10 suurepärast kinki Voo e-poodidest (2023)

Ethel Linnasaar

Turunduse projektijuht

Tere armsad lugejad ja head jõulutunnet! Jõuluaeg on taas käes, tuues endaga kaasa soojust, armastust ja kingirõõmu.

Kui soovid sel aastal lisada oma jõuludele erilist sära, toetada kodumaiseid ettevõtteid ning üllatada lähedasi unikaalsete kingitustega, siis oled õiges kohas! Voo platvorm on täis säravaid e-poode, kust leiad täpselt seda, mida otsid.

Oleme välja valinud 10 suurepärast kingiideed, et muuta sinu jõulud erilisemaks ja toetada samal ajal Eesti ettevõtjaid.

1. Hedwig Seaver keraamika

Hedwig Seaver on 13-aastase kogemusega keraamikakunstnik, kelle looming on inspireeritud vanaema puhvetkapist. “Olen näide sellest, kuidas unistustel on kombeks täide minna.” Pärast 18 aastat autotööstuses töötamist leidis Hedwig  end risttee ees, kui otsustas koju jääda oma noorema pojaga. Elumuutust soovides ja abikaasa toetusel alustas ta eneseotsingute teekonda.

Hedwig Seaver keraamika e-pood
Kingi sel aastal hoole ja armastusega loodud ainulaadset keraamikat.
Läbi enesevaatluse leidis ta oma kire keraamikas, luues kaubamärgi Hedwig Seaver keraamika. Oma keraamikakarjääri alustas ta portselanehetega ja seejärel liikus tarbekeraamika suunas. Aga enne kui hakkas selles valdkonnas tegutsema, lõpetas ta keraamika õpingud EKA Avatud Akadeemias. Eesmärgiks oli eristuda ning tema käekiri kujuneski vanaema puhvetkapist inspireerituna, kuna juba noorest peale on lugu pidanud vanadest nõudest. Tootevalikus on alates kruusidest ja vaasidest kuni praktiliste käterätikuhoidjate ja pisiasjadeni, sobides suurepäraselt kingitusteks perele või sõpradele.

Veebipood: hedwig.ee

Telli Hedwig Seaveri käest eritellimusi!
Jõuluteemalised vaagnad

Miks Voog?

“Kuigi  minu jaoks on väga hästi väljundina töötanud Facebook, olin kindel, et vajan ka kodulehte ja e-poodi. Sedakaudu jõudsin ka Voo platvormile. Seda siis läbi minu persoonibrändi arendaja. Ta kaalus erinevaid vajadusi ning soove lehe toimimise / uuendamise osas. Otsus sai võetud Voog platvormi kasuks. Voo juures eelisteks olid need, et endal on palju lihtsam lehte hallata ja hinna kvaliteedi suhe on paigas.”

Hedwig Seaver e-poes leiad kõike alates vaagnatest kuni vaasideni igaks aastaajaks.

2. Vahavalgus

Lugu, ettevõttest, mis on juba peaaegu 6 aastat pühendunud küünalde valmistamisele 100% puhtast Eesti mesilasvahast. “Vahavalgus on väike perefirma, kus me hoolitseme kõige eest algusest lõpuni, tasakaalustades kolme lapse kasvatamise ja mitmete muude ülesannete vahel. Meie 8-aastane tütar tutvustab meid uutele tuttavatele uhkusega küünlategijate ja mee müüjatena.”

Hinge ja armastusega tehtud käsitööküünlad
100% puhtast eestimaisest mesilasvahast küünlad

Armastus küünalde vastu algas koostööst mesinikuga, kelle käest nad said mesilasvaha ja küünalde vormi. Esimesed küünlad valati endale ja kingitusteks aga nende võluv aroom inspireeris hakata neid kaunikesi ka müüma.

