10 vajalikku pilvetarkvara sinu ärile

Ethel Linnasaar

Turunduse projektijuht

E-poodlemine on iga aastaga järjest populaarsemaks muutunud, sest see on paindlik ja lihtne – ostu saab sooritada kohast ja kellaajast hoolimata, vaja on ainult arvutit või nutitelefoni. Ka e-kaubandus on muutumas järjest populaarsemaks üle kogu maailma, mis tähendab, et e-poe pidamiseks pole kunagi olnud paremat aega kui praegu.

E-kaubandusega alustamisel aitavad sind mitmed turul olevad platvormid, millega saad luua oma veebipoe nullist, hallata tooteid ning teenuseid, ja muuta enda klientide poodlemiskogemus palju mugavamaks.
Mis on SaaS?
SaaS ehk tarkvara pilveteenusena on ärimudel, kus tarkvara pakutakse kasutajatele teenusena pilves ilma vajaduseta midagi lisaks allalaadida. Tavaliselt on teenus kuu- või aastatellimusel. Pilveteenuste lahenduste pakkujad hoolitsevad hoolduse, uuenduste, turvalisuse kui ka kasutajatoe eest. Selliselt saavad nad pakkuda oma klientidele probleemideta lahendust.

Oleme sinu abistamiseks koondanud kümme olulist SaaS-i tööriista. Need soodsamad või tasuta lahendused aitavad sul luua ilusaid veebipoode, hallata laoseisu, optimeerida veebiturundust ja palju muud.
Oluliste SaaS-tööriistade kokkuvõte:
1. Voog – loo oma veebipood
2. Removal.AI – eemalda tootepiltidelt taust
3. Maksekeskus – kõige populaarsem makselahendus su e-poodi
4. Outvio – halda oma tarneid
5. Fienta – muuda oma ürituse piletimüük lihtsamaks
6. BookLUX – kõik-ühes broneerimissüsteem sinu e-poodi
7. Grammarly – paranda grammatikavead ingliskeelsetes tekstides
8. Copy.Ai – lase arvutil koostada kvaliteetne tootekirjeldus
9. Smaily – loo paremaid uudiskirjakampaaniaid
10. Canva – lisa enda oma turunduse sisule vürtsi


parimad SaaS tööriistad
Vajalikud pilvetarkvara tööriistad sinu e-poe haldusele. 

1. Voog

Vali sobiv mall enda veebipoele
Loo enda veebileht.

Oma veebilehe või -poe loomiseks ei pea sa olema kodeerimisgeenius. Voog on väga lihtne tööriist, mis aitab sul luua hea kujundusega veebipoe, mis lisaks on ka mitmekeelne ja mobiilisõbralik. Pead ainult looma endale konto, valima sobiva kujunduse ja sisestama lehele vajaliku sisu – esimesed 30 päeva on tasuta, selle jooksul saad katsetada kõiki Voo võimalusi.

Alustada aitavad juba valmis kujundusmallid, mida hiljem saad muuta oma maitse järgi. Voo kasutajaliides annab sulle võimaluse mugavalt muuta oma veebilehe struktuuri ja sisu ning hallata oma veebipoodi ja seda kõike ühes kohas. Voo veebipoodi on võimalik lisada palju erinevaid integratsiooni, veel saad müüa tooteid üle maailma, teha ise sooduskampaaniaid ja palju muud.

Kõige parem on Voo puhul just nende kasutajatugi. Kui peaksid kodulehte või veebipoodi luues hätta jääma, küsi alati abi Voo eestikeelse klienditoe käest. Nad leiavad alati lahenduse.

Vooga veebilehte tehes ei pea sul olema IT-alaseid teadmiseid.

Ehita enda veebipood


2. Removal.AI

Removal.AI koduleht
Eemalda piltidelt taust sekunditega koos tehisintellektiga.
Eemalda sekunditega tehisintellekti abil piltidelt taust.

Removal.AI aitab sul luua pildile läbipaistva tausta – see aitab sul luua kvaliteetsemaid bännereid, esitlusi, turunduskampaaniaid jne. Pildi taust on täielikult kohandatav vastavalt sinu vajadusele. Meie soovitus on tööriista kasutada just tootefotode tausta eemaldamiseks, see annab su e-poele professionaalse ja puhta välimuse.

Rakendus tuvastab fotol olevad objektid automaatselt ja lõikab need välja selgete ja sirgete servadega – Removal.AI on võimeline isegi käsitlema juukseid või mis tahes karvaseid ääri. Korraga saab samaaegselt töödelta üle 1000 pildi – sa ei pea iga (toote)pildi tausta individuaalselt eemaldama. Lisaks tausta eemaldamisele, pakub Removal.AI ka fototöötlustööriista, mille abil saad kiiresti lisada pildile teksti või efekte.

Säästa oma aega, energiat ja raha.


