Voo blogi
Noppisime Voo poeplatvormi sadade särtsakate e-poodide seast välja kümme, millest leiad kingitusi nii elukaaslasele, vanematele, lastele kui ka kaugematele sugulastele.

1. Kõhu- ja õlakott Stella Soomlaisi nahastuudiost


Unisex kõhu- ja õlakott Capital of Goods Stella Soomlaisi nahastuudiost

Nahast tooted on ajatud ja see on fakt. Isegi kui ajapikku kulub toode veidi heledamaks, siis nahast toote teeb aeg ilusamaks ning elegantsemaks. Täpselt sellele faktorile rõhuvad ka kõik Stella Soomlaisi nahast kotid ja aksessuaarid. Veel huvitavamaks teeb asja tõik, et Stella Soomlais kasutab oma nahast toodete tootmisel taimpargitud nahka, mis tähendab, et nad kasutavad tavalistest protsessidest ökoloogilisemat versiooni. Stella enda arvates on üks nende kõige paremini kingikotti sobivatest toodetest nende uus unisex kõhu- ja õlakott. Kott sobib kandmiseks nii meestele kui naistele.

2. Disainkingad Uncle Paulilt


Pehmest nahast kingad Elmar Red Uncle Paulilt

These boots are made for walking. Jalanõud kuluvad alati marjaks ära, eriti erinevatel üritustel — firmapidudel, sünnipäevadel ja kasvõi pulmas. Kellele ei meeldiks, kui nende jalanõusid kommenteeritakse — ja uskuge mind — Uncle Paul teeb kingi, mis on kommenteerimist väärt. Lisaks meestejalanõudele pakuvad nad kingamudeleid ka naistele. Betty, Marta ja Donna on särava ning elegantse välimusega. Uncle Paul täiendas hiljuti oma kingariiuleid ka meeste püksirihmadega, mille teevad eriliseks automaatpandlad. See tähendab, et pannalt on võimalik reguleerida täpselt vastavalt vöö ümbermõõdule. Ideaalne ka laisemateks päevadeks.

3. Klassikaline puidust käekell Forestalt

Puidust rihmaga käekell Kodumaa Forestalt.

Oled sa kunagi sattunud tänaval inimese otsa, kes sinult viisakalt kella küsib? Võib-olla on tal just täna uur koju jäänud ning Raekoja kellatorn pole nähtavas kauguses. Otsid seejärel tülpinult taskust välja oma uhiuue õunatelefoni, mille hingehinna eest soetanud oled, pigistad seda enda käes ning ütled nördinult numbreid lugedes: “Kohe saab kümme.” Siinkohal tuleb appi Foresta ja nende ürgeestlaslikud puidust käekellad. Järgmine kord, kui keegi tuleb sinult kella küsima, saad sa talle uhkusega ise näidata, mis kell on. Ühtlasi on see väga šikk aksessuaar rõhutamaks Eesti asja. Foresta teab, mida soovitada — klassikaline puidust käekell sobib igaühele.

4. Keskkonnasõbralikud lastekaubad Opadiilt

Kellele ei meeldiks oma lastele rõõmu pakkuda — mänguasjad, uued pehmed riided ja üleüldse kõik, mis on värviline. Opadii pakub väikelastele täpselt seda, mida nad vajavad. Siidist riideid, pehmeid ja puidust mänguasju, korduvkasutatavaid kotte ja palju muudki. Lisaks kasulikele taaskasutatavatele riidest mähkmetele on nende valikus olevad kõik puidust mänguasjad väga arendavad ja lihtsasti mõistetavad. Opadii klient on inimene, kes peab lugu keskkonnasäästlikust mõtteviisist ja kes teab, et ka lastele meeldib ringi lipata pehmetes riietes. Pehmed mänguasjad ning soojad merinovillast riided saab kõik pakendada korduvkasutatavasse kotti, mida saad hiljem kasutada näiteks trenniriiete hoiustamiseks.

5. Heategu loomadele — annetus Varjupaigale

Vahel tundub, et kõik otstarbekas on kingisaajal juba olemas — jäävad üle ainult head soovid. Aga kuidas oleks ühe heateoga? Iga loom tahab omale armastavat perekonda ning see võimalus on just sulle. Kui aga juhtub nii, et korteri- või majaomanik koduloomi pidada ei luba, siis on ideaalseks kingiks heategu loomadele kinkides varjupaigale annetus või ostes nende e-poest heategevuslikke tooteid. Loomaomanikuna tean, kui palju raha võib ühe looma toidu, mänguasjade jms peale minna. Kui nüüd ette kujutada, et neid loomi on kordades rohkem ning lisaks üüratutele kogustele toidule vajavad nad tihtipeale ka ravimeid või arsti hoolt, siis just see on ideaalne viis teha heategu kõikidele varjupaiga elanikele, nii loomadele kui inimestele.