Algselt müüdi käsitööküünlaid laatadel, kuid pandeemiapiirangud suurendasid e-poe tähtsust. Lisaks aja jooksul hakkas küünalde osakaal müügis muu kaubaga võrreldes suurenema ja nüüdseks keskendub Vahavalgus OÜ küünalde valmistamisele ja turustamisele Voo platvormil. “Nagu me ise hellitavalt kutsume, siis on Vahavalgus üks meie lapsukestest.”

Kasuta küünlaid hea aroomi saamiseks kui ka lihtsalt sisustuselemendina.
Valikus on kärje-, antiik- ja teeküünlad kui ka dekoratiivsed küünlad.

Kõik meie tootevalikus olevad küünlad sobivad suurepäraselt jõulukingitusteks. Valikus on kärje-, antiik- ja teeküünlad, samuti dekoratiivsed küünlad – Vahavalgus püüab luua igaühele sobiva küünla. Lisaks on nad valmis vastu tulema enda klientide erisoovidele, nii on nad teinud varasemalt koostööd filmi- (nt "Apteeker Melchior") ja reklaamitegijatega.

Veebipood: vahavalgus.ee

Miks Voog?

"The need to create an online store arose from the desire to reach a larger audience across Estonia with our candles. The advantage of Voog lies in its domesticity and the resulting ability to communicate in Estonian when needed. The structure of the website is user-friendly and logical for both us and our customers."

3. Krentu

Krentu looja Evelin Kaur helkiva ripatsiga
Helkiv ripats helgib valgusvihus ning muudab sind pimedal ajal nähtavaks.

Krentu helendavate ripatsite lugu sai alguse umbes kümme aastat tagasi lihtsast õhtust, mil Evelin Kaur hakkas meisterdama. Inspiratsiooni saadi inimestelt, kes olid ise endale helendavaid ripatseid valmistanud ja mõtlesid, et miks mitte teha seda koos lastega! Üllatuslikult muutus nende ripatsite meisterdamine rohkem kui lihtsalt hobiks – see muutus kireks, mis toitis lugematuid ideid. “See meisterdamine hakkas aga mulle palju rohkem meeldima, kui mu lastele ja ideed hakkasid muudkui jooksma ja nii tegingi neid rohkem, kui endal vaja oli. ”

Ripats "Karu" Krentu e-poest
Helkiv ripats "Karu", mis helgib valgusvihus

Alguses mõeldud südamlikuks kingituseks kallitele jõulude ajal tõmbasid need sädelevad loomingud kiiresti kohalike naiste tähelepanu, süüdates nõudluse, mis lõpuks viis Krentu helkiva äri sünnini. Võrreldes lastetoa põrandal meisterdamisega on helkivad ripatsid ja nende valmistamise tehnoloogia oluliselt edasi arenenud, kuid endiselt on tegu 100% käsitööga, mis valmistatud Noarootsis. Nüüd on Krentu helkivad mitte ainult nende veebipoes, vaid ka mitmetes muuseumides ja disainipoodides.

Krentu helik ripats "maasikas"
Hoia ennast nähtavana uue helkiva ripatsiga "Maasikas"

See on ideaalne jõulukink – mitte liiga kallis, esteetiliselt meeldiv ja see kannab sõnumit "hoia end, oled mulle kallis". Kuna jõulud on meil kõige pimedamal ajal, siis on helkivate aksessuaaride kandmine väga päevakorral ja liiga palju ei saagi neid olla. Üks helkiv ehe lisaks kulub alati ära!

Veebipood: krentu.ee

Miks Voog?

"Voo platvormi hakkasin kasutama eelkõige selle pärast, et see oli tol ajal üks vähestest, kes ilusa disainiga lehte pakkus. Oluline oli ka see, et tegu oli Eesti ettevõttega. Mulle meeldib, et tugi on eestikeelne. Sooviksin, et saaksin kodulehe liidestada Smartpostiga, et saaks paki andmed otse sinna platvormile. Hetkel saab ainult nende kullerteenuse lehele."