3. Maksekeskus

Maksekeskusega registreerimine 
Maksekeskus on juhtiv makselahenduse pakkuja Baltikumis.
Nende teenuseid usaldab üle 4000 kaupmehe – suurtest juhtivatest kaupmeestest kuni väikeettevõteteni.

Maksekeskusega saad võtta vastu makseid Eesti, Läti, Leedu ja Soome pankadest ning Visa ja MasterCardi makseid. Teenus sisaldab ka osta-kohe-maksa-hiljem (BNPL) võimalust, elektroonilist Kniksi kinkekaarti ning lisaks maksetele saad registreerida oma pakisaatmised Omniva, Itella Smartposti, DPD ja LP Expressi kaudu. Kõik need võimalused saad ühe integratsiooni ja ühe lepinguga.

Alusta Maksekeskusega – lihtsalt registreeri, vali piirkonnad ja sisesta oma e-poe üksikasjad – nii lihtne see ongi! Mõne päeva pärast saad kinnituse ja saad hakata juba teenust kasutama. Viimane asi, mida veel tegema pead, on Maksekeskuse maksevõimaluse lisamine enda e-poodi.

Lisa Maksekeskuse maksevõimalus enda Voo e-poodi
Voog Pluss Maksekeskuse eripakett on just sulle kui sa oled huvitatud Maksekeskuse makselahendustest. Selle paketiga ei kaasne e-poe läbimüügilt vahendustasu ning palju muud.

Eripaketiga tutvu siin

4. Outvio

Outvio koduleht
Outvio on e-kaubanduse ostujärgne infrastruktuur, mis aitab sul oma äri kasvatada, aidates samal ajal klientide ostukogemust järgmisele tasemele viia.

Kasutades Outviot, tunnevad su kliendid end VIP-idena ostu sooritamise hetkest kuni tellimuse kohaletoimetamiseni. Valitud rakendus annab sinu veebipoe ostujärgsele teekonnale tõsise uuenduse – rakendus aitab parandada klienditeenindust, säästa aega ja raha ning automatiseerida kõiki protsesse pärast müüki ja tellimuse väljastamist.

Outvio annab igale veebipoele kõik vajalikud tööriistad, et pakkuda parimat ostujärgset kliendikogemust, isegi veel paremat kui Amazonis. Ja samal ajal kui Outvio tegeleb sinu klientidega, saad sina keskenduda sellele, mis on tõsiselt oluline – oma ettevõtte kasvatamine.

Teenuse seadistamine võtab vaid mõned minutid ja erinevate rakenduste ning teenuste integratsioonid on vaid ühe kliki kaugusel.

Kasuta Outviot koos Vooga

5. Fienta

Fienta piletimüügiplatvormi avaleht

Saa tuttavaks Fientaga – piletimüügiplatvorm, mis muudab ürituste korraldamise ja pileti müügi lihtsaks ning soodsaks.

Tegemist on väga kasutajasõbraliku platvormiga, mis aitab ürituste korraldamisega, turundamise ja reklaamimisega kui ka piletite müügiga. Vahet ei ole, kas tegemist on intiimse õhtusöögiga või suure kontserdiga, Fienta aitab sul müüa pileteid väga tõhusalt.

Tee endale ürituse leht koos Vooga sest Fienta piletimüügi saad oma Voo lehele lisada paari liigutusega. Piletiostu protsessi saab panna avanema ka enda veebisaidil.

Piletimüük koos Fientaga Voo saidil
Seadke sündmus üles ja alustage piletite müüki mõne minutiga!

6. BookLUX

Broneerimistarkvara töölaud

BookLUX on kodumaine kõik-ühes broneerimistarkvara – kõik mida vajad broneeringute automatiseerimiseks ja oma äri kasvatamiseks.

Põhjalik veebipõhine broneerimiskalendri tarkvara on usaldusväärne ja ülilihtne kasutada. Rakenduse keskkonnas saad luu kalendri, jagada teenuseid erinevate asukohtade ja kolleegide vahel. Lisaks saad enda broneerimiskalendri vaadet ja disaini kohandada niimoodi nagu sa tahad.

BookLUXi süsteem sobib ideaalselt ööpäevaringselt broneeringute vastuvõtmiseks, meeskonna haldamiseks ja rohkemate klientide saamiseks. Kliendid saavad valida endale meelepärast teenust, ajast ja asukohast sõltumata.

Halda enda broneeringud, hangi kliente juurde ja laienda enda äri koos BookLUXiga

Lisa BookLUX enda Voo saidile

7. Grammarly

Grammarly koduleht

Ütle "ei" kirja-, grammatika- või lihtsalt näpuvigadele ja kasuta Grammarlyt.

Grammarly on programm, mis kontrollib teksti õigekirja-, grammatika- ja kirjavahemärkide vigu ning märgistab need nii, et sa saaksid vead ise paranda. Hetkel on Grammarly kasulik just ingliskeelsete tekstide jaoks, sest ei ole lisatud eesti keelsete tekstide kontrollimise võimekust.

