseid gurusi nagu: Tim Saulo, Brian Dean, Peep Laja ja Glenn Gabe. Twitterisse jõuab info alati kõige kiiremini.


Soovime igaljuhul sulle edu edaspidiseks. Kas soovid lõpetuseks veel midagi öelda?


Tänud! Soovin uutele turundajatele eelkõige kannatlikkust, hoidke kulud madalad ja pange paika pikaajaline strateegia.


Samuti vältige tõelisi ummik-teemasi nagu "make money online" või "gambling". Proovige Google Trendsiga leida kasvava potensiaaliga teemasi nagu näiteks "virtual reality", kus märksõna konkurents pole nii kõrge.


Kuulsat Amazoni ei soovita samuti, sest komisjonitasud on väikesed ja kunagi ei tea millal konkreetne kaup poes otsa võib saada.


NB! Viige ennast kodulehe tegemisega kindlasti kurssi. Kui sa veebilehe tegemisest midagi ei jaga, siis sul puudub kontroll oma äri üle.


Ja enne kui sukeldud kodulehe tegemisse soovitan kaaluda platvormi valikut.

Jõudu!