10 vajalikku pilvetarkvara sinu kaubandusärile

Ethel Linnasaar

Turunduse projektijuht

E-poodlemine on iga aastaga järjest populaarsemaks muutunud, sest see on paindlik ja lihtne – ostu saab sooritada kohast ja kellaajast hoolimata, vaja on ainult arvutit või nutitelefoni. Ka e-kaubandus on muutumas järjest populaarsemaks üle kogu maailma, mis tähendab, et e-poe pidamiseks pole kunagi olnud paremat aega kui praegu.

E-kaubandusega alustamisel aitavad sind mitmed turul olevad platvormid, millega saad luua oma veebipoe nullist, hallata tooteid ning teenuseid, ja muuta enda klientide poodlemiskogemus palju mugavamaks.
Mis on SaaS?
SaaS ehk tarkvara pilveteenusena on ärimudel, kus tarkvara pakutakse kasutajatele teenusena pilves ilma vajaduseta midagi lisaks allalaadida. Tavaliselt on teenus kuu- või aastatellimusel. Pilveteenuste lahenduste pakkujad hoolitsevad hoolduse, uuenduste, turvalisuse kui ka kasutajatoe eest. Selliselt saavad nad pakkuda oma klientidele probleemideta lahendust.

Oleme sinu abistamiseks koondanud kümme olulist SaaS-i tööriista. Need odavama või tasuta lahendused aitavad sul luua ilusaid veebipoode, hallata laoseisu, optimeerida veebiturundust ja palju muud.
Oluliste SaaS-tööriistade kokkuvõte:
1. Voog – loo oma veebipood
2. Removal.AI – eemalda tootepiltidelt taust
3. Maksekeskus – kõige populaarsem makselahendus su e-poodi
4. Outvio – halda oma tarneid
5. Fienta – muuda oma ürituse piletimüük lihtsamaks
6. BookLux – kõik-ühes broneerimissüsteem sinu e-poodi
7. Grammarly – paranda grammatikavead ingliskeelsetes tekstides
8. Copy.Ai – lase arvutil koostada kvaliteetne tootekirjeldus
9. Smaily – loo paremaid uudiskirjakampaaniaid
10. Canva – lisa enda oma turunduse sisule vürtsi


the best SaaS tools
Necessary cloud software tools for managing your e-shop. 

1. Voog

Choose a suitable template for your online store
Loo enda veebileht.

Oma veebilehe või -poe loomiseks ei pea sa olema kodeerimisgeenius. Voog on väga lihtne tööriist, mis aitab sul luua hea kujundusega veebipoe, mis lisaks on ka mitmekeelne ja mobiilisõbralik. Pead ainult looma endale konto, valima sobiva kujunduse ja sisestama lehele vajaliku sisu – esimesed 30 päeva on tasuta, selle jooksul saad katsetada kõiki Voo võimalusi.

Alustada aitavad juba valmis kujundusmallid, mida hiljem saad muuta oma maitse järgi. Voo kasutajaliides annab sulle võimaluse mugavalt muuta oma veebilehe struktuuri ja sisu ning hallata oma veebipoodi ja seda kõike ühes kohas. Voo veebipoodi on võimalik lisada palju erinevaid integratsiooni, veel saad müüa tooteid üle maailma, teha ise sooduskampaaniaid ja palju muud.

Kõige parem on Voo juures just nende kasutajatugi. Kui peaksid kodulehte või veebipoodi luues hätta jääma, küsi alati abi Voo eestikeelse klienditoe käest. Nad leiavad alati lahenduse.

Vooga veebilehte tehes ei pea sul olema IT-alaseid teadmiseid.

You don't need to have any IT knowledge to make a website with Vooga.

Ehita enda e-pood


2. Removal.AI

Removal.AI homepageEemalda piltidelt taust sekunditega koos tehisintellektiga.

Removal.AI aitab sul luua pildile läbipaistva tausta – see aitab sul luua kvaliteetsemaid bännereid, esitlusi, turunduskampaanid jne. Pildi taust on täielikult kohandatav vastavalt sinu vajadusele. Meie soovitus on tööriista kasutada just tootefotode tausta eemaldamiseks, see annab su e-poele professionaalse ja puhta välimuse.

Rakendus tuvastab fotol olevad objektid automaatselt ja lõikab need välja selgete ja sirgete servadega – Removal.AI on võimeline isegi käsitlema juukseid või mis tahes karvaseid ääri. Korraga, samal ajal, saab töödelda üle 1000 pildi, sa ei pea eemaldama iga (toote)pildi tausta individuaalselt. Lisaks tausta eemaldamisele, pakub Removal.AI ka fototöötlustööriista, mille abil saad kiiresti lisada pildile teksti või efekte.

Säästa oma aega, energiat ja raha.