Grammarly on väga kasulik äritegevuses, kuid tuleb kasuks ka isiklike ülesannete täitmisel nagu meilide saatmine, dokumentide täitmine jne.


8. Copy.Ai


Copy.ai koduleht 
Kirjuta kiiremini kui kunagi varem.

Copy.ai on AI-toega copywriter ehk reklaamtekstide kirjutaja, mis loob ükskõik mille jaoks kvaliteetse teksti. Rakenduse abil saad spetsiaalselt luua tekste reklaamide, sotsiaalmeedia, tootekirjelduse, veebisaidi kui ka muu sisu jaoks. Teenus toimib kõige paremini just inglisekeelsete tekstidega, kuid toetab 24 erinevat keelt, k.a eesti keelt.

Loo mõjuv tekst vaid mõne klikiga – vali projekti valdkond, sisesta tekstialale algne tekst, vali kõnetoon ning oota põnevusega vastuseid. Mõne aja pärast ongi automaatselt genereeritud tekstid valmis, mille vahel saad valida lemmiku. Kui ükski neist ei sobi, siis vali mõni teine kõnetoon ja genereeri uuesti.

Vali enda uueks tekstikirjutamise assistendiks Copy.ai.


9. Smaily

Smaily koduleht
Kui oled otsimas suurepärast meiliturunduse platvormi, millega saad ka kasvatada enda meilinimekirja, siis Smaily on tõeline meeskonnamängija.

Lisa Smaily enda Voog kodulehele

Smaily on lihtne tööriist, mille abil saad luua ilusaid uudiskirjakampaaniaid ja avaldada muljet erinevate meiliturunduse funktsioonidega.

Saada asjakohaseid uudiseid enda klientidele. Pärast meilide või kampaaniate väljasaatmist, hoiab Smaily kõiki tulemusi ühes kohas, niiet asjadega on lihtne ennast kursis hoida.

Veel saad Smaily abiga lisada enda veebilehele spetsiaalse registreerimisvormi, mille kaudu saad koguda veebilehe külastajate meiliaadresse. See aitab sul kasvatada enda meilinimekirja ja suurendada lugejate kogust. Registreerimisvorm vormista täpselt selliseks nagu sa tahad – lisa väljasid, varjatud parameetreid, eemalda ebavajalik info. Registreerimisvormi on sisseehitatud ka reCAPTCHA kontroll.

Kogu meiliaadresse ning saada neile ilusaid meile koos Smailyga.


10. Canva

Canva pilditöötlustööriista töölaud

Püüa tähelepanu omapäraste disainidega.

Canva on pilditöötlustööriist, mille abil on väga lihtne luua erinevaid bännereid, töödelda fotosid ja kujundada turundussisu. Lisaks on võimalik Canvaga luua ka animeeritud või video sisu. Täienda enda kampaaniaid ja reklaame kasutades professionaalset ja ühtset sisu, mis sobib sinu brändiga.

Võrreldes teiste sarnaste pilditöötlustööriistadega (Figma, Adobe Illustator jne) on Canva kindlasti kõige soodsam ja ka kõige lihtsam algajale disainimaailmas. Rakendus on saadaval nii lauaarvutil kui ka mobiilis, ehk saad ükskõik kus, ükskõik millal, enda sisu muuta või luua.

Alustamine Canvaga on lihtne, sest platvormile on juba integreeritud tasuta pilte, fonte ja malle kui ka erinevaid animatsioone videote jaoks. Lisaks on pilditöötlustööriist väga intuitiivne ja mugav, igaüks saab sellega hakkama.

Loo enda kunsti.

Boonus – Promoty


Tahad teha koostööd influencer'itega? Promoty on brändide ja agentuuride suunamudijate haldamise tööriist.

Põhimõtteliselt on see CRM suunamudijate haldamiseks. Lisa Instagrami, Tiktoki, Youtube'i loojad ühte tabelisse ja hallata ning organiseerida neid tahvlite ja veergude abil. Igat profiili saad täiendada märkete, siltide ja kommetaaridega.

Promotyt saab kasutada ka suunamudijate sisu jälgimiseks ja ka nendega vestlemiseks. Rohkemate suunamudijate jaoks saad otsida influencer'it globaalsest andmebaasist, filtreerides neid huvide, vaatajaskonna ja muude kriteeriumite järgi.

Baltikumis ja Soomes saavad brändid läbi viia suunamudjiakampaaniat: laadi üles kampaania lühikirjeldus ja mõjutajd, kes soovivad teiega koostööd teha saavad kandideerida! Nii saab bränd leida mõjutajaid, kes on juba nende fännid.

Viimaks...

Erinevad pilvetarkvara võimaldavad sul automatiseerida erinevaid tegevusi, vähendada kulusid, suurendada töökust ja pakkuda enda klientidele väga head ostukogemust. Paljud SaaS-i tööriistad lihtsustavad igapäevast töövoogu, mille tulemusel saad sa ise keskenduda rohkem ettevõtlusele ja sellele kuidas kasvatada enda e-kaubanduse ettevõtet.