Kuidas lihtne veebilehe loomise tööriist säästab sulle edu saavutamiseks vajalikku aega

Stuart Garlick

Kujutame ette, et sul on edukas ettevõte või oled lihtsalt töökas isik, kes tahab oma töö viia rohkemate inimesteni. Kuidas seda saavutada? Lihtne vastus - ehita veebileht. Aga kuidas seda teha? Vajad vaid lihtsat veebileheprogrammi, mida soovitatavalt saad ka enne tasuta proovida.

Meil on Voos sobiv lahendus juba olemas. Luba meil näidata, mida silmas peame, selgitame sulle veebilehe ehitamise paari põhitõde, ning näitame kuidas kõigest 15 minutiga luua suurepärane veebileht kasutades meie unikaalseid kujundusi.

Lahtiütlus: Artikli autor töötab küll Voo jaoks, aga samas on ta veetnud ka palju rõõmutuid tunde oma viletsate tehniliste oskustega WordPressi tööriistakastiga maadeldes, püüdes kliendi lehele kaastööd teha.

Avalikusta enda Voo veebileht 15 minutiga!

Mis lihtsa veebileheprogrammi juures lahedat on?

Nagu arvatavasti juba tead, läheb enamus lihtsalt veebilehelahendust otsivatest inimestest blogiplatvormile nagu Tumblr või WordPress. Kuigi mõlemad lahendused võivad algselt tunduda suurepärased, tasub nendega siiski ettevaatlik olla. Heidame pilgu mõnele populaarsele kiirlahendusele, mis võimaldavad luua juba eelkujundatud veebilehte, ning selgitame miks need ettevõtete puhul ei toimi.

Miks mõned blogiplatvormid ettevõtete puhul ei toimi?

Kui mõtleme lihtsatele blogiplatvormidele, tulevad esimesena meelde sellised veebilehed, nagu
Medium, Tumblr, Typepad jm. Nende loomisel on silmas peetud maksimaalset lihtsust ja minimaalset tülikust. Seepärast võivad need meeldida inimestele, kelle kohustuste nimekiri on pikk ning aeg piiratud. Sinul tasub aga otsida muid teenuseid.

Kasuta Voogu ning loo enda sait väikese vaevaga!
Lihtsad platvormid, kus saab end registreerida, taustapilti valida (kui sedagi), mõned pildid lisada ja kirjutama hakata, on toredad, aga neil on üks oluline vajakajäämine: paindlikkus. Enamus platvorme ei paku enamat kui üht-kaht standardmalli, kusjuures Medium on veelgi lihtsam ja pakub vaid üht seadistust ning on mõeldud pigem proosa kirjutamiseks kui toodete esitlemiseks. Kui oled kirjanik, kes lihtsalt soovib oma töid internetis suurema tulevärgita avaldada, siis võib Medium olla sinu jaoks õige valik (uuri Mediumi kohta lähemalt siit).

Kui tahad aga oma veebiäriga rohkemat teha, tuleb pöörduda mujale.

Ka Tumblr on üks sellistest platvormidest, samas pakub Tumblr vähemalt suurepärast vahendit piltide lisamiseks. Sellepärast on ta olnud ka pikka aega üks esimesi valikuid noortele inimestele, kes saavad seal oma mõtteid väljendada. Tumblri probleemiks on aga professionaalse maine puudumine, kuna seda peetakse pigem hobidega tegelevate amatööride leheks. Seetõttu ei saavuta sa sellega arvatavasti kuigi suurt kliendibaasi.

Mõlemad ülalmainitud lehed on mõeldud veebipäeviku pidamiseks või vähemalt järjepideva postituste lõime jaoks ning see on problemaatiline. Mis saab siis, kui tahad luua laheda avalehe või müüa oma tooteid ilusate fotode abil? Kui kasutad üht neist platvormidest, siis see on küll võimalik, aga keeruline ning eeldab muuks otstarbeks mõeldud platvormi põhjalikku kohandamist.

Lihtne veebileht, lihtne töö, lihtne elu

Kui inimesed külastavad sinu ettevõtte veebilehte, huvitab neid, kuidas saad sina neid aidata ja mis see neile maksma läheb. Võta need kaks küsimust oma veebilehe aluseks ja oledki juba astunud suure sammu soovitud edu suunas. Liiga paljud ettevõtted keskenduvad kõrvalistele asjadele nagu näiteks huvitavad lood, mis firma telgitagustes juhtuvad. See on küll lõbus, aga selleks, et külastajad tahaksid seda lugeda, pead neid esmalt köitma oma toote või teenusega.

Usume, et Voog pakub sulle kliendi köitmiseks sobilikke tööriistu, sest Voo ainulaadsed kujundused on sihilikult loodud lihtsateks, et saaksid kasutada täpselt seda, mida vaja, püüdmata sinu väärtuspakkumist paljude lisadega liiga keeruliseks ajada.

Lihtne veebileherakendus: sinu paindlik abimees

Selleks, miks tasub valida lihtne veebilehe ehitamise ja veebimajutuse pakkuja, leidub palju põhjuseid. Aeg -  kui kasutad kõiki teenuseid ühtse paketina, võidad palju väärtuslikku aega. Kui pead ettevõtet juhtima, ei saa sa raisata aega ribareklaamide nikerdamisele, libiseva videoga avalehe täiustamisele või 75 erineva alamlehe loomisele.