4. Karloova 

Karloova tootevalikust leiate igasuguseid riidest ja pehmeid mänguasju.
Käsitööna valminud kollektsioon Hea algus

Karloova, an Estonian company, specializes in creating local textile and solid wood toys for toddlers, with a special focus on safety. All playthings are meticulously handcrafted, paying careful attention to every detail. The products are made from ecological cotton, meet EU requirements, and carry the CE compliance mark


Suur tegelsutekk kollektsioonist Hea algus
Suur Tegelustekk on vahva mänguplats, millelt on hea alustada oma esimest tutvust maailmaga!

Karloova soov on luua tegelusasju, mis pakuvad lapsele rohkelt mängulusti samaaegselt tema motoorikaoskusi arendades. Lapsed õpivad läbi mängu, seega teeme neile selle mängu avastusrohkeks ja arendavaks! “Usume, et kõik lastele mõeldud mänguasjad ei pea olema ühtemoodi kirevad, et tähelepanu köita vaid võib ka harmoonilisema tulemusega ja tegevusele keskendudes eesmärgi saavutada. Sugugi vähetähtis pole eesmärk, et need asjad ka kodusesse interjööri sobituksid.”

Esimene pehme raamat Karloovast
Esimene raamat seletab lihtsate kujundite abil kodu, kus kõik hea saab alguse.
Bränd loodi 7 aastat tagasi, kui kaks naabrit, Katri Kruuse ja Kaili Kask, otsustasid ühendada tekstiilikunsti ja turunduskogemuse, luues Karloova. Nad tahtsin koos luua selliseid mänguasju, mida võib usaldada, et laps võib suhu pista, millega ta endale viga ei teeks, suudaks kenasti haarata ning mis oleksid läbimõeldud ja mida saaks omavahel kombineerida. Ettevõtte nimi peegeldab nende elu Tartu Karlova linnaosas ja sümboliseerib südamega tehtud loomingut.

padjad karloova koduslehet
Väike prints ja väike printsess kollektsioonist padjad
Soovitus jõulukingiks? Kui mõelda pere kõige pisemate peale, siis Karloova valikust leiab kindlasti igale vanusele midagi eakohast. Kuna mänguasjad on sündinud koostöös ekspertidega - füsioterapeut Maarja Säde ja Eesti Montessoori Ühinguga - siis nende soovitustest lähtudes on ka iga toote juures märgis, mis vanusest ja kuidas soovitame kasutada. 

Veebipood: karloova.ee

Miks Voog?

“Ma olen Voo platvormi peale juba tänaseks 4 veebilehte loonud ja nii kasutajatoe kui ka teenusega väga rahul. Minu jaoks on kõige suurem pluss see, et on väga funktsionaalseid ning kenasid lehemalle, mille vahel valida, samuti peaaegu reaalajas toimiv kasutajatugi. Kui ei ole suuri teadmisi veebilehtede loomisest, siis Voo põhjad on väga mugavad. Meie oleme rahul ja julgelt soovitanud ka sõbrale”

5. Pallopsoni

Pallopsoni disainipood sai alguse 2016. aastal kui oli mõte teha suveks Saaremaale Eesti disaini pop-up pood. Aga klientide vastuvõtt oli niivõrd soe, et see tekitas julgust proovida pood jätta avatuks aastaringselt.

Pallopsoni pood Saaremaal
Pallopsoni pood Kuresaares
Tuleval kevadel täitub Pallopsoni disainipoel kaheksas tegutsemisaasta. Nad on alati avatud kõigile, kes soovivad neid Kuressaares külastada, sest kahjuks ei jõua kõik nende tooted e-poodi ning kohapeal on alati saadaval parim ja suurim valik igale maitsele.

Pallopsini e-poest leiad eesti, kui ka läti ja leedu disaini.
Väike osa Pallopsoni poe valikust
Tänaseks on nende valikusse lisandunud Eesti kunstnike kõrval ka Läti ja Leedu disainerid. Jõuludeks soovitame kingikotti panna midagi nendest südame ja armastusega tehtud toodetest. Näiteks võivad valikusse kuuluda värvikad ja erilised NADA kõrvarõngad, mugavad TOKU sussid või muinasjutulised Arro portselannõud.

