Kriis loob e-poodidele uusi võimalusi

Henn Runnel

Tegevjuht

Veebipood on müügikanal, mis paljud ärid kriisist läbi toob. Veebilehtede ja e-poe platvormi pakkujatena pöörasime seetõttu kogu oma tootearenduse fookuse poefunktsionaalsuse kiirele täiendamisele. Kasutamiseks on valmis esimesed uuendused ja kriisist sündinud uus põnev kullerteenus restoranidele.

Koroonakriis on põhjalikult kogu maailma majandust ja eluolu raputanud. Mitmed tööstusharud on täiesti pausile pandud, paljud on kukkunud kümneid ja kümneid protsente. Märgid näitavad, et mõningane järk-järguline leevenemine on saabumas, kuid mitmed muutused on pikaajalised ja mitmed uued harjumused pöördumatud.

Pärast eriolukorra kehtestamist kukkus paljude restoranide ja poodide käive pea olematuks — välja arvatud nende netipoe osa. Voo platvormil oli juba enne kriisi sadu aktiivseid veebipoode — tuhandete poodideta veebisaitide kõrval. Märtsi keskel hakkas aga kibekiiresti uusi poode juurde tulema. Pöörasime ka oma arendusfookuse täielikult poefunktsionaalsuse täiendamisele. Lisasime ostuprotsessi parandused, ostukorvi miinimsumma, restoranipidajat huvitava võimaluse pood “pausile” panna jms poehalduse täiendused. 

Koroonakriisi mõjul on hüppeliselt kasvanud Voo peale rajatud veebipoodide käive.

Ent kõige suurem uus poefunktsionaalsus tuli meile endalegi ootamatust suunast. Restoran Kolm Tilli otsustas Wolti ja Bolti asemel oma tööta jäänud teenindajatele rakenduse leida ning nad veebi kaudu tehtud tellimusi täitma panna. Kiiresti leiti Voo veebipoodi tarnelahendusega täiendama siinsamas Eestis arendatav teinegi toode — Fleet Complete.

Tartus saad otse Kolme Tilli veebilehelt tellida maitsvat Pardibaod ja teisi hõrgutisi. Foto: kolmtilli.ee

Klient tellib veebist õhtueine, maksab ära ja restoran suunab tellimuse Fleet Complete rakendusse. Seal muutuvad tellimused automaatselt tööülesanneteks, mille restoran oma teenindajate vahel laiali jagab. Need ilmuvad nähtavale teenindaja mobiiliäpis, kustkaudu saab teenindaja kätte sihtkoha ja tellimuse detailid. Teenindaja jõuab toiduga ca 20 minutit peale tellimuse esitamist su maja ette ja annab sooja roa kontaktivabalt üle.

Vaata järele uut minikullerteenust tutvustav veebiseminar

Kõigest mõni nädal hiljem on meie ja Fleet Complete ühendatud lahenduse peal juba kümned kodumaised restoranid — aga ka poed. Ettevõtted saavad edasi tegutseda, teenindajad saavad endiselt tööd ning klient saab lisaks toidule ka kaubad kätte minutite, mitte päevade või nädalatega.

Järjest liitub selle kaksislahendusega uusi ettevõtteid.
Oma ettevõtte minikullerteenuse käivitamiseks alusta siit.