Lisaks ei pruugi sinu pingutus kliendile korda minna, sest teda võib peletada kas liiga kirev välimus või, liiga keerukas ülesehitus. Kui oled näiteks restoraniomanik, kelle lehel tutvustatakse erinevaid menüü osi eraldi alamlehtedel, siis ei pruugi klient nii kaugele klõpsatagi. Lihtne veebilehe loomise tööriist koos veebipoe mallidega, mida Voog pakub, tähendab jaemüügifirma viimist järgmisele tasemele ilma, et pea huugama hakkaks.

Üks asi veel: Google ja veebilehe optimeerimine, et see pääseks otsingutulemuste tippu (praktika, mida nimetatakse SEOks ehk otsingumootori optimeerimiseks ja mis katab ka teisi registreid, nagu Bing), on praegu üks kuumimaid teemasid. Seda seetõttu, et Google muudab pidevalt oma algoritmi, et otsingutulemused oleksid kasutajale vajalikumad. Google’i viimase uuenduse järgi eelistatakse veebilehti, mis töötavad edukalt ka mobiilides.

WordPressi lehed ei ole reeglina mobiili jaoks kohandatud. See tähendab, et arvatavasti pead soetama lisamalli ja isegi mingisuguse plugina, et veebileht näeks hea välja ka nutitelefonides ja tahvelarvutites. Voole pole see mingi probleem, sest veebilehtede optimeerimine kaasneb kõikide kujundusmallidega.


Voo standard kujundused skaleeruvad mobiilsetel seadmetel.

Lihtne veebileheprogramm õpetajatele: juhtumianalüüs

Õpetajad näevad end üha enam teenusepakkujatena, eelkõige kehtib see võõrkeelte eraõpetajate ja ärikoolitajate puhul, kes käivad kontorist kontorisse seminare ja töötubasid andmas. Selleks, et mitte üksnes ellu jääda, vaid ka eraõpetajana edu saavutada, on sul vaja veebilehte. See ei pea olema uhke, vaid lihtsalt ütlema, millega sa tegeled, palju teenus maksab ja kuidas sinuga ühendust võtta.

Meil Voos on selleks täiuslik mall: Rotterdam. See on klassikalise välimusega kujundus, kus leidub piisavalt tühja ruumi, et tähelepanu tõeliselt tähtsale juhtida, aga näeb väga hea välja ka iga muu moodsa veebilehe kõrval. Sageli, kui ettevõtted ja eraisikud koolitajat otsivad, soovivad nad lihtsat väärtuspakkumist: kas see õpetaja oskab mind selles aines paremaks muuta? Kui kasutad Rotterdami või selle sarnast malli, saad oma koolituslehe kujundada nii, et see vastaks just sellele küsimusele.

Miks meie lihtne veebileheprogramm on parem kui Wordpress?

Oleme kirjutanud terve blogipostituse selle kohta, miks meie arvates on Voog parem toode kui WordPress juhul kui soovid saavutada suurepäraseid tulemusi lühikese ajaga. Me ei hakka end kordama, aga öelgem vaid nii palju, et WordPress võib osutuda õudusunenäoks, kui sul on oma päevaga ka midagi muud peale hakata.

Tasuta majutatav WordPress.com ei piira ainult müügitegevust, vaid see ja alternatiivne osta-ise majutusega WordPress.org nõuavad kasutajalt algteadmisi HTML-koodi osas, et suuta üht või teist lehte tulemuslikult kasutada. Enamasti näevad need üsna lagedad välja, kui sa ei taha just kulutada palju aega oma veebilehe ülesvuntsimisele. Lisaks sellele annavad need uuele kasutajale vähe aimu, mida või kuidas teha.

WordPressi tööriistakast võib osutada üksikuks ja kõledaks piinakambriks.

Isiklikust kogemusest: Mul on aeg-ajalt olnud raskusi jagatud WordPressi lehele kaastöö tegemisega. Põhjuseid on mitmeid. Nende kasutajaliides pole mõeldud uutele kasutajatele, kes sooviksid lihtsa vaevaga navigeerida, ning on ehitatud kellegi poolt, kes on nende meeskonnast juba ammu lahkunud. Kui kodulehel vajab miski muutmist, tuleb HTML-koodis teha keerukaid muudatusi, mis tegi mind veidi nõutuks. Voos muudetakse kõik lihtsaks ka kasutaja jaoks, kes pole sünnist saati koodi kirjutanud, mis muudab selle kohandatavaks nii üksi kui ka meeskonnaga töötades.

Kohe, kui Voogu esimest korda sisse logid, pakutakse sulle kõigi vajalike tegevuste esmakordseks teostamiseks õppevahendeid. Voog on lihtne veebilehe ehitamise vahend, mis on täpselt see, mida ta olla lubab – ei sunni ärijuhte ja spetsialiste mõistatama, kuidas veebilehte üles seada, vaid laseb vajalikke elemente lohistada ja õigele kohale kukutada, ilma et piltide, teksti ja ikoonide järjestamisel tekiks raskusi. 

Kas Voog ongi see lihtne veebilehelooja, mida sa vajad?

Selles veendumiseks loo endale tasuta konto ja katseta. Usume, et sulle avaldab muljet, milliseid tulemusi suudad kõigest 15 minutiga saavutada. Kui seda ei juhtu või sul on küsimusi, kuidas edukat ettevõtte veebilehte ehitada, siis võta ühendust meie kasutajatoe meeskonnaga ning me aitame sind iga küsimuse puhul.