Veebipood: pallopsoni.com

Miks Voog?

"Kohe alguses saime aru, et meie kliendid on peale saarlaste ka meie külalised üle maailma. E-pood teeb oma toodete müümise palju lihtsamaks ja mugavamaks. Kindlasti annab see turvaline keskkond kindlust ka klientidele."

6. Olevus Art

Olevus Art Apaaditehases Stuudios joonistus
Stuudios Aparaaditehases
Tartus tegutsev Olevus Art sündis kirest joonistamise, maalimise ja ka ehtemeisterdamise vastu. Sõna "olevus" valiti just seetõttu, et loomad, need armsad olevused, on saanud keskseks teemaks brändi loomingus. Seda linna ja metsikute toataimede ja huntneidude kõrval.

Olevus Art e-poest maalilised hundid rõngaga
Rippuvad kõrvarõngad maaliliste huntidega
Jõulukingiks on maailma parim idee just kodumail hingega loodud looming. Olevus Art loomingus on palju sobivat just loomi ja loodust armastavatele inimestele. Kerged ja mugavad olevustega kõrvarõngad on suurepärased kaaslased igapäevaseks kandmiseks. Kleebiselehed pakuvad armast taskukohast kingiideed inimestele, kes soovivad vahvaid seiklevaid loomi ja linde kleepida meeleolu loomiseks näiteks telefonikaantele, sülearvutile või mujale. Samuti võib joonistusega märkmik olla suurepärane kingiidee neile, kes armastavad visandada, mõtteid või retsepte üles kirjutada ning luuletusi luua. Loodan, et joonistus kaanel inspireerib looma just paberile.

Veebipood: shop.olevusart.com

Olevus Art e-poest tuvide kleepsud
20 seikleva tuviga kleebist, mis tekitavad oma toreda uudishimuliku olemisega hea tuju

Miks Voog?

"Voog on mugav ja intuitiivne kasutada, eriti kui meeldib puhas ja selge kujundus e-poele : ) Lihtne on lisada ka teisi keeli. Meeldib, et puhkuse ajal saab ostunupud välja lülitada ja jätta pood mõnusaks kataloogiks. Suur boonus on see, et Voog on kodumaine ja abi saab kiiresti chati kaudu maakeeles. Väike soov edaspidiseks oleks, et Voog oleks ehk tulevikus ühinduv ka made-to-order lehtedega (nt printful).”

7. Viis purki

Viis Purki avab ukse kodusisustuse seiklusesse, pakkudes nutikaid lahendusi kodu organiseerimiseks ja korrastamiseks. Idee sündiski isiklikust vajadusest kodus korda luua ja kõikidele asjadele organiseeritult oma koht leida. Kuid nagu nimest aimata võib, siis tegelikult alustades oldi suurel määral keskendunud hoiupurkide müügile ja nende sildistamisele. Nüüdseks on tootevalik laienenud mitmekordselt, hõlmates nutikaid hoiustamislahendusi erinevate tubade , reisikohvri korraldajaid, kohvrikatteid ning palju üllatavaid kingiideid. Viis Purki pakub pidevalt uuenevat tootevalikut, otsides alati uusi ja praktilisi lahendusi, et muuta igapäevaelu veelgi nauditavamaks.

Organiseeri ja korrasta end köögikapp
Need säilitusnõud on väga praktilised, kasutades maksimaalselt Sinu kapiruumi
Parim jõulukingitus on see, mis toob rõõmu mitte ainult hetkeks, vaid kestab ka edaspidi - praktiline kingitus, mida tõeliselt kasutatakse. Viis Purki e-pood pakub laia valikut praktilisi kingiideid, alustades erinevatest hoidjatest ja lõpetades stiilsete organiseerijatega. Eriliseks maiuspalaks reisisellidele on kohvrikatted ja reisikoti organiseerijad. Lisaks leiad nende valikust 100% lahustuvad ja naturaalsed pulgateed, mis on saanud tõeliseks pühadeaja hitt-tooteks. Ja kui otsustada on raske, siis kinkekaart on alati hea valik – las kingisaaja ise otsustab, milline praktiline üllatus talle kõige rohkem rõõmu teeb!