6. Heategevuslik kunstiteos

Kõige ilusam kingitus on heategu
Ma olen kindel, et igal inimesel võiks olla kodus mingit vormi kunsti, olgu see näiteks mõni pisike skulptuur, mõni käsitööna valmistatud vaas või näiteks mõni illustratsioon või foto. Kunst Aitab Alustada Elu on, nagu nimigi ütleb, heategevuslik ettevõtmine, mis müüb illustratsioone ning fotosid annetuste kogumise eesmärgil. Nende puhul on lahe see, et see kingitus sobib tõesti igale inimesele — koostööpartnerile, sõbrale või hoopis iseendale. Sa võid valida ükskõik mis pildi ja maksta selle eest ükskõik mis summa. Annetus võib ulatuda 20 €-st kuni 100 €-ni, sõltuvalt su enda südametunnistusest, kuid toode on alati täpselt sama kvaliteetne.

7. Raamat raamatupoest Puänt

Pierre Bayard – Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud
Lugemine on esteetiline tegevus, kuid Puändi toodete (raamatute) tarbimine on lihtsalt puhas intelligentsus. Raamatud on ideaalne kingitus silmaringi laiendamiseks ja Puänt teeb seda väga hästi — lisaks teada-tuntud autoritele leiab Puändi hubasest hipsterihõngulisest e-poest ka uusi lootustandvaid kirjanikke, kellele Puändi inimesed hea meelega õla alla panevad. Puänt on kingiideede ammutamise eriti lihtsaks teinud: neil on e-poes terve kategooria raamatutest, mida nad ise soovitavad. Näiteks on nende raamatute seas Pierre Bayardi “Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?”, mis on ilmselt iga keskmise kiire elutempoga inimese unistus — saada inimeseks, kes oleks justkui lugenud kõiki olulisi raamatuid.

8. Seljakott Märss

Vegan nahast klassikalised MÄRSS seljakotid.

Vegan-nahast klassikalised MÄRSS seljakotid

Olgem ausad — seljakotti on vaja igal inimesel. Ühel hetkel mõtled, et “ah, mis see õlakott kanda ei ole” või et “spordikotti mahub ju palju rohkem”, kuid teisel hetkel oled veendunud, et sul on õlakoti jaoks täpselt liiga palju asju ning spordikoti jaoks liialt vähe. Siin tuleb appi Märss oma ultrastiilsete seljakottidega. Kui soetad endale Märss seljakoti, siis lööd lausa kaks kärbest ühe hoobiga — oled stiilne ning vähendad oma ökoloogilist jalajälge. Nimelt on seljakotid tehtud vegan-materjalidest. Kõige klassikalisema seljakotiidee leiad siit. See on ka Märsi enda arvates kõige ajatum ning sobib igasse seltskonda.

9. Kampsun Estcraftist

Tihtipeale on just jõuluajal traditsioon kanda koledaid jõulukampsuneid. Kahjuks pean teatama, et Estcraftist ei saa mitte ühtegi koledat jõulukampsunit, nemad pakuvad hoopis kvaliteetsemaid kodumaiseid tooteid, mida võid selga panna ükskõik mis ajal — peaasi, et palav ei hakka. Vali endale kas rahvusliku mustriga või põhjapõtradega kampsun. Samuti on tore see, et neil on saadaval suurused S-ist kuni XXL-ni — saad soetada kas ülisuure kampsuni kamina ees istumiseks või veidi väiksema parka alla panekuks ning kelgutamiseks.

10. Ökokohv Karlova Kohvist


Valik kohviubasid ökokohvi röstimise teerajajalt, Karlova Kohvilt.

Karlova Kohvi tooted on ideaalne kingitus inimesele, kes otsib tavalise poe kohvivalikust midagi põnevamat. Teatavasti muudab igav kohv inimese maitsemeeled tuimaks, kuid siin tuleb appi heleda röstiga kohviuba. Näiteks võib Guatemalast pärit kohviuba tuua suhu meeldiva magususe ja ning ka parajalt mõnusa mahlakuse. Kui oled aga traditsioonilisema kohvi austaja, siis pöördu El Salvadorist pärit espresso poole. Üldtuntud espressost erinevalt on sellel mõnus pehmus ja magusus, mis pakub turvalist maandumist igal tasemel kohvisõbrale.

Hakka ise kingitehaseks — tee endale veebipood

Kui ükski neist kingiideedest sind ei kõigutanud, siis jääb sul ilmselt vaid üle loota, et headest soovidest ning ilusatest sõnadest seekord piisab. Teisalt äkki peaksid mõtlema sellele, et hakkad ise kingitehaseks? Kui sul peaks tekkima mõni suurepärane mõte, mida tahaksid ise kingiideena pakkuda, siis miks mitte alustada juba täna oma veebipoe tegemisega? Mine tea, äkki on hoopis sinu soovituim kink mõni Voo pakett, mis on hüppelauaks su oma tehasele.

Uue veebipoe loomiseks vajuta siia
Autorist

Kristjan Pärnmets

Kristjanil on all korralik klienditeeninduse pagas, mis annab talle oskuse jääda positiivseks ka kõige keerulisemates olukordades.
comments powered by Disqus