3. Maksekeskus

Registreeri end Maksekeskuse kasutajaks

Maksekeskus on juhtiv makselahenduse pakkuja Baltikumis.
Nende teenuseid usaldab üle 4000 kaupmehe – suurtest juhtivatest kaupmeestest kuni väikeettevõteteni.

Maksekeskusega saad võtta vastu makseid Eesti, Läti, Leedu ja Soome pankadest ning Visa ja MasterCardi makseid. Teenus sisaldab ka osta-kohe-maksa-hiljem (BNPL) võimalust, elektroonilist Kniksi kinkekaarti ning lisaks maksetele saad registreerida oma pakisaatmised Omniva, Itella SmartPOSTi, DPD ja LP Expressi kaudu. Kõik need võimalused saad ühe integratsiooni ja ühe lepinguga.

Alusta Maksekeskusega – lihtsalt registreeri, vali piirkonnad ja sisesta oma e-poe üksikasjad – nii lihtne see ongi! Mõne päeva pärast saad kinnituse ja saad hakata juba teenust kasutama. Viimane asi, mida veel tegema pead on Maksekeskuse maksevõimaluse lisamine enda e-poodi.

Lisa Maksekeskuse pangalingid enda e-poodi
Voog Pluss Maksekeskuse eripakett on just sulle kui sa valid Maksekeskuse enda makselahenduseks, sest sellega ei kaasne e-poe läbimüügilt vahendustasu ning palju muud.

Uuri rohkem Voog Pluss Maksekeskuse eripaketi kohta

4. Outvio

Outvio koduleht

Outvio on e-kaubanduse ostujärgne infrastruktuur, mis aitab sul oma äri kasvatada, aidates samal ajal klientide ostukogemust teisele tasemele viia.

Kasutades Outiviot, tunnevad su kliendid end VIP-idena ostu sooritamise hetkest kuni tellimuse kohaletoimetamiseni. Valitud rakendus annab sinu veebipoe ostujärgsele teekonnale tõsise uuenduse – rakendus aitab parandada klienditeenindust, säästa aega ja raha ning automatiseerida kõiki protsesse pärast müüki ja tellimuse väljastamist.

Outivio annab igale veebipoele kõik vajalikud tööriistad, et pakkuda parimat ostujärgset kliendikogemust, isegi paremat kui Amazonis. Ja samal ajal kui Outivio tegeleb sinu klientidega, saad sina keskenduda sellele, mis on tõsiselt oluline – oma ettevõtte kasvatamine.

Teenuse seadistamine võtab vaid mõned minutid ja erinevate rakenduste ning teenuste integratsioonid on vaid ühe kliki kaugusel.

Kasuta Outviot koos Vooga

5. Fienta

Fienta piletimüügi platvormi avaleht
Saage tuttavaks Fientaga – piletimüügiplatvorm, mis muudab ürituste korraldamise ja pileti müügi lihtsaks ning soodsaks.

Tegemist on väga kasutajasõbraliku platvormiga, mis aitab ürituste korraldamisega, turundamise ja reklaamimisega kui ka piletite müügiga. Vahet ei ole, kas tegemist on intiimse õhtusöögiga või suure kontserdiga, Fienta aitab sul müüa pileteid väga tõhusalt.

Tee endale ürituse leht koos Vooga sest Fienta piletimüügi saad oma Voo lehele lisada paari liigutusega. Piletiostu protsessi saab panna avabema ka enda veebisaidil.

Piletimüük koos Fientaga Voo lehel
Seadke sündmus üles ja alustage piletite müüki mõne minutiga!

6. BookLUX

Broneerimissüsteemi avaleht
BookLux on kodumaine kõik-ühes broneerimistarkvara – kõik mida vajad broneeringute automatiseerimiseks ja oma äri kasvatamiseks.

Põhjalik veebipõhine broneerimiskalendri tarkvara on usaldusväärne ja ülilihtne kasutada. Rakenduse keskkonnas saad luu kalendri, jagada teenuseid erinevate asukohtade ja kolleegide vahel. Lisaks saad enda broneerimiskalendri vaadet ja disaini kohandada niimoodi nagu sa tahad.

BookLuxi süsteem sobib ideaalselt ööpäevaringselt broneeringute vastuvõtmiseks, meeskonna haldamiseks ja rohkemate klientide saamiseks. Kliendid saavad valida endale meelepärast teenust, ajast ja asukohast sõltumata.

Halda enda broneeringud, hangi kliente juurde ja laienda enda äri koos BookLuxiga.

Lisa BookLux enda Voo saidile

7. Grammarly

Grammarly koduleht

Ütle "ei" kirja-, grammatika- või lihtsalt näpuvigadele ja kasuta Grammarlyt.

Grammarly on programm, mis kontrollib teksti õigekirja-, grammatika- ja kirjavahemärkide vigu ning märgistab need nii, et sa saaksid vead ise paranda. Hetkel on Grammarly kasulik just võõrkeelsete tekstide jaoks, sest ei ole lisatud eesti keelsete tekstide kontrollimise võimekust.