Veebipood: viispurki.ee

Kotihoidja Helsinki erinevat värvi Viis Purki e-poes
Kotihoidja sobib ideaalselt jäätmete sorteerimiseks ja erinevate asjade hoiustamiseks.

Miks Voog?

“Voo platvormi valisime võttes arvesse hinna ja kvaliteedi suhet ning pakutavaid e-poe visuaale. Platvormil on lihtne muudatusi sisse viia ja ühildada erinevate süsteemidega. Ootasime pikalt, et platvormile tuleks soodushinna lisamise võimalus, samuti, et saaks maatrikstoodete puhul igale värvile jm koguse taha panna – see on teil nüüd ka ära tehtud. Ootaksime veel lahendusi, et oleks võimalik pakkuda inimestele teistsuguseid soodustusi, nt osta 3 toodet, saad odavaima tasuta jms.”

8. Villem

Tutvuge Villemiga - värske veebipood suurte eesmärkidega. Neil on lai valik tooteid, mis panevad Villemi enda omaniku kui ka iga kingisaaja silmad särama. E-poes ootavad uudistamist innovatiivsed ja jätkusuutlikud uued tulijad turul. Lisaks pakub Villem Instagramis ainulaadset 2-ühes kogemust - veebipood ja avameelne elustiiliblogi, kus jagavad ettevõtluse rõõme ja väljakutseid. Vürtsi annavad juurde kaks päriselu Villemit.

Villemi e-poest naturaalsed plastiliinid
Pehme ja mõnusa konsistentsiga plastiliin on valmistatud ainult naturaalsetest komponentidest.
Kui otsid jõulukingitusi, siis Villemist leiad üllatusi kogu perele! Ja teate ju küll neid, kes ütlevad, et “neil on kõik olemas” või “nad ei taha midagi” ja siis mõtled igavesti, et mida siis kinkida - sellistel puhkudel tasub ka Villemisse kindlasti piiluda, sest üllatusi jagub absoluutselt kõigile! Mõned lemmikud hõlmavad Garzini Magic Wallet'eid, Kokoa Square'i õiglase kaubanduse kakaopulbrit, The Brew Company innovaatilisi kohvi- ja teekanne, keskkonnasõbralikku NÄKK tükkšampooni ning lastele lõbusat Mildat voolimismassi. Iga toode on mitte ainult unikaalne kingitus, vaid aitab kaasa Villemi eesmärgile tuua rõõmu, jätkusuutlikkust ja praktilisust.

Veebipood: villem.ee

Villemi epoest tükkšampoon
Villemi e-poest leiad NÄKKi tooteid

Miks Voog?

“Minu taust on 10 aastat veebikaubandust enamasti juhirollides, millest enamus jooksis Magento peal, aga natuke sain ka Shoprolleri kogemust, pereettevõtete jaoks olen 10+ aastat ka Weebly-ga asjatanud. Seega tuttavad on nii sandbox lahendused kui ka automaatsed veebimootorid.”

9. Võlukunst

Võlukunst on väärtustavale taaskasutusele keskenduv loomebränd, mis on mõeldud inimestele, kes hindavad jätkusuutlikkust, mängulisust ja unikaalsust.

Võlukunsti asutaja Maria Evestus
Maalikunstnik Maria Evestus, Võlukunsti asutaja
Võlukunsti asutaja, Eesti maalikunstnik Maria Evestus, ammutab inspiratsiooni muinasjuttudest, unenägudest ja möödunud aegadest. Võlukunsti e-pood sai rajatud sooviga müüa armastusega loodud kunstimeeneid otse M. Evestuse kodustuudiost.

Kodusisustamiseks leiad Võlukunsti valikust erinevaid kruuse, pilte jne.
Võlukunsti kunstirõivad on käsitsi siiditrükitud loodussõbralikus Tartu väiketrükikojas teise ringi riietele.  Iga mudel on unikaalne ja tiraažid on tillukesed. Täpsemalt saab lugeda loomeprotsessi kohta siit.  Lisaks loodusthoidvatele vabaajarõivastele ja aksessuaaridele on Võlukunsti poes palju muid toredaid kunstipäraseid meeneid, mis sobivad iseäranis hästi pühadekingitusteks.

Parim jõulujoogitass on kindlasti üks mahukas rõõmsavärviline kunstikruus ja pühadesoovid tasub teele saata meeldjääva Eestimaise kunstipostkaardiga, näiteks sellisega. Detsembris ja jaanuaris on alati kindla peale minek ka uue aasta kalender, eriti tore, kui see on tõeliselt dekoratiivne seinaehe, nagu Maria Evestuse armsa ja pisut tumeda loominguga 2024. aasta kunstikalender.

Veebipood: võlukunst.ee

Maria Evestuse armsa ja pisut tumeda loominguga 2024. aasta kunstikalender.
Maria Evestuse loominguga 2024. aasta kunstikalender.

Miks Voog?

“Otsisin midagi sarnast Squarespace'le mida kasutan oma isikliku koduka jaoks, ja Voog tundus väga sarnane ja lisaks ka kodumaine. Meeldib, et on võimalik kasutada lihtsaid valmis töötatud põhju, mida saab täpselt niipalju ise kujundada kui vaja. Klienditeenindus on väga kiire ja asjalik ja vastutulelik. Vahepeal on mõned kummalised kiiksud, toote lehte tehes kipuvad mõnikord eelnevad kastikesed ära kaduma või siis pop-up menüü kastikesetel kipub jumpsima, aga need ei ole ületamatud takistused kasutuskogemuse koha pealt.”

10. Tallinna Lastehaigla toetusfond

Tallinna Lastehaigla Toetusfond on heategevusfond, mille eesmärgiks on parima võimaliku meditsiinilise abi toomine Tallinna Lastehaiglasse, et tuge saaksid kõik haigla patsiendid alates enneaegsetest vastsündinutest kuni 18-aastaste noorukiteni. Suur osa Toetusfondi kogutavatest annetustest läheb haiglale vajalike innovaatiliste meditsiiniseadmete ostmiseks, ning ka haruldasi haigusi põdevatele lastele kallite ravimite soetamiseks. Anneta, et aidata kaasa sellele, et haiglas viibivad lapsed saaksid parimat võimalikku ravi ja abi.

Annetusi on kõige mugavam teha läbi Toetusfondi kodulehe. Valida saab nii ühekordse- kui püsiannetuse endale sobivas summas. Jõulurõõmu saab oma lähedastele saata Toetusfondi jõulukaartidega. Aita meil luua muutusi ja tee annetus juba täna!

Anneta: toetusfond.ee

Miks Voog?

“Tallinna Lastehaigla Toetusfondi veebileht paikneb juba palju aastaid Voo platvormil. Leht on mugav ja kasutajasõbralik ning nii infovahetus fondi toetajatega kui ka annetamine – kõik toimib.“

Hakka ise kingitehaseks — tee endale veebipood

Kui ükski neist kingiideedest sulle sära silma ei toonud, siis pole muret! Headest soovidest ja ilusatest sõnadest võib sel korral piisata.Teisalt, miks mitte kaaluda mõtet, et hakkad ise kingitehaseks? Kui sul peaks tekkima mõni suurepärane mõte, mida tahaksid ise kingiideena pakkuda, siis miks mitte alustada juba täna oma veebipoe tegemisega? Mine tea, äkki on hoopis sinu soovituim kink mõni Voo pakett, mis on hüppelauaks su oma tehasele.
Loo oma e-pood tasuta
Alusta tasuta