Grammarly on väga kasulik äritegevuses aga tuleb kasuks ka isiklike ülesannete täitmisel nagu meilide saatmine, dokumentide täitmine jne.


8. Copy.Ai


Copy.ai koduleht

Kirjuta kiiremini kui kunagi varem.

Copy.ai on AI-toega copywriter ehk reklaamtekstide kirjutaja, mis loob ükskõik mille jaoks kvaliteetse teksti. Rakenduse abil saad spetsiaalselt teha tekste reklaamide, sotsiaalmeedia, tootekirjelduse, veebisaidi kui ka palju muu sisu jaoks. Teenus toimib kõige paremini just inglisekeelsete tekstidega, aga toetab 24 erinevat keelt, k.a eesti keelt.

Loo mõjuv tekst vaid mõne klikiga – vali projekti valdkond, sisesta tekstialale algne tekst, vali kõnetoon ning oota põnevusega vastuseid. Mõne aja päras
t ongi automaatselt genereeritud tekstid valmis, mille vahel saad lemmiku valida. Kui ükski neist ei sobi, siis vali mõni teine kõnetoon ja genereeri uuesti.

Vali enda uueks tekstikirjutamise assistendiks Copy.ai.


9. Smiley

Smiley's koduleht
Kui oled otsimas suurepärast meiliturunduse platvormi, millega saad ka kasvatada enda meilinimekirja, siis Smaily on tõeline meeskonnamängija.

Lisa Smaily enda Voog kodulehele

Smaily on lihtne tööriist, mille abil saad luua ilusaid uudiskirjakampaaniaid ja avaldada muljet erinevate meiliturunduse funktsioonidega. Saada asjakohaseid uudiseid enda klientidele või vii läbi meilikampaaniaid. Pärast meilide või kampaaniate väljasaatmist, hoiab Smaily kõiki tulemusi ühes kohas, niiet asjadega on lihtne ennast kursis hoida.

Lisa Smaily abil enda veebilehele spetsiaalse registreerimisvorm, mille kaudu saad koguda veebilehte külastajate meiliaadresse. See aitab sul kasvatada enda meilinimekirja ja saada lugejaid juurde. Vorm vormista täpselt selliseks nagu sa tahad – lisa väljasid, varjatud parameetreid, eemalda ebavajalik info. Registreerimisvormi on sisseehitatud ka CAPTCHA kontroll.

Saada ilusaid meile ja kogu meiliaddresse koos Smailyga.


10. Canva

Canva pilditöötlustööriista koduleht
Püüa tähelepanu uute disainidega.

Canva on pilditöötlustööriist, mille abil on väga lihtne luua erinevaid bännereid, töödelda fotosid ja kujundada turundussisu. Lisaks on võimalik Canvaga luua ka animeeritud või video sisu. Täienda enda kampaaniaid ja reklaame kasutades professionaalset ja ühtset sisu, mis sobib sinu brändiga.

Võrreldes teiste sarnaste pilditöötlustööriistadega (Figma, Adobe Illustator jne) on Canva kindlasti kõige odavam ja ka kõige lihtsam algajale disainimaailmas. Rakendus on saadaval nii lauaarvutil kui ka mobiilis, ehk saad ükskõik kus, ükskõik millal, enda sisu redigeerida või luua.

Alustamine Canvaga on lihtne, sest platvormile on juba integreerinud tasuta pilte, fonte ja malle kui ka erinevaid animatsioone videote jaoks. Lisaks on pilditöötlustööriist väga intuitiivne ja mugav, igaüks saab sellega hakkama.

Loo enda kunsti.

Boonus - Promotey


Kas soovid töötada inlfuenceritega? Promotey on juhtimistööriist brändidele ja agentuuridele. 

See on põhimõtteliselt juhtimissüsteem koostööde haldamiseks. Lisa Instagrami, Tiktoki, Youtube'i loojad ühte tabelisse ning halda ja korrasta neid kasutades tahvleid ja veerge. Saad täiendada iga profiili märkide, siltide ja kohandatavate templitega. 

Kui vajad rohkem koostööpartnereid, saad otsida loojaid ülemaailmsest andmebaasist, kus on üle 250 miljoni inimese. Filteeri neid huvide, sihtrühma ja muude kriteeriumide alusel, et leida oma brändile sobivad loojad. Lisaks saad näha äärmiselt üksikasjalikke teadmisi iga suunamudja kohta.

Viimaks…

Erinevad pilvetarkvara võimaldavad sul automatiseerida erinevaid tegevusi, vähendada kulusid, suurendada töökust ja pakkuda enda klientidele väga head ostukogemust. Paljud SaaS-i tööriistad lihtsustavad igapäevast töövoogu, mille tulemusel saad sa ise keskenduda rohkem ettevõtlusele ja sellele kuidas kasvatada enda e-kaubanduse ettevõtet.

Loo oma e-pood tasuta
Alusta